Zvolen v Minecrafte po roku

Rozpracovaná časť Zvolenského námestia. Foto: IMG_1979

Nadpis je trochu zavádzajúci, príznačnejšie je napísať o 1000 odohraných hodinách v Minecrafte, ktorých každá minúta bola využitá do poslednej sekundy.

Pred rokom som tu publikoval článok o jednom rodenom Zvolenčanovi, ktorý v sandboxsovej hre Minecraft začal postupne budovať mesto Zvolen, respektíve všetko to odštartoval stavaním Zvolenského zámku, priľahlými ulicami a končil evanjelickým kostolom.

Určitú časť tohto svojho snaženia už vtedy streamoval na jeho Twitch kanáli, kedy po diskusiách v chate sa rozhodol budovať aj ďalšie známe časti mesta Zvolen.

A tak postupne vybudoval vojenský cintorín, bývalú liečebňu na Borovej hore, ktorej takto prinavrátil nový život, následne Technickú univerzitu vo Zvolene a súbežne aj Zvolenskú Európu a priľahlé ulice, kde sa momentálne venuje budovaniu Mestského úradu. Tieto lokácie navzájom prepojil nether portálom.

Okrem iného má rozpracované aj projekty, ktoré sú víziou budúcnosti, ale už teraz majú čo ponúknuť k videniu, ale zatiaľ je čas na ich publikovanie verejnosti. Počas jeho streamovania Vám tam však môže spraviť bezplatnú prehliadku, len mu stačí dať o tom vedieť v chate.

Písať by sa dalo veľa, ale ako sa povie, raz vidieť ako stokrát počuť. Nie je nič jednoduchšie, ako sa niektorý podvečer po 17-tej zastaviť na jeho Twitch kanáli IMG_1979 a zaraz sa takto dostať doslova do iného sveta a to do Zvolena v Minecrafte.

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: