• So. mar 25th, 2023

Muzikálové korzo famózne zavŕšilo Zvolenské júnové korzá

Žiaci odboru Hudobno dramatické umenie Konzervatória J. L. Bellu Banská Bystrica doslova zažiarili. Foto: IMG_1979

Poslednú júnovú nedeľu 26.6.2022 sa na zvolenskom námestí konalo posledné tohtoročné korzo a to v znamení muzikálu.

Ak sa povie, že na záver to najlepšie, tak to rozhodne bola pravda, jedno vystúpenie bolo lepšie ako to druhé a na záver prišla ešte aj tá pomyselná čerešnička na torte.

Samotné podujatie moderoval Radoslav Kuric.

V úvode so svojím speváckym blokom vystúpili žiaci odboru Hudobno dramatické umenie Konzervatória J. L. Bellu Banská Bystrica a bolo po všetkých stránkach rozhodne famózne.

Ako za ostatné roky, aj tentoraz sa tu konala pozvánka na Muzikálový festival Jozefa Bednárika, ale skôr, než k tomu prišlo, tak sa na pódiu udiala milá vec a to, že Radoslav Kuric pozval na pódium herca DJGT Štefana Šafárika.

Pri príležitosti 15. výročia Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika udelili organizátori Ján Kubiš a Ján Greššo Štefanovi Šafárikovi špeciálnu cenu Brusnianska Brusnica za prínos k muzikálovej tvorbe, ktorá sa udeľuje už 11 rokov. Pána Šafárika to dojalo a len ťažko hľadal slová.

Pokračovalo sa spevom, zaspievali si tu nielen sólo, ale aj dueto Terézia Králiková a Michaela Hasalová a na pódiu im to rozhodne ladilo.

Medzi tie naj vystúpenia rozhodne patrilo aj tanečné vystúpenie choreografa, tanečníka a režiséra Jaroslava Moravčíka, ktorý si to tu strihol v troch choreografiách so svojou dcérou Kristínou a hlavne ich záverečný fľaškový tanec doslova vyburcoval divákov do potlesku.

Ako predposledný vystúpil Ján Slezák, ktorý zaspieval pár známych skladieb a na záver to zavŕšil známou skladbou Lipová lyžka.

Na záver Muzikálového korza zazneli piesne legendárneho speváka Freddieho Mercuryho v podaní jedinečného Petra Paul Pačuta.

V rámci sprievodného programu sa v detskej zóne konalo divadelné predstavenie rozprávky O Sedliačke darebáčke v podaní Divadla Zelienka a povedľa už tradičné tvorivé dielne, ktoré mali pod palcom Tri oriešky.

Nech sa páči, od nás bohatá fotogaléria tohto posledného júnového korza.

Fotogaléria: Muzikálové korzo 2022

Článok, foto a video: IMG_1979