• Po. okt 2nd, 2023
avengers-pomstitelia
Avengers: Pomstitelia – plagát.

O filme

  • Názov – Avengers: Pomstitelia
  • Žáner – Akční, Dobrodružný, Sci-Fi USA – 2012, 142 min
  • Režisér – Joss Whedon
  • Scenár – Joss Whedon (scenár), Zak Penn (príbeh)
  • Obsadenie  Robert Downey Jr., Jeremy Renner, Scarlett Johansson, Chris Evans, Samuel L. Jackson,Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Clark Gregg, Lou Ferrigno, Tom Hiddleston, Cobie Smulders,Paul Bettany, Gwyneth Paltrow, Stellan Skarsgård, Jenny Agutter, Enver Gjokaj, Walter Perez, Stan Lee, Alexis Denisof, Ashley Johnson, Powers Boothe, Harry Dean Stanton
  • Obsah – Ak nedokážu zachrániť Zem, môžete si byť istí, že ju aspoň pomstia… Legendárni komiksoví superhrdinovia po prvýkrát spolu!

Pripravte sa na strhujúce akčné dobrodružstvo nabité špeciálnymi efektmi.
Keď neúprosný zločinec ohrozuje celú planétu, šéf supertajnej organizácie S.H.I.E.L.D., Nick Fury  zostaví tím výnimočných postáv, aby odvrátili katastrofu, ktorá by mohla vyvrcholiť zničením Zeme.

Najskôr sa však skupina silných osobností musí zohrať a pri spojení toľkých eg budú určite lietať iskry. Tony Stark/Iron Man je totiž milionár a playboy zvyknutý na to, že je sám sebe pánom. Vojak Steve Rogers/Captain America síce obyčajne vykonáva rozkazy, ale ako človek z minulosti (strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade) má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu, najmocnejší člen Avengers: tvrdohlavý a svojrázny chlapík, ktorý nerád počúva od druhých, čo má robiť. Dr. Bruce Banner/Hulk sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné zelené monštrum s deštrukčnými túžbami, čo z neho tiež nerobí tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff/Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton/Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie.

Videá 

Avengers: Pomstitelia – český HD trailer (dabing)

Avengers: Pomstitelia – režisér

Viac info na oficiálnej stránke Europa Cinemas Zvolen ako aj tu na týchto stránkach.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru