• Ne. okt 1st, 2023

Dni mesta Zvolen 2022 dopadli na výbornú

Zvolen 2022

Počas dvoch májových dní 27. a 28.5.2022 sa v meste Zvolen konal v poradí už 9. ročník podujatia Dni mesta.

Dovolím si tvrdiť, že za ten čas našiel organizátor Mesto Zvolen správny recept ako to robiť a ako vyskladať program, aby bol atraktívny pre všetky vekové skupiny a pritiahol ľudí za zábavou na námestie.

Avšak môžete sa akokoľvek snažiť a dať účinkujúcemu v programe viac ako hodinový priestor na pódiu, aj tak to patrične nevyužije a bohužiaľ prinesie trochu rozpačité reakcie.

A zas na druhej strane dokáže niekto prerušiť svoj program a prekvapiť mladomanželov, ktorí len pár minút dozadu si povedali v kostole svoje áno.

Toho krajšieho však bolo počas dvoch dní podstatne viac. Nebudem hodnotiť doobedňajší piatkový program, ktorý bol v znamení Dňa prevencie, otváracích ceremoniálov, slávnostných rečí na pódiu, vystúpenia škôl, mažoretiek, cheerleaderiek atď.

Samozrejmosťou bol aj jarmok dobových remesiel.

Piatkové poobedie až do neskorého večera patrilo bohatému kultúrnemu programu, po inštalovaní nového haštagu a ukážkach práce Mestskej polície sa následne na pódiu vystriedali gymnastky, ukážky bojového umenia, Domino Zvolen, Romano Jilo. Svoju činnosť tu prezentovala Krajská knižnica, pesničkár Tomáš Pohorelec a ZUŠ Nádvorná.

To najlepšie však začalo po 18-tej odovzdávaním Ceny primátorky za rok 2021, ktoré malo vo svojej podstate špecifický charakter, čo si môžete pozrieť na priloženom videu.

Následne to bolo už len v znamení hudby, najskôr vystúpilo trio La Gioia, ktoré reprezentuje pop-operu, po nich Funny Fellows so Zuzanou Tlučkovou a na samotný záver „djský veterán“ Laco Hradský.

Na ďalší deň sa na pódiu vystriedalo osem vystupujúcich a nebyť toho jedného nedopatrenia, spomenutého v úvode článku, tak by od rána až do večera bolo neustále viac než plné námestie baviacich sa ľudí.

Po 10-tej to odštartoval Zvolenský spevácky zbor, po nich DFS Huncútik a následne HTS Zvolen, ktoré opäť predviedlo svoje kvality.

Nasledovala prezentácia Pink Hrarmony a po nich to v neskutočne v tanečnom duchu rozbalila TŠ Wanted Štefana Chleba, ktorá minulý rok oslávila 15. výročie svojho vzniku a veru jedna choreografia bola lepšia ako tá druhá a počas ich vystúpenia došlo k tej svadobnej gratulácii.

Tanec vystriedal Virvar alebo lepšie povedané hudobné vystúpenie päťčlennej kapely z Kremnice.

Pred záverečným vystúpením Adama Ďuricu s kapelou si na pódiu viac ako hodinu zakrepčil náš folklórny súbor Marína.

Na samotný záver prišlo to najlepšie – spevák Adam Ďurica, ktorý sa ziskom prestížneho ocenenia OTO v kategórii Spevák roka (2015, 2016, 2017) a takisto ziskom ceny SOZA za najhranejšiu skladbu roka 2015 za skladbu „Neľutujem“ zaraďuje medzi najúspešnejších slovenských interpretov posledných rokov.

A veru pred pódiom bolo vidieť tú masu ľudí, čo sa nielen prišli pozrieť, ale aj si spoločne zaspievať a takéto zavŕšenie si podujatie Dni mesta rozhodne od A po Z zaslúžilo.

A od nás nech sa páči už tradične pár fotografií a nejaké to video k tomu.

Fotogaléria: Dni mesta Zvolen 2022

Článok, foto a video: IMG_1979