• Po. jan 30th, 2023
Plagát - konferencia (3)
Plagát ku konferencii.

Súkromné centrum voľného času a Súkromná základná umelecká škola Heuréka v spolupráci s Mestom Zvolen, Obcou Budča, Centrom komunitného organizovania, Podpolianskym osvetovým strediskom, ZŠ Námestie mládeže, Mestskou políciou Zvolen a Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie vo Zvolene zorganizovalo a v dňoch 20. – 21. mája 2013 sa aj konalo po prvýkrátmedzinárodné podujatie pre deti a študentov ZŠ, SŠ, VŠ s názvomHeuréka – konferencia mladých Európanov.

Nakoľko sa podujatie konalo počas dvoch dní a informácií je doslova neúrekom nielen v podobe videí a fotografií tak tu v tomto článku nájdete odkazy na články týkajúce sa práve priebehu tejto celej konferencii. (postupne sa budú objavovať aj ostatné časti prednášanie príspevkov).

Heuréka – konferencia mladých Európanov

Zoznam stránok

Prvý deň – pondelok 20.5.2013

Druhý deň – utorok 21.5.2013: rokovanie mladých Európanov v Starej radnici

  1. Čo nás spája? prednášanie príspevkov
  2. Sme si všetci rovní? Ľudské práva, dobrovoľníctvo – prednášanie príspevkov
  3. Ako trávime voľný čas? prednášanie príspevkov

Rokovanie mladých Európanov v Starej radnici – Vítanie hostí – folklorny súbor ZUŠ Hriňová a peer-aktivistky zo Svetielka, SCVC Heuréka

Príhovor Vladimíra Maňku čítanie @

V Bruseli 13. mája 2013

Milí mladí priatelia,

Nemecký básnik Johann Wolfgang von Goethe vyslovil myšlienku, že hoci svet ide stále dopredu, mladí ľudia musia vždy začínať od začiatku. Ja by som s ním ale trochu polemizoval. Podľa mňa ste to práve vy, mladí ľudia, ktorí posúvate svet dopredu. Je to aj tým, že vás zaujíma všetko nové, ľahko nadväzujete nové kontakty a využívate nové technológie. Ale aj tým, že si ešte len hľadáte vlastnú cestu (a najmä sa chcete odlíšiť od vašich rodičov) a nadšene spoznávate svet okolo seba.

To, že ste sa dnes stretli so svojimi rovesníkmi z rôznych krajín, aby ste sa podelili o svoje skúsenosti a spoločne hľadali to, čo Vás spája, je tiež príkladom toho, ako posunúť svet dopredu.

Milí priatelia,

som hrdý na to, akí ste šikovní a čo všetko dokážete. Zároveň mi to dáva optimizmus, že naša budúcnosť je v dobrých rukách. Želám vám všetkým veľa úspechov, a aj šťastia, aby ste dokázali využiť svoj talent a schopnosti a naplnili tak svoje sny.

So srdečným pozdravom, Vladimír Maňka, poslanec Európskeho parlamentu a predseda Banskobystrického samosprávneho kraja.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri