770. výročie mesta Zvolen – Sobota 1.6.2013

770-vyrocie-zvolen-199

Foto: Ján Števonka.

Program, foto a video galéria počas dňa

Sprievodné akcie počas osláv 770. výročia mesta Zvolen

770-vyrocie-zvolen-152

Celeste Buckingham.

Druhý deň osláv 770. výročia obnovenia mestských výsad bol najnáročnejší a zároveň bohatý na nespočetne veľa programu na oboch scénach. Veľakrát sa stávalo, že sa premiestňovalo z jedného miesta na druhé, aby sa náhodou niečo nepremeškalo. Okrem toho sa konali aj sprievodné akcie. Na námestí to bolo otvorenie  detského ihriska, výstava historických vozidiel a aby toho nebolo málo, tak sa v LDM (Lesnícke a drevárske múzeum) sa konal samostatný program. Popoludní vystúpila v Europe aj v rámci jej  1. výročia Celeste Buckingham.

K tomu všetkému ešte na dôvažok  na pódiu hlavnej scény vystúpili s pozdravmi významné osobnosti mesta Zvolen ako Miroslav Gáblik, Andrej Podkonický, Slížek, Milan Lasica, ktorí okrem toho, že pozdravili všetkých prítomných a odpovedali na pár otázok moderátora, dostali od primátora mesta Zvolen knihu a to Monografiu mesta Zvolen, ktorá sa tu deň pred tým krstila.

Poďme si teda prebrať jednotlivé body postupne.

Po 9-tej hodine začal program prvým tanečným vystúpením Fáber dance team s tanečnou skupinou Glams a veru kvalita prevedenia nielen v spoločenských tancoch, ale i malých Glams deťúreniec  bola neskutočná.

Fáber dance team

HTS Zvolen je vždy zárukou kvality a fantastického programu.  Ani tentokrát to nebolo inak. Nielenže sa spievalo a tancovalo,  ale taktiež predviedli dve nové tanečné choreografie a jednu z nich pod názvom Birds Vám ponúkam.

HTS ZvolenBirds 

Zvolenské Pink Harmony sa prezentovalo v zborovom speve a zároveň im sekundoval Detský spevácky zbor Rolnička (Praha – CZ), ktorý prišiel do Zvolena na pozvanie práve Pink Harmony.

Pink Harmony a zbor Rolnička

Z neďalekého Sliača prišla talentovaná mládež zo ZUŠ Sliač a nemohol chýbať ich fantastický sláčikový orchester. Bol síce zastúpený v menšom zložení, ale aj napriek tomu podal vynikajúci výkon.

ZUŠ Sliač 

Detský folklórny súbor Huncútik predviedol svoje pásmo vo folklórnom duchu a po nich prišlo na rad vyhodnotenie súťaží Skultúrnite si sídlisko a Školáci mestu.

Nakoľko tento rok oslovuje svoje 130. výročie založenia Zvolenský spevácky zbor, tak tu jednoducho nemohol chýbať a predviedol svoje umenie v zborovom speve.

ZUŠ Zvolen z Nádvornej 8 okrem klasických skladieb na akustické nástroje siahla po jednej, ktorá zaraz pobavila ľudí a pritiahla rozhodne pozornosť okoloidúcich.

ZUŠ Zvolen

Po 15-tej hodine  to už na pódiu bolo v znamení folklóru a postupne sa predstavili dva domáce súbory FS Poľana a Dfsž Zornička.

FS Poľana

Svoj blok vystúpení mali vyhradené aj partnerské mestá – Folklórny súbor Libín S (Prachatice – CZ), Tótkomlós (HU) a Polisjanka (Rivne – UK) a veru bolo to  úžasné.

Folklórny súbor Polisjanka (Rivne – UK)

Tótkomlós (HU)

Folklórny súbor Libín S (Prachatice – CZ)

Na podobných akciách nemôže chýbať TŠ Zuzany Niščákovej a jej vystúpenia mažoretiek a samozrejme dostal priestor aj pridružený Tanečno-športový klub F.R.E.S.H.  Kvôli časovému posunu bolo ich vystúpenie kratšie, ale ešte raz priestor tento večer dostali.

Po 19-tej hodine dostal program patričné grády a postupne sa v ňom predstavila v spoločnom koncerte dvojica Peter Lipa a Milan Lasica a po nich už dlhoočakávaná kapela Desmod.

Peter Lipa – Kúsoček páperia

Peter Lipa a Milan Lasica 

Po Desmode rozsvietil oblohu ohňostroj, ktorý sa vystreľoval spod hradných zámockých múrov.

Ohňostroj

Na záver dňa, dakedy o 2-hej hodine rannej sa konala Square dance – diskotéka pre “násťročných“ a týmto sa ukončil  druhý deň osláv.

Fotografie – budú ešte pribúdať

program-oslava

Foto, video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: