• St. nov 29th, 2023

Ateliér pod nosom 2011, Zvolen

atelier-pod-nosom-zvolen
Anna Rusinkovičová pri maľovaní. Foto: Ján Števonka.

V slnečnú júlovú sobotu 16.5.2011 sa uskutočnilo pod lipami pri fontáne na Námestí SNP vo Zvolene každoročné tradičné podujatie pod názvom Ateliér pod nosom. Organizátormi podujatia boli Zvolenská sedmička (ZV7), s prispením  mesta Zvolen.

Už pred 9:30 hod. mali sedmičkári rozložené po parku svoje ,,pakšamenty“ a pomedzi nich už prechádzali zvedavci, ktorí sa prišli pozrieť, čo sa to tam v parku deje.

Zo združenia ZV7 bolo možne vidieť Jozefa Švantnera pri vyrezávaní drevených lyžičiek. Ján Fiťma mal rozložené karikatúry, Ivan Gertli zas pobavil okoloidúcich kreslenými vtipmi. Jana Faltinová sa venovala deťúrencom pri ich maliarskych pokusoch,  Anna Rusinkovičová sa venovala maľovaniu obrazu. Na lavičke opodiaľ sedel Milan Hraško a maľoval.  Posledný, ktorý spojazdnil svoj nástroj po nahodení elektrického prúdu bol Jozef Kajan, ktorý striekal ornamenty najmä na ruky a to nielen deťom.

Tak takto prebiehalo sobotné dopoludnie a čo naozaj bolo možné v tento deň vidieť, to si môžete pozrieť na priložených fotografiách a videu.

Zostrih videa.

Fotografie s podujatia Ateliér pod nosom.

Článok, foto a video: Ján Števonka.