Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Podobnosť čisto náhodná

15 augusta @ 10:00 - 30 septembra @ 23:30

Zadarmo

Milí priatelia, priaznivci umenia,

s Michaela Högger vás pozývame na našu spoločnú výstavu s názvom PODOBNOSŤ ČISTO NÁHODNÁ do krásnych, vynovených priestorov Krajskej knižnice Ľ. Štúra vo Zvolene. Vernisáž bude 9.9. o 17-tej, pričom samotná výstava začína už v pondelok 15.8. a potrvá až do 30.9.2022.

A aby ste mali predstavu, o čom to celé bude, tu je pár slov z pera kurátora výstavy Ing. arch. Martin Vais – „Výstava „Podobnosť čisto náhodná“ je spoločný projekt dvoch zvolenských výtvarníčok Michaely Högger a Martiny Majcherovej.

Kým Michaela vytvorila sériu obrazov s neznámymi tvárami, ktoré vyjadrujú určité pocity, alebo nesú isté vlastnosti, Martina k týmto obrazom vytvorila dvojníkov na základe fyzickej podobnosti s filmovými postavami. Vzniklo tak sedem štýlovo aj obsahovo zaujímavých ženských dvojíc.

Tvorba obidvoch výtvarníčok je pritom úplne odlišná. Michaela tvorí abstraktné veľkoformátové plátna s bohatou štruktúrou a farebnosťou a Martinina tvorba je zas výhradne realistická, komornejších rozmerov a v čiernobielom prevedení.

Aj napriek týmto rozdielom, alebo práve vďaka nim, je podobnosť jednotlivých dvojíc viac než zrejmá a zároveň čisto náhodná…“

Takže… tešíme sa na vašu návštevu a nezabudnite – podobnosť s kýmkoľvek a s čímkoľvek je na tejto výstave čisto náhodná…

Podrobnosti

Začiatok:
15 augusta @ 10:00
Koniec:
30 septembra @ 23:30
Cena:
Zadarmo
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
,

Organizátor

POS Zvolen

Miesto udalosti

Krajská knižnica Ľudovíta Štúra
H4GF+HQ Zvolen
Zvolen, Slovensko 960 01 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
04/55331071
View Miesto udalosti Website

Pridaj komentár