• Št. nov 30th, 2023

4. ročník benefičného podujatia Vysvieťme Zvolen na modro! dopadol na výbornú

Autor IMG_1979

apr 30, 2023 , ,
Dobrá nálada panovala aj u maskotov. Foto: IMG_1979

Poslednú aprílovú sobotu 29.4.2023 sa nielen na zvolenskom námestí konalo jedno neskutočne fantastické podujatie benefičného charakteru.

Už po štvrtýkrát VIA ABA, oz. pripravila deň plný zaujímavých aktivít pre deti aj dospelých, v spolupráci s mestom Zvolen, Krajskou knižnicou Ľudovíta Štúra, SNG Zvolenský zámok a za podpory skvelých dobrých ľudí s veľkým srdcom, ktorí podujatie podporili svojím vystúpením.

Samotné podujatie bolo súčasťou projektu o detskom autizme “Neviditeľní” a konalo sa pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme. Cieľom podujatia bolo priblížiť problematiku autizmu širokej verejnosti a malo za cieľ aj odstraňovať stigmatizáciu a rôzne mýty, s ktorými sa stretávajú ľudia s autizmom vo svojom okolí a snahou bolo vytvoriť v našom regióne komunitu, kde sú všetci jej členovia prijímaní, podporovaní a cítia sa dobre.

Všetko podstatné sa môžete dozvedieť v priloženom videu.

V tomto článku si povieme niečo viac o programe na námestí, ale rozhodne treba upresniť, že pred samotným podujatím od 9-tej hodiny sa konala v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra debata, na ktorej sa zúčastnili kolegovia z Masarykovej univerzity Brno, prišla aj prezidentka Ukrajinskej asociácie a veľa ďalších vzácnych hostí. Samozrejme nechýbali pedagógovia, rodičia a asistenti a celé to skončilo tesne pred začiatkom podujatia na námestí.

Vráťme sa však na námestie

Tu už od 14-tej hodiny bolo všetko pripravené na začiatok podujatia, gro programu sa konalo na pódiu a ostatné aktivity na trávnatých plochách susediacich s pódiom.

Moderátorom podujatia bol Marek Poliak, ktorý odviedol super robotu a poriadne vyspovedal aj samotných účinkujúcich.

Na pódiu sa počas viac ako päť hodín postupne vystriedali Zvolenský spevácky zbor, ŠK Crazyrock Detva, o svojich aktivitách prišiel porozprávať aj člen z Bellforce centru pohybu a sily, následne sme sa preniesli do folklóru, predstavil sa tu detský folklórny súbor Poľana z Očovej. Druhú polovicu otvorila tanečná skupina z Hriňovej Fresh, po ktorej prišiel na rad opäť folklór a to konkrétne FS Jagalo Jilo.

Pred vystúpením hlavného hosťa a ambasádora podujatia sa konalo slávnostné prekrojenie torty, čoho sa ujala speváčka Peter Bič Project Viktória Vargová a podujatie prišiel podporiť a pár viet povedal aj primátor mesta Zvolen Vladimír Maňka.

Na samotný záver zahrala a zaspievala skupina Peter Bič Project, pre ktorú si tu pripravili špeciálne prekvapenie. Na úplný záver všetci upriamili zrak smerom na dominantu Zvolena a to na Zvolenský zámok, ktorý tak, ako za ostatné roky sa ponoril do modrej farby.

Video: Odovzdanie daru pre Peter Bič project

Sprievodného programu bolo naozaj neúrekom, okrem animátorov si tu program pripravilo CVČ Domino, bola tu aj mačacia kaviareň (Labka Zvolen), Educanis World (canisterapia) a ženy si prišli na svoje v stánku Christine La Instituté.

Nuž, dalo by sa písať ešte veľa, ale ten, kto tu bol vie, že to bolo jedno od A po Z fantastické podujatie a pre Vás ostatných, čo ste sa nemohli zúčastniť prinášam pár fotografií a videá z tohto podujatia.

Video: Vladimír Maňka – Vysvieťme Zvolen na modro 2023

Video: ŠK Crazyrock Detva

Fotogaléria: Vysvieťme Zvolen na modro!

Článok, fotografie a videá: IMG_1979

Pridaj komentár