ZV-blesk

Rozsiahle úpravy na Cintoríne padlých vojakov sovietskej armády


Počas dvoch augustových dní 21. a 22.8.2020 sa bude na Zvolenskom zimnom štadióne konať už v poradí 22. ročník Memoriálu Pavla Zábojníka

memorial-pavla-zabojnika-plagat-2020

V piatok 31.7.2020 neskoro večer zahrala a zaspievala pred veľkým publikom vo Fun zóne mesta Zvolen nielen Zvolenčanom dobre známa kapela Police team.


POZOR! dôležitá informácia (dostupná na stránke mesta)

Upozorňujeme majiteľov motorových vozidiel na sídlisku Zvolen – Západ, že v dňoch od 8.5. do 10.5.2020 v čase od 8.00 – do 18.00 hod.  odstavili svoje vozidlá tak, aby parkoviská a odstavné plochy boli v daný čas “úplne prázdne” z dôvodu dôkladného vyčistenia čistiacou technikou.

Harmonogram blokového čistenia po uliciach:

 • 8.5.2020     ulice – Novozámocká, Kremnická, Pražská, K. Šmidkeho
 • 9.5.2020     ulice – Tulská, Imatra, Strážska cesta ( pri umyvárke )
 • 10.5.2020    ulice – A. Nográdyho, D. Ertla, Voljanského, Strážska cesta
cistenie-miestnych-komunikacii-zvolen-10

Spomienkové stretnutie na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú vo Zvolene

V piatok podvečer (21.2.2020) sa na Zvolenskom námestí konalo spomienkové stretnutie na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

V tento podvečer sa zišlo dosť ľudí a všetko sa to nieslo v pokojnom duchu a viac si už môžete pozrieť na videu

Fotogaléria


Realizácia stavby: „ Námestie SNP Zvolen, pešia zóna – III. etapa“

Mesto Zvolen ako investor realizuje stavbu: „ Námestie SNP Zvolen, pešia zóna – III. etapa“, ktorá si vyžaduje úplnú uzávierku severnej časti Námestia SNP v úseku od križovatky Divadelná po koniec parku Ľ. Štúra.

Oznamujem obyvateľom, návštevníkom mesta a účastníkom cestnej premávky, že počas trvania stavebných prác bude cestná doprava z predmetného úseku Námestia SNP vylúčená, vrátane parkovania vozidiel pred objektom býv. Okresného úradu Zvolen.

Viac info sa dočítate aj v tomto dokumente o rekonštrukcii námestia 

Fotogaléria


Betlehemské svetlo dorazilo do Zvolena

V sobotu 21.12.2019 krátko po 11-tej pricestovalo vlakom Betlehemské svetlo do Zvolena.

Máme informáciu, že tak ako za ostatné roky aj tento rok si bude možné odpáliť svetlo pred OD Prior v pondelok 23.12.2019 od cca 16:30

Fotogaléria: Betlehemské svetlo 2019


pohotovost-zv-plagat-2019

Dňa 9. 11. 2019 (sobota) kvôli mimoriadnym technickým obmedzeniam:

POHOTOVOSTNÁ CHIRURGICKÁ AMBULANCIA je dňa 09. 11. 2019 presťahovaná do SPOLOČNÉHO PAVILÓNU POHOTOVOSTNEJ NEUROLOGICKEJ AMBULANCIE na prízemí.

Z technických príčin RTG a SONO vyšetrenia sú vykonávané v SPOLOČNOM PAVILÓNE.

CT vyšetrenia nevykonávame.

Ďakujeme za pochopenie. Nemocnica Zvolen a.s.


Andrej Šeban SÓLO TOUR 2019

Po siedmych rokoch vyráža Andrej Šeban opäť na sólo koncertné turné.

Slovenský hudobník, skladateľ, producent a majster gitarového umenia využije svoje multiinštrumentálne schopnosti a predstaví v rámci TOUR 2019 svoj nový SÓLO program.

Návštevníci koncertu sa môžu tešiť na nevšedné úpravy najkrajších slovenských ľudoviek, známych Andrejových pesničiek a nebude chýbať ani priestor pre povestnú improvizáciu. Každý koncert Andreja Šebana je vždy originálny zážitok pre umelca aj návštevníka.

Termíny Andrej Šeban SÓLO TOUR 2019:

 • 6.11.2019 – Martin – Bar Museum
 • 7.11.2019 – Kosice – Fuga
 • 13.11.2019 – Modra – Kino Mier
 • 21.11.2019 – Bratislava – SD NIVY (Kino Nostalgia)
 • 22.11.2019 – Zvolen – Dom Kultúry ŽSR
 • 27.11.2019 – Pezinok – Dom kultúry
 • 28.11.2019 – Nové Mesto nad Váhom – Blue Note

Viac info a predpredaj vstupeniek na www.andrejseban.com


Strom lásky a zmierenia

V rámci podujatia Anjelské dni (31.8.2019), ktoré sa konalo pred Mestským úradom na Sliači, respektíve v jeho parku sa konalo slávnostné odhalenie Stromu lásky a zmierenia.

Toto všetko sa konalo pri príležitosti významných jubileí mesta Sliač.

50 výročie ako mesto sliač, 60. výročie vzniku Mestskej knižnice a 775 výročie prvej písomnej zmienky o liečivých prameňov.

Fotogaléria – Strom lásky a zmierenia


Donato zavítal aj do Zvolena

Meno Donato Moriconi Vám asi nič nepovie, ale možno skôr jeho prezývka Donato.

Tak tento chalan sa rozhodol prejsť na elektrickom longboarde naprieč Slovenskom (Košice smer Bratislava) v rámci projektu Donatour.

Posolstvom jeho cesty je poukázanie na kyberšikanu.

A tak v sobotu 3.8.2019 prišiel po 16-tej aj do parku Ľudovíta Štúra, kde ho aj napriek tomu, že na Sliači prebieha letecký deň čakalo a neskôr prišli aj ďalší poväčšine mládežníci.

PS: povedľa na terase toho veľkého nákupného centra bolo možné zhliadnuť aj Selassiho.


ČIASTOČNÁ UZÁVIERKA CESTY I/66

Oznamujeme motoristickej verejnosti, obyvateľom a návštevníkom mesta Zvolen, že z dôvodu vykonávania stavebných prác na realizácii stavby: „Odvedenie dažďových vôd zo strže Suchý potok do koryta potoka Neresnica“ bude v termíne:

 • 1./ od 29. 07. 2019 (pondelok) od 06:00 – do 02. 08. 2019 (piatok) do 18:00
 • 2./ od 05. 08. 2019 (pondelok) od 06:00 – do 08. 08. 2019 (štvrtok) do 18:00

uskutočnená čiastočná uzávierka cesty I/66 v k.ú. Zvolen, časť Neresnica v úseku pred objektom reštaurácie Suchá kôrka (intravilán mesta Zvolen).

V čase oboch termínov uzávierky bude doprava striedavo vedená v jednom jazdnom pruhu vymedzenom prenosnou cestnou svetelnou signalizáciou a prenosnými dopravnými značkami. Čiastočná uzávierka si nevyžaduje obchádzkové trasy. V dňoch 3.8. – 4.8.2019 bude doprava v úseku uzávierky vedená v obidvoch jazdných pruhoch bez obmedzenia.

Odbor výstavby, ŽP a dopravy MsÚ Zvolen

sucha-korka-zv

Cyklocestička Zvolen – Sliač bude uzatvorená 

Oznamujeme cyklistickej verejnosti, obyvateľom a návštevníkom mesta Zvolen, že z dôvodu vykonávania  kosby ochrannej hrádze rieky Hron, ktorú bude realizovať správca toku Slovenský vodohospodársky podnik, š.p., OZ B. Bystrica, Správa povodia horného Hrona, Stráž 11, 960 07 Zvolen, bude rodinná  cyklocestička  v úseku A: Zvolen-Sliač obojsmerne uzatvorená pre verejnosť nasledovne:

 • od 01.augusta 2019 (štvrtok) a do 08. augusta 2019 (štvrtok) Kosiť sa bude v spomínané dni len v čase od 06:00 – 14:00 hod..
 • po 14-tej hodine bude možné predmetnú komunikáciu využívať bez obmedzenia.

Uzávierka cyklocestičky bude vyznačená prenosnými dopravnými značkami pri vstupoch na komunikáciu. Dovoľujeme si týmto požiadať užívateľov rodinnej cyklocestičky o rešpektovanie dopravných značiek na vyznačenie uzávierky v stanovenom čase.


Elektronická hlásateľka v autobusoch MHD Zvolen

Už začiatkom júla 2019 počuť hlásiť zastávky v autobusoch MHD Zvolen elektronickú hlásateľku.

Daná informácia a postrehy cestujúcich autobusmi MHD hovoria o tom, že nie všade je tá hlasitosť a počuteľnosť priam ideálna.

Treba dúfať, že to doladia k spokojnosti všetkých, ale tak či onak treba dať palec hore, že SAD Zvolen má záujem a zlepšuje komfort cestujúcich.

odovzdavanie autobusov

Projekt zastávka 

Autorom návrhu je výtvarník pochádzajúci z mesta Nitra. Vystupuje pod umeleckým pseudonymom AERO 310.

Maľba s názvom “lesné cesty” jasne odkazuje na vzťah a smerovanie návštevníkov k prírode, arborétu a miesto bývalého sanatória Borová hora. Cieľom je skultúrnenie a oživenie tohto frekventovaného miesta (autobusová zastávka) na sídlisku Podborová.

Objekt je momentálne v devastovanom stave a bez záujmu ľudí čím priťahuje vandalov a asociálov ktorí pokračujú v ničení tohto miesta. Vďaka revitalizácii by sa tak vyhlo ďalšiemu negatívnemu vplyvu do budúcnosti na tento objekt a vzniklo by zároveň kultúrne a zaujímavé miesto pre obyvateľov a návštevníkov Podborovej.

Projekt sa bude realizovať po záštitou Podborovského spolku s finančnou podporou od mesta Zvolen a SAD Zvolen. 

Fotogaléria – Priebeh projekt Zastávka


Cyklocestička Zvolen – Sliač bude uzatvorená 

Oznamujeme cyklistickej verejnosti, obyvateľom a návštevníkom mesta Zvolen, že z dôvodu vykonávania  kosby ochrannej hrádze rieky Hron, ktorú bude realizovať správca toku Slovenský vodohospodársky podnik, š.p., OZ B. Bystrica, Správa povodia horného Hrona, Stráž 11, 960 07 Zvolen, bude rodinná  cyklocestička  v úseku A: Zvolen-Sliač obojsmerne uzatvorená pre verejnosť nasledovne:

 • v termíne od 20.mája 2019  (pondelok)  do 24. mája 2019  (piatok) denne vždy od 06:00 do 14:00
 •  po 14:00 –tej hodine bude možné aj v uvedenom termíne denne cyklocestičku využívať bez obmedzenia

Uzávierka cyklocestičky bude vyznačená prenosnými dopravnými značkami pri vstupoch na komunikáciu. Dovoľujeme si týmto požiadať užívateľov rodinnej cyklocestičky o rešpektovanie dopravných značiek na vyznačenie uzávierky v stanovenom čase.


Mikuláš Dzurinda príde nielen do Zvolena 

V dňoch 14.-15. mája navštívi bývalý predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda (dnes okrem iného prezident Inštitútu pre politiku a reformy), spolu s bývalým podpredsedom NR SR Milanom Hortom, navštívia spolu tri školy v mestách Zvolen a Banská Bystrica, kde budú so študentami diskutovať o Európskej únii, výzvach, ktorým čelí a jej budúcnosti.

Tieto návštevy a besedy sú súčasťou cyklu prednášok a diskusií so študentami stredných škôl, ktorý organizuje občianske združenie Inštitút pre politiku a reformy, v spolupráci s Nadáciou Konrada Adenauera v Bratislave, pri príležitosti tohtoročného 15. výročia vstupu SR do EÚ a NATO, s cieľom zvýšiť informovanosť mladých ľudí o Európskej únii.

V rámci tohto občiansko-vzdelávacieho projektu si chceme nielen 15. výročie vstupu do EÚ pripomenúť, ale vytvoriť dialóg a aj sa zamyslieť nad tým, čo nám EÚ dala, v čom sme sa naopak sklamali, čo nám ešte Európa môže ponúknuť a čím môže Slovensko prispieť v debate o budúcnosti EÚ. Rovnako máme záujem vytvoriť pre študentov priestor pre výmenu názorov na tažiskové aktuálne témy, posilňovať demokratické postoje a schopnosť študentov kriticky posudzovať celospoločenské dianie.

Besedy na školách sú naplánované nasledovne:
 
 • 14.5.2019 o 08:00 Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša v BB
 • 14.5.2019 o 10:00 Gymnázium Andreja Sládkoviča v BB
 • 15.5.2019 o 11:00 Stredná priemyselná škola dopravná vo Zvolene

Noční vlci vo Zvolene

Tak ako sa pred nedávnom dalo dočítať, že nielen do Zvolena prídu Noční vlci, tak sa aj stalo a v sobotu 4.5.2019 ich bolo možné vidieť prechádzať na svojich motorkách ulicami mesta Zvolen

Prednášková sála kráľovstva Jehovovi svedkovia

Dnes v pondelok 18.2.2019 sa konalo v OC OKO zasadnutie Výboru mestskej časti 3 sídlisko Západ – Tepličky., stráž. za účasti samozrejme poslancov.

Tohto sa mohla zúčastniť (pokiaľ prejavila záujem) aj verejnosť.

Jeden bod aj o investičnom zámere – Prednášková sála (vid foto). Túto malú budovu chce investor postaviť pri ručnej autoumyvárke na danom sídlisku. Cena investície je cca 180 000 eur a samotná budova bude slúžiť na také stretnutia a prednášky (hlavne večer a cez víkend) a celkovo tam bude cca 200 stoličiek.

Pozemok má celkovo 4000 m2 a v rámci tohto má investor záujem plochu zatrávniť a v rámci projektu a samotného zákona tam bude 18 parkovacích miest (postačuje 16).

Po ich prezentácii padlo nielen od poslancov aj pár otázok, či bude okolie oplotené a či namiesto sedlovej strechy nebude rovná a na toto odpovedali, že oplotenie nieje problém, ale strecha respektíve budova vychádza z jednotného návrhu stavieb, ktoré sa nachádzajú nielen na Slovensku.

Prístupová cesta je plánovaná zo Strážskej cesty a bola prerokovaná na dopravnom inšpektoráte.

Najdôležitejšia informácia je tá, že pokiaľ tento zámer nebude odsúhlasený tak sa tam stavať nič takéto nebude, toto dnešné stretnutie bola len podaná bližšia informácia zástupcov investora smerom k poslancom.


Majstrovstvá kraja dospelých 2019 

V športovej hale TU Zvolen sa 3.2.2019 konali majstrovstvá kraja dospelých v stolnom tenise za účasti 69. hráčov v 17-tich skupinách.  Bol to doslova maratón od 9-tej rána do 20:30. absolútny víťaz v dvojhre a štvorhre bol Ľubomír Majerčík.

Fotogaléria – Majstrovstvá BBSK stolný tenis Zvolen


Zvolenské deti športujú

Mestský volejbalový klub Lokomotíva Zvolen v rámci Tesco projektu “Vy rozhodujete, my pomáhame”, vďaka ktorému Tesco rozdelí takmer 170 000 € 231 organizáciám po celom Slovensku, aby podporilo projekty, ktoré pomáhajú miestnym komunitám a ďalší Zvolenský má názov Zvolenské deti športujú.

Načo poputujú peniaze 

Deti zo Zvolenských základných škôl budú počas pravidelných tréningov získavať športové skúsenosti. Tieto si budú môcť rozšíriť a zároveň si porovnať svoj pokrok s rovesníkmi z iných škôl na pravidelných turnajoch v mesiacoch január – apríl. Využijeme prirodzenú súťaživosť detí, v tomto veku ešte neskazených dobou, a privedieme ich do športovej komunity, čím získajú nie len športové skúsenosti, ale aj vlastnosti, ktoré sa im zídu aj v budúcom živote.

Preto keď budete nakupovať v niektorom z týchto obchodov Zvolen Obchodná 9520/4, Zvolen Europa Námestie SNP 9690/63 a Zvolen Sekier Pribinová 9599, tak zoberte, žetón a vhodte ho pre tento projekt.

Foto: ilustračné


Zvolen sa uchádza o účasť na olympiáde

Minulý rok sa na námestí konal už 3. ročník Olympiády vo varení pirohov.

Je viac než možné, že sa bude konať aj tento rok, ale samozrejme na samotné podujatie a jeho program potrebujete peniaze.

Samotné podujatie pripravilo mesto Zvolen, Zvolenské kultúrne centrum a OZ Slovenský šport a práve OZ Slovenský šport sa uchádza v rámci projektu “Vy rozhodujete, my pomáhame”, vďaka ktorému Tesco rozdelí takmer 170 000 € 231 organizáciám po celom Slovensku, aby podporilo projekty, ktoré pomáhajú miestnym komunitám.

Preto keď budete nakupovať v niektorom z týchto obchodov Zvolen Obchodná 9520/4, Zvolen Europa Námestie SNP 9690/63 a Zvolen Sekier Pribinová 9599, tak zoberte, žetón a vhodte ho pre tento projekt.


Biblia na cestách

Od 8.1 do 24.1.2019 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra konala putovná výstava pod rovnomenným názvom. V rámci nej sa konali aj dve zaujímavé prednášky Tajomstvo dávnych zvitkov a Osobnosť, ktorá zmenila svet.

Aj napriek tomu, že už skončila samotná výstava, tak sa budú konať ešte štyri sprievodné prednášky.

 1. prednáška – Môžeme rozumieť budúcnosti ? – štvrtok 31.01.2019 o 16.30 hod.
 2. prednáška – Existencia utrpenia – štvrtok 07.02.2019 o 16.30 hod.
 3. prednáška – Desatoro – štvrtok 14.02.2019 o 16.30 hod.
 4. prednáška – Návrat Ježiša Krista – štvrtok 21.02.2019 o 16.30 hod.Prednáša : ThDr.Jozef Kučera

Fotografie – Biblia na cestách 


 HKM Zvolen – DVTK Jegesmedvék Miskolc 2:0 

V predposledný decembrový deň roku 2018 si v rámci 37. kola hokejového zápasu extraligy mužov si na Zvolenskom zimnom štadióne prekrížili hokejky domáci HKM Zvolen a DVTK Jegesmedvék Miskolc

Fotografie – HKM Zvolen – DVTK Jegesmedvék Miskolc 2018 

Foto: IMG_1979


Winter Classic Games 2019

Vo štvrtok podvečer 27.12.2018 bola na verejnom klzisku super atmosféra v rámci podujatia Prezentácia dresov HKM v rámci blížiaceho sa Winter Classic Games 2019.

Na túto prezentáciu prišli Rišo Lintner, Laco Čierny, Andrej Podkonický a Michal Chovan, ktorý tu na sebe odprezentoval dres HKM Zvolen.

winter-classic-zv-prezentacia.jpg


Betlehemské svetlo dorazilo aj do Zvolena 

V sobotu 22.12.2018 rýchlikom 811 Sitno dorazilo po 11-tej do Zvolena betlehemské svetlo. Následne na ďalší deň 23.12.2018 si bolo možné z tohto svetla odpáliť a zobrať domov aj na Zvolenskom námestí a veru prišlo veľa ľudí.

Fotografie


Betlehemské svetlo privezie vlak aj do Zvolena

Betlehemské svetlo príde vlakom do Zvolena a bude na odpálenie aj na námestí

V sobotu 22.12.2018 od raňajších hodín vyrazia vlaky so skautskými posádkami, ktoré budú šíriť po Slovensku Betlehemské svetlo. Do Zvolena príde o cca 10:56 vlakom R 811 Sitno.

Okrem toho bude si bude možné odpáliť svetlo aj na námestí 23.12.2018 pred obchodným domom v podvečerných hodinách – od 17:00 do 19:30

betlehemske-svetlo-zv-104


Pietna spomienka na Jaroslava 

V piatok 14.12.2018  bol pri katolíckom kostole napadnutý a zabitý pán Jaroslav. 

Páchateľov tohto hrozného činu sa podarilo vypátrať a vykonávajú sa okolo toho procesné úkony.

Práve z tohto dôvodu sa na ďalší deň (sobotu 15.12.2018) v tú istú hodinu a minútu konala na tom istom mieste pietna spomienka na dnes už nebohého Jaroslava.

Na záver len jedno – úprimnú sústrasť pozostalým

uctenie-pamiatky-jaroslav.jpg

Zapálené sviečky

sviecky-pre-jaroslava.jpg


Slovenský pohár starších žiačok v stolnom tenise

V nedeľu 2.12.2018 sa v športovej hale TU Zvolen konal Slovenský pohár starších žiačok v stolnom tenise.

Organizačne mala tento turnaj pod palcom Slávia TU Zvolen, riaditeľ turnaja bol Andrej Jankech a ako hlavný rozhodca Jaroslav Zliechovec.

Samotného zápolenia a na štart o 9-tej hodine sa postavilo 39 súťažiacich dievčat (41 registrovaných), ktoré si to v úvode rozdali podľa rozlosovania.

Pred 17-tou hodinou sme sa dozvedeli konečné poradie na prvých troch miestach

 1. Vinczeová Laura (ŠK Prievidza)
 2. Illašová Adriana (ŠK Prievidza)
 3. Činčurová Ema (úŠKTS Topoľčany)
vinczeova-ilasova-cincurova
Zľava: 2. Illašová Adriana, 1. Vinczeová Laura, 3. Činčurová Ema. Foto: IMG_1979

Fotogaléria


ŽHKm Zvolen – ICE Dream Košice

V rámci 13. kola extraligy žien si v sobotu 1.12.2018 na Zvolenskom zimáku prekrížili hokejky naše ŽHKm Zvolen a ICE Drem Košice.

Už od úvodných minút bolo jasné kto je pánom ľadu a musí sa uznať, že naše baby nepustili k slovu a aj napriek dvom inkasovaným gólom napokon vyhrali zápas 6:2

Nech sa páči pár fotografií tohto zápasu.

Fotogaléria

Foto: IMG_1979


Nová kocka na Zvolenskom zimnom štadióne. 

Do začiatku novej hokejovej sezóny 2018/19 zostáva ešte XY dní a na Zvolenskom zimnom štadióne sa dokončujú detaily v podobe novej kocky.

Všetko podstatné Vám prinesieme už v najbližších dňoch.

kocka-hkm-zv-2018

Cyklocestička Zvolen – Sliač bude uzatvorená 

Na stránke mesta Zvolen si je možné prečítať, že:

V súvislosti s vykonávaním kosieb pravostrannej ochrannej hrádze Zvolen – Sliač, na vodnom toku Hron, v r. km 156,600 – 160,310, Vám oznamujeme potrebu uzavretia pre pozemnú komunikáciu – „cyklocesta“, ktorá bola vybudovaná v rámci stavby „Rodinná cestička Banská Bystrica – Zvolen, úsek A: Zvolen – Sliač“.

Kosenie predmetného úseku je plánované 9. augusta 2018 (štvrtok) a 10. augusta 2018 (piatok)a pokračovať po víkende od 13. augusta 2018 (pondelok) do 15. augusta (streda) 2018, zároveň však chceme informovať, že kosby sa budú vykonávať len v čase od 06:00 – 14:00 hod., tzn., že po 14-tej hodine bude možné predmetnú komunikáciu využívať bez obmedzenia.

cyklocesticka-zvolen-sliac

Vstup cyklistov na námestie povolený 

Súčasťou kampane “Do práce na bicykli” na podporu cyklodopravy v meste  je aj sprístupnenie pešej zóny na Nám.

SNP pre cyklistov, ktoré prebieha  v termíne od 7. 5. do 30. 6. Námestie je sprístupnené denne vždy v čase od 8.00 hod. do 22.00 hod. Už aj v minulosti sa otvorenie námestia stretlo s pozitívnymi ohlasmi, nedochádzalo k vážnym kolíziám.

Aj teraz prosíme všetkých cyklistov o pomalý a ohľaduplný prejazd námestím tak, aby neohrozovali peších.

uzavretie-cyklosezony-2016-zvolen-1
Robo Mikla zahral a zaspieval vo Fun zóne

Fun zóna pre túto sezónu bola otvorená 1.5.2018 a už prvé verejné podujatie sa konalo dnes podvečer a to koncertík Robo Mikla a priatelia.

mikla-priatelia-fun-zona-zv.jpg

Foto: IMG-1979


Betlehemské svetlo dnes v sobotu 23.12.2017 tesne po 11-tej prišlo do nášho mesta.

Ktokoľvek má záujem tak od 16:45 do 19:00 si môže prísť zobrať do svojho kahančeka pred OD Prior

betlehemske-svetlo-zv-stanica

TJ Slávia TU Zvolen – MVK Stropkov 0:3 a 2:3 

V druhú decembrovú sobotu 9.12.2017 sa v športovej hale TU Zvolen hral volejbalový dvojzápas junioriek (východ) a do Zvolena prišli ako súperky našich báb Stropkovčanky.

Prvý zápas síce prehrali naše juniorky 0:3, ale nebolo to vôbec zadarmo. V druhom na ne patrične zatlačili a podarilo sa im ich dostať na tajbrejk, ktorý však prehrali, ale rozhodne proti Stropkovčankám to bol super dvojzápas.

Fotografie


TJ Slávia TU Zvolen – MVK Poltár

Po minulo týždňovej domácej výhre nad ŠK Gymnázium Humenné sa naše juniorky TJ Slávia TU Zvolen v sobotu 2.12.2017 postavili v dvojzápase proti rovesníčkam klubu MVK Poltár. V oboch zápasoch zaznamenali víťazstvo 3:0 3:0

Fotografie


TJ Slávia TU Zvolen – ŠK Gymnázium Humenné 3:0 a 3:0 

V športovej hale TU Zvolen sa v sobotu 25.11.2017 hral dvojzápas v rámci 1. liga junioriek a tu na domácej palubovke privítali Zvolenčanky ŠK Gymnázium Humenné. Oba zápasy boli pre naše baby víťazné 3:0 (23,19,17) a 3:0 (16,21,18).

Fotografie


TJ Slávia TU Zvolen – ŠKM Liptovký Hrádok 0:3 a 0:3

V hale TU Zvolen sa v sobotu 11.11.2017 hrali dva zápasy (dvojzápas) v kategórii junioriek (východ) medzi TJ Slávia TU Zvolen a ŠKM Liptovký Hrádok

Fotografie


Novú sezónu začali karatisti z Karate klubu URAKEN, pracujúcom pri SCVČ Quo Vadis vo Zvolene dvoma súťažami a to Pohár SNP, ktorý sa konal v Banskej Bystrici dňa 22.10.2017 a 1. kolo Stredoslovenského pohára mládeže, ktoré sa konalo 4.11.2017 v Tvrdošíne.

V Banskej Bystrici si  pretekárka Viktória Medveďová vybojovala vo svojej kategórii kumite staršie žiačky krásne prvé miesto.

V Tvrdošíne sa zase darilo Adamovi Širgelovi a Ivanovi Mojžišovi. Obidvaja si zo svojich kategórii kumite doniesli domov strieborné medaily.

Všetkým pretekárom srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu klubu.

Myslíme si, že do sezóny vykročili správnou nohou a veríme, že sa im bude rovnako dariť aj naďalej.

TS a foto: Ing. Denisa Sciranková SZUŠ a SCVČ Quo Vadis

Fotografie


HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš

V piatok 20.10.2017 si v rámci ďalšieho kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy skrížili na Zvolenskom zimnom štadióne hokejky Zvolen a Liptovský Mikuláš.

Fotografie 1. tretina

HKM Zvolen – HC Nové Zámky

V nedeľu 8.10.2017 sa na Zvolenskom zimnom štadióne hral ďalší zápas v hokejovej extralige mužov. 

Tu na domácej ľadovej ploche si to navzájom rozdali HKM Zvolen a HC Nové Zámky. 

V úvode zápasu bola gratulačka k 70-ke Eduarda Gibláka 

Fotografie 1. tretina 


HKM Zvolen – HC Košice

V prvý piatok mesiaca október 6.10.2017 sa na Zvolenskom zimnom štadióne hral ďalší zápas v hokejovej extralige mužov. 

Tu na domácej ľadovej ploche si to navzájom rozdali Zvolen a Košice. 

Fotografie – 1. tretina


HKM Zvolen – MsHK DOXXbet Žilina 3:2 sn

V piatok 29.9.2017 sa na Zvolenskom zimnom štadióne hral ďalší zápas v hokejovej extralige mužov. 

Tu na domácej ľadovej ploche si to rozdali Zvolen a Žilina.

Fotografie


HKM Zvolen – HK Poprad

V štvrtý septembrový piatok 22.9.2017 sa na ľade HKM Zvolen hral druhý zápas tejto hokejovej sezóny 2017/18 a HKM Zvolen na svojom ľade privítal hráčov HK Poprad

Fotografie – 1. tretina


HKM Zvolen – HC 07 Orin Detva 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)

V tretí septembrový piatok 15.9.2017 sa na ľade HKM Zvolen hral prvý zápas tejto hokejovej sezóny 2017/18 a HKM Zvolen na svojom ľade privítal hráčov klubu HC 07 Orin Detva. 

Prvé dve dejstvá neboli priam ideálne pre našich, ale samotné rozuzlenie prišlo v závere tretieho dejstva v podobe dvoch gólov hráčov HKM do brány Detvy a po záverečnom hvizde bol stav 5:4

Fotografie


Nábor dievčat 

MFK Zvolen uskutoční dňa 6. septembra výber dievčat z ročníkov 2006 a mladších pre novozaloženú kategóriu dievčat. Výber sa uskutoční na štadióne MFK od 17,00 hodiny pod dohľadom trénerky Ivety Segedyovej.

nabor-dievcat-mfk-ZV-plagat-2017

Zníženie energetickej náročnosti budovy – MŠ Hrnčiarska 2063/2 Zvolen

 V roku 2017 Mesto Zvolen vyčlenilo okrem spolufinancovania projektu rekonštrukcie materských škôl na uliciach Hrnčiarska a Ľ. Fullu.

„Rekonštrukcia MŠ Hrnčiarska začala 10. mája 2017 a potrvá najneskôr do 30. apríla 2018. Najväčší objem prác by mal byť zrealizovaný počas letných prázdnin, kedy budú obe materské školy mimo prevádzky. V ostatných mesiacoch budú materské školy v prevádzke v obmedzenom režime, ktorý bude operatívne prispôsobovaný aktuálnej situácii a vykonávaným rekonštrukčným prácam o čom budú rodičia detí navštevujúcich materské školy informovaní,“

Viac o projekte rekonštrukcií škôlok si môžete prečítať v článku Mesto zrenovuje ďalšie materské školy

Fotografie


Cyklocestička Zvolen – Sliač bude uzatvorená 

Na stránke mesta Zvolen si je možné prečítať, že z dôvodu vykonávania  kosby ochrannej hrádze rieky Hron, ktorú bude realizovať správca toku Slovenský vodohospodársky podnik, š.p., OZ B. Bystrica, Správa povodia stredného Hrona, bude rodinná  cyklocestička v úseku A: Zvolen-Sliač uzatvorená pre verejnosť nasledovne:

 • v termíne od 22.5.2017 (pondelok)  do 26.5.2017 (piatok) denne vždy od 06:00 do 14:00
 • po 14:00 – tej hodine bude možné aj v uvedenom termíne denne cyklocestičku využívať bez obmedzenia

Uzávierka cyklocestičky bude vyznačená prenosnými dopravnými značkami pri vstupoch na komunikáciu.

cyklocesticka-zvolen-sliac

Hokejové majstrovstvá 2017 na Zvolenskom námestí 

MS 2017 na novej 5 X 3 LED obrazovke, najlepšia na Slovensku bude vo Zvolene.

Všetko podstatné nájdete na webovej stránke Fan zóna

fan-zona-zv-ms-2017

Zásobníky na dažďovú vodu

Tieto dva zásobníky, ktoré je možné nájsť pri mestskom úrade budú umiestnené do vykopaných jám a budú slúžiť ako zásobníky na dažďovú vodu, z ktorej bude zabezpečené splachovanie toaliet v hlavnej budove mestského úradu.

Všetko toto je v rámci projektu Biotechnické inovácie pri využití dažďovej vody v meste Zvolen

Fotografie


Druhá strana dreveného mosta opravená

Už síce pred cca mesiacom bolo rozobrané debnenie na druhej strane dreveného mosta, ale až pár dní dozadu (začiatok apríla) sa to podarilo vyasfaltovať.

Po tomto sú už obidve strany hotové a je to podstatne lepšie ako voľakedy dávno to rozpadajúce sa drevené debnenie.

sdr

Ukončenie prevádzky ľadovej plochy na námestí

K 21.2.2017 došlo aj skrz vplyv zlého počasia (rozumej oteplenia) k nutnému a predčasnému ukončeniu prevádzky tejto ľadovej plochy na Zvolenskom námestí. 

vela ludi na verejnej ladovej ploche

Luna – Nový začiatok

luna-novy-zaciatok-plagat-2

Vo Zvolene sa otvára nové centrum Luna, ktoré sa bude venovať nielen detičkám ale aj ich mamičkám/ oteckom a seniorom.

Čakajú na vás rôzne aktivity, semináre a mnoho iného. Viac informácii na FB stránke Luna- nový začiatok.

Tešíme sa na Vašu návštevu.


Peter Mikula sa vracia na lavičku HKM Zvolen

hkm-zvolen-majster-slovenska-2013-zvolen-7
Peter Mikula uprostred. Foto: ilu Foto: ZV-podujatia

„Tréningový proces bude viesť pán Mikula a spoločne s pánom Stašom bude vo funkcii hlavného trénera,“

Novorodenec v novom roku 2017

novorodenec-ilu
Foto ilustračné
Vo Zvolenskej nemocnici prišiel na svet o 1:00 po polnoci Radoslav (3190 gramov a 50 centimetrov) a o 9:10 ďalší chlapec Michal (4180 gramov a 56 centimetrov)
 
Info: Nemocnica Zvolen

Betlehemské svetlo vo Zvolene

Za ostatné roky je už pravidlom, že 23.12 príde pred OD Prior pán, ktorého Facebookové meno je Petter Thor Amundssen, a ktorý v petrolejovej lampe Betlehemské svetlo. Nebolo tomu tento rok inak a po 17-tej prišiel a tu naňho už čakalo veľa ľudí, aby si takto do svojho kahančeka preniesli toto jeho svetlo.

Nech sa páči pár fotografií.

Fotografie

Šťastné a veselé Vianoce praje redakcia ZV-podujatia

stastne-a-vesele-2016.jpg

Cestička a zábradlie na Laniciach 

Začiatkom mesiaca december 2016 bola daná do užívania nová cestička ako aj zábradlie na Laniciach.

Toto všetko bolo zaplatené  vďaka fondu DM drogerie markt a určitú časť dalo aj mesto Zvolen.

Avšak treba poďakovať OZ Slatinka za celé to gro okolo toho.

rampa-lanice-zvolen.jpg
Rampa na Laniciach: Foto: ZV-podujatia.

Slávnostné otvorenie SSE vo Zvolene

V stredu 16.11.2016 sa konalo slávnostné otvorenie Zákaznícke ho centra spoločnosti Stredoslovenská energetika, a. s. vo Zvolene.

Slávnostného prestrihnutia pásky sa po boku primátorky Lenky Balkovičovej zhostil generálny riaditeľ SSE a.s., p. Zdeňek Schraml.

Nové centrum sa nachádza na P. o. Hviezdoslava 16 (smer malá stanica)

Fotografie

Paletové sedenie v mestskom parku Lanice

Pred nedávnom sa dala zhliadnuť vo verejnej skupine Mestský park Lanice vo Zvolene informácia, že v priestore fitka v prírode sa nachádza dočasné paletové sedenie a že nedlho sa bude aj natierať.

Teda nech sa páči pár foto pred a následne po farebnej povrchovej úprave tohto paletového sedenia.

Toto všetko bolo zrealizované vďaka Nadačnému fondu dm drogerie markt v Nadácii Pontis, CEEV Živica a samozrejme svoj podiel tu majú aj dobrovoľníci bez, ktorých by to tu asi nebolo.

Fotografie

Cyklocestička Zvolen – Sliač bude uzatvorená 

Na stránke mesta Zvolen si je možné prečítať, že z dôvodu vykonávania  kosby ochrannej hrádze rieky Hron, ktorú bude realizovať správca toku Slovenský vodohospodársky podnik, š.p., OZ B. Bystrica, Správa povodia stredného Hrona, bude rodinná  cyklocestička  v úseku A: Zvolen-Sliač uzatvorená pre verejnosť nasledovne:

 • v termíne od 22.augusta 2016  (pondelok)  do 26. augusta 2016  (piatok) denne vždy od 06:00 do 14:00
 • po 14:00 –tej hodine bude možné aj v uvedenom termíne denne cyklocestičku využívať bez obmedzenia

Uzávierka cyklocestičky bude vyznačená prenosnými dopravnými značkami pri vstupoch na komunikáciu.

cyklocesticka-zvolen-sliac

Nová fitness vecička na cvičenie vo fitku na Laniciach

Už onedlho bude možné využiť novú pomôcku v prírodnom fitku na Laniciach.

Tentokrát sa jedná o celokovovú konštrukciu. Okrem tohto pribudol v tomto priestore aj paletový nábytok.

cvicenie-lanice-pomocka.jpg

Nová detská preliezačka vo Fun zóne

detska-preliezacka-vlak.jpg Fotogaléria

Plánované odstávky dodávky elektrickej energie august 2016

Všetci na zozname dozaista dostali písomné vyrozumenie od SSE, ale tak či onak nech sa páči. Ak nastane nejaká zmena tak to bude včas aktualizované
 • 09.08.2016 od 07:30 do 09.08.2016 13:30 Zvolen Dobronivská cesta číslo 6 – 8772
 • 09.08.2016 od 08:00 do 09.08.2016 18:00 Zvolen J. C. Hronského číslo 5
 • 10.08.2016 od 07:30 do 10.08.2016 14:30 Zvolen Kráľova číslo 0 – 9066
 • 10.08.2016 od 07:30 do 10.08.2016 14:30 Zvolen Môťová číslo 11
 • 09.08.2016 od 07:30 do 09.08.2016 13:30 Zvolen Neresnica číslo 1 – 6237
 • 09.08.2016 od 07:30 do 09.08.2016 13:30 Zvolen Pod dráhami číslo 2, – 4388
 • 10.08.2016 od 07:30 do 10.08.2016 14:30 Zvolen Sekier 0 11.07.2016
 • 10.08.2016 od 07:30 do 10.08.2016 14:30 Zvolen Sekierska dolina číslo 0 – 8886

Kúpalisko Neresnica ešte nedostalo povolenie  

Vyjadrenie k tomu prečo je zatvorené kúpalisko – Milan Gebora (prevádzkovateľ)

Areál je pripravený, no zatiaľ nebol vydaný kladný posudok zo strany Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Za vzniknutú situáciu je plne zodpovedný prevádzkovateľ, ktorý sa musí zodpovedať Mestu Zvolen a hlavne Vám, návštevníkom.

Táto situácia nás naozaj skutočne mrzí, no robíme všetko, čo je v našich silách. Dúfame, že to už nebude dlho trvať.

S úctivým pozdravom – Milan Gebora – prevádzkovateľ

Na Pustom hrade vznikol veľký požiar 

Podľa prvotných informácii bolo vidieť po 21:30 už z diaľky, že na Pustom hrade sú viditeľné veľké plamene.

Okrem toho tam bolo vidieť ísť aj požiarnické autá a aj ľudia z okolia mesta Zvolen potvrdzujú, že sa tam niečo naozaj deje.

Aktualizácia 10.7.2016 23:00

Zdá sa, že požiar je skôr na dolnom hrade ako na hornom

Viac info budeme priebežne aktualizovať 

pusty-hrad-zvolen-2015
Vstupná brána na Pustom hrade. Foto: Ilustračné

Bus fest 2016 

Veteran Bus Diamant z košíc a klub historických autobusov Bratislava zorganizoval podujatie pod názvom Busfest 2016.

Pointou tohto podujatia bolo stretnutie  respektíve zraz historických autobusov. Podujatie sa však nekonalo len v meste Zvole, ale najskôr v sobotu 25.6.2016  od 10-tej sa konalo stretnutie autobusov v Banskej Bystrici a následne od 10:30 do 14-tej boli tieto autobusy vystavené pred hotelom Lux.

Následne potom sa po 14-tej vybrali spanilou jazdou z Banskej Bystrice do Zvolene, kde svoje staré autobusy na Zvolenskom námestí pri Fun zóne Zvolenčanom v plnej kráse predviedli.

Po 18-tej sa považovalo podujatie za ukončené.

Nech sa páči pár fotografií.

Fotografie

Otvorenie kúpaliska Neresnica sa posúva

Pôvodne sa malo otvárať kúpalisko Neresnica 25.6.2016, ale ako je možné sa dočítať na stránkach mesta Zvolen tak citujem.

Z technický príčin sa presúva pôvodný termín otvorenia kúpaliska Neresnica z 25. júna na 28. júna a následne ešte nieje otvorené. Ked bude otvorené kúpalisko tak Vám dáme vedieť.

neresnica-zvolen-2012

Nové smetné koše v meste Zvolen

Ak sa prejdete mestom tak sa nedá nepovšimnúť si nové smetné koše. Momentálne je možné vidieť dva nove druhy a to v drevenom prevedení v Parku Ľudovíta Štúra a v centre mesta v kovovom prevedení.

Fotografie

Foto: J. Števonka.


Cyklocestička Zvolen – Sliač bude uzatvorená 

Na stránke mesta Zvolen si je možné prečítať, že z dôvodu vykonávania  kosby ochrannej hrádze rieky Hron, ktorú bude realizovať správca toku Slovenský vodohospodársky podnik, š.p., OZ B. Bystrica, Správa povodia stredného Hrona, bude rodinná  cyklocestička  v úseku A: Zvolen-Sliač uzatvorená pre verejnosť nasledovne:

 • v termíne od 30. mája 2016  (pondelok)  do 03. júna 2016  (piatok) denne vždy od 06:00 do 14:00
 •  po 14:00 –tej hodine bude možné aj v uvedenom termíne cyklocestičku využívať bez obmedzenia

Uzávierka cyklocestičky bude vyznačená prenosnými dopravnými značkami pri vstupoch na komunikáciu.

cyklocesticka-zvolen-sliac.jpg
Začiatok cyklocestičky. Foto: ZV-podujatia

Maturanti v uliciach mesta Zvolen 

V piatok 20.5.2016 bolo možné vidieť v uliciach mesta Zvolen maturantov, ktorí prechádzali mestom držiac tablá v rukách a popri tom robili finančnú zbierku.

Fotografie


Veľkoplošná obrazovka počas majstrovstiev sveta v hokeji nebude

Netreba hádam k tomu viac čo dopísať asi len toľko, že sú tu dve veci – financie za prenájom a druhá, že sa naše zápasy hrajú doobeda.

To či bude neskôr ak to našim hokejistom pôjde viac než dobre tak je možné, ale zatiaľ nepredbiehajme.

majstrovstva-hokej-2016.jpg

Máj vo dvore rodinného domu 

Pred nedávnom som písal, že sa staval Máj pred Technickou univerzitou a na 1. mája 2016 som narazil v jednom dvore rodinného domu. Je to pekné mať aj vo dvore postavený Máj 🙂

Máj vo dvore rodinného domu

Bezbariérový prístup a stojany na bicykle na železničnej stanici 

Na Facebook som pred nedávnom postol informáciu, že bude pred železničnou stanicou bezbariérový prístup a stojany na bicykle v počte 25 ks. Ono to ešte nieje hotové, ale pracuje sa na tom a toto je momentálna podoba.

Otázka však znie ako dlho to bude potom v relatívnom funkčnom stave.

Fotografie


Nová výsadba stromov v parku prof. Adolfa Priesola

Ak ste prešli parkom, za vysokou školou TU ZVO tam, kde je park prof. Adolfa Priesola tak si bolo možné povšimnúť novú výsadbu cca 50 stromčekov.

Toto je vskutku zaujímavá vec pretože už aj tak je to tam dosť zahustené, ale môžete sa ísť osobne na to pozrieť alebo si pozrieť fotografie.

Fotografie


Čistenie miestnych komunikácií na sídlisku Západ

V sobotu 16-teho apríla 2016 prebiehalo na Zvolenskom sídlisku Západ každoročné podujatie ak sa to dá tak nazvať čistenie miestnych komunikácií.

Firma, ktorá toto čistenie zabezpečovala upozorňovala majiteľov motorových vozidiel, aby na uliciach Tulská, Novozámocká, Kremnická, Pražská, Šmidkého, Imatra odstavili svoje vozidlá taj, aby parkoviská a odstavné plochy boli v daný čas úplne prázdne z dôvodu dôkladného vyčistenia čistiacou technikou.

Treba povedať, že sa počas tohto dňa našlo dosť ľudí čo priložili ruku k dielu a parkoviská a chodníky svojpomocne pozametali a pozhŕňali bordel do stredu parkoviska.

Následne potom po-tej večer naozaj čistiaca technika prišla a pozbierala neporiadok.

Fotografie


Zakliesnené a plávajúce drevo na Hrone

V sobotu 9-teho apríla 2016 bolo možné vidieť zachytené drevo nielen na mreži prívodného kanála elektrárne, ale aj v ostatnej časti, ktoré sa nevedelo dostať ďalej po prúde rieky Hron.

Pracovníci ho budú musieť ručne povyberať, aby nevznikli nejaké prípadné škody na ich majetku.

Fotografie


Vlajočky na kandelábroch ako upútavka na Lesnícke dni 

10. ročník podujatia Lesnícke dni sa bude konať už 22.4.2016 a pri tejto príležitosti si pozorné oko mohlo všimnúť hlavne pod zámkom pekné zelené vlajočky s logom podujatia Lesnícke dni 2016.

Nech sa páči pár foto a zároveň toto slúži ako pozvánka na toto podujatie a viac info nájdete aj upútavke na podujatie – klik na link v úvode tejto správy.

Fotografie


Jarné strihanie stromov v meste 

Na Bystrickom rade a nielen tam, ale aj v ďalších uliciach mesta Zvolen je možné si povšimnúť ešte aj v týchto dňoch veľkú aktivitu v podobe strihania stromov.

Fotografie


Fun zóna sa opäť prebúdza k životu

Na námestí sa začiatkom mesiaca apríl opäť stavať Zvolenčanom dobre známa Fun zóna. Netreba hádam viac okolo toho písať aspoň na začiatok ešte, že spustenie prevádzky bude začiatkom mája.

Postupne Vám budeme prinášať ďalšie informácie ako aj fotografie.

Fotografie


Výkopové práce nielen na Bystrickom rade

Možno si niekto všimol, že pri daňovom úrade ako aj bližšie k OC Centrum prebiehajú výkopové práce a následné zakopanie kábla.

Nám to teda nedalo a išlo sa pátrať o čo tu ide a toto sa nám podarilo zistiť.

Slovak Telekom realizuje rekonštrukciu existujúcej metalickej verejnej telekomunikačnej siete vybudovaním optickej prenosovej siete pre poskytovanie vysokorýchlostných multifunkčných elektronických služieb prostredníctvom technológie FTTH (Fiber To The Home)

Po lopate povedané optický internet – OPTIKA až do 300/30 Mbs

Jedná sa o ulice – Jozefa Kozáčeka, Viliama Paulínyho Tótha, Bystrický rad, Uramova, Fándlyho, Borovianska, Boženy Nemcovej, Juraja Jánošíka, Pod Holým Brehom.

Ukončenie realizácie čiže kopanie káblovej ryhy 30/60 cm bude do 2-3Q 2016.

Fotografie


Jarné čistenie v meste Zvolen – na Západe

Pravidelné Jarné čistenie v meste Zvolen odštartovalo 31.3.2016 na sídlisku Západ a tak nám dnes 2.4.2016 napadlo sa ísť pozrieť čo sa dnes v túto peknú, teplú, jarnú sobotu na tom Západe deje.

Dávame palec hore lebo sa tam brigáduje o 107 a veľkoobjemové kontajnery sú doslova kopcom asi pán šofér čo pre to príde nebude nadšený, ale si trošku zanadáva.

Nech sa páči pár foto a dúfam, že aj ostatné mestské časti sa pridajú podla zoznamu vid link v úvode článku.

Fotografie


Nová výsadba v Parku Ľudovíta Štúra.

Po tom, čo bolo možné pár týždňov dozadu vidieť, že v parku Ľudovíta Štúra bolo poriadne zriedený pás živého plota tak už cca 2 dni dozadu tento pás ako aj pás pred OC Europa bol nanovo a úhľadne vysadení novými rastlinami.

Fotografie


 

ZV-blesk – strana 12,

5.10.2012 – HKm Zvolen pokračuje vo víťaznom ťažený tentokrát dal dole na svojom domácom ľade klub HK Nitra 5:3 (0:1, 2:0, 3:2).

29.9.2012 – Už túto nedeľu  30.9.2012 od 9.00-12.00 ČLOVEČE NEHNEVAJ SA Parkovisko BILLA, sídlisko Západ (v prípade dažďa Telocvičňa ZŠ Námestie mládeže). Tradičná hra s figúrami v životnej veľkosti. Hracia plocha ma rozmery 6m x 6m. Figúrami môžu byt poslanci, učitelia, športovci, rodiny…Každý tým ma 5 hráčov: 4 hrajú + kapitán tímu ktorý hádže kocku. Prihlášky telefonicky, mailom alebo polhodinku pred začiatkom “turnaja” .
Všetky ďalšie informácie na čísle 0905 358 816 alebo na mail nikolovsanja@gmail.com..

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

29.9.2012 – V sobotu 29.9.2012 o 10.00 Slávnostne otvorenie nového venčoviska pre psov Tulská ul., Konečná zástavka MHD na sídlisku Západ.

29.9.2012 – !! ŠACHOVÝ TURNAJ v Kafé Džezva ( Tehelná ulica za OD Centrum budova Klemo) s otvorenou účasťou !! Určené všetkým vášnivým i príležitostným hráčom, pozorovateľom, obdivovateľom, kibicom, zvedavcom: Podujatie začína v SOBOTU 29.9. od 12.30 pod záštitou Klubu šachistov Zvolen.

25.9.2012 – HKm Zvolen pokračuje vo víťaznom ťažený tentokrát ŠHK 37 Piešťany, s.r.o.na ich lade 3:4.

24.9.2012– oznam o dočasnom zatvorení stálych expozícií – Od 10. do 21. októbra 2012 budú priestory expozícií SNG Zvolen – zámok pre verejnosť zatvorené z dôvodu prebiehajúcej reinštalácie stálych expozičných celkov SNG. V ostatných dňoch budú expozície otvorené podľa bežného harmonogramu otváracích hodín:
pondelok – utorok: zatvorené, streda – nedeľa: otvorené od 10,00 do 17, 30; posledný vstup o 16, 45

23.9.2012 – v 3. kole Tipsport extraligy na domácom ľade hostil domáce HKm Zvolen HK Poprad. Dobre premyslenou a koncepčne ucelenom hrou sa podarilo Zvolenskému týmu nájsť  recept nad súperom a vyhrať nad ním 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

22.8.2012 – počas leteckého dňa na Sliači bude premávať aj špeciálna autobusová linka MHD. Klik na foto. 

21.8.2012 – ODSTÁVKA VODY – SEKIER, ZÁHONOK

Oznamujeme občanom, že dňa 22. 08. 2012 v čase od 8.00  do 14.00 hod. bude prerušená dodávka pitnej vody v meste Zvolen, sídlisko SEKIER, ZÁHONOK z dôvodu opravy vodovodného potrubia.

Náhradné zásobovanie pitnou vodou bude zabezpečené cisternou.

Za porozumenie ďakujeme a ubezpečujeme občanov, že vynaložíme úsilie pri rekonštrukcii vodovodného potrubia tak, aby dodávka pitnej vody bola obnovená v čo najkratšom čase. Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.  •  Závod 06 Zvolen. Bližšie informácie na čísle tel. CALL CENTRUM:  0850 111 234

4.8.2012Vandalizmus vo Zvolene: v noci zo štvrtka na piatok 3.8.2012 niekto takto nepekne posprejoval panely na propagáciu podujatí a ešte ďalšie ostatné veci v meste.

29.8.2012 – PRERUŠENIE DODÁVKY ELEKTRICKEJ ENERGIE –

 • od: 2. 8. 2012 8:00 do: 2. 8. 2012 13:00 bude prerušená distribúcia elektriny v: Stavebniny Fejka ,betonárka Doprastavu a.s., Prvá dopravno-mechanizačná spol. a DL Interier s.r.o.
 • od: 3. 8. 2012 8:00 do: 3. 8. 2012 13:00 bude prerušená distribúcia elektriny v: Bema -Spojmat a Bučina Real Priehrada  na com 9176237.
 • od: 8. 8. 2012 7:30 do: 8. 8. 2012 15:00 bude prerušená distribúcia elektriny v: ul. Pod Pustým Hradom č.d.: 3,5,500.
 • od: 17.08. 2012 8:00 do: 17.08.2012 12:00 bude prerušená distribúcia elektriny v: časť ul. Dobronivská cesta č. d. 5-9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 999, 5528, 5578, 5752, 6093, 8772; Pod dráhami č. d. 2,15, 566, 567, 1703, 2278, 4388; Neresnica č. d. 1, 16, 18, 20, 70, 111, 254, 6237.

Zdroj info mesto Zvolen.

28.7.2012 – Konferencia “Zlepšenie komunikácie a propagácie regiónu s využitím  informačných technológií”

Stretnutie vo Zvolene bude rozdelené na dva bloky. V prvej teoretickej časti lektori vo svojich príspevkoch ukážu inovatívne riešenia a využitie moderných informačných technológií, ktoré sú predpokladom lepšieho plánovania rozvoja regiónu, vytvorenia možností pre nové investície s cieľom zvýšenia životnej úrovne a rastu zamestnanosti. Budú tiež predstavené možnosti využívania služieb geografických informačných systémov (GIS), budovaných vo verejnej správe.

Viac informácií ako aj podrobný program konferencie.

26.7.2012 – Skateboardové preteky vo Zvolene, ktoré mali byť 04.08. 2012 SSP Zvolen (preložené na 8. septembra 2012) nakoľko areál sa po roku akosi troška rozkradol a je potrebné to dať do poriadku.

25.7.2012 – ZMENA VO VEDENÍ MHD ZVOLEN
1. zastávka MHD Námestie SNP sa premiestňuje z ul. M.R.Štefánika na pôvodné miesto, t.j.:
– pre smer sídlisko Západ, Autobusová stanica a sídlisko Sekier – na ul. Ľ. Štúra
– pre smer Zlatý Potok – pred Lesnícke a drevárske múzeum
2./ obnovuje sa vedenie MHD na Námestie SNP cez OD Centrum a po ul. Divadelnej
3./ na linkách č. 1 a 15 sa obnovuje zastavovanie na zastávke OD Centrum v ul. J. Kozáčeka
Podrobné informácie o zmenách vo vedení spojov MHD Zvolen sú uvedené na vývesných cestovných poriadkoch zastávok: Námesti SNP a OD Centrum, ul. J. Kozáčeka.

17.7.2012 – Hlasovanie za projekt “Mladí do knižnice” – Krajská knižnica Ľ. Štúra vo Zvolene chce prilákať viac deti a mládež do knižnice, kde bude ožívať literatúra. Vytvorí 4D knižnicu, kde sa mladí ľudia môžu stať súčasťou literárnych diel, vytvárať vlastných hrdinov, príbehy, vlastnú knihu.  Projekt”Mladí do knižnice” prešiel cez výberovú komisiu SPPoločne. Teraz je už len na Vás, či získame grant. Venujte svoj hlas komunitnému projektu “Mladí do knižnice”. Hlasovanie je úplne zadarmo. 

16.7.2012 – Do extraligy mužov sa neprihlásil Zvolen, žreb v pondelok. Klub MVK Lokomotíva Zvolen sa zriekol účasti v extralige a prihlásil sa len do 1. ligy mužov.

Na základe toho sme v zmysle súťažného poriadku volejbalu oslovili možných nástupcov na voľné miesto – Starú Ľubovňu, Vranov a Komárno,” priblížil situáciu súťažný riaditeľ Slovenskej volejbalovej federácie Ľubo Stražay. Oficiálne už záujem o účasť v extralige potvrdila Stará Ľubovňa, ktorá v minulom ročníku obsadila posledné 10. miesto znamenajúce priamy zostup do nižšej súťaže. O účasť v extralige sa ešte môžu uchádzať dva kluby, ktoré neuspeli v prelínacej súťaži – Vranov a Komárno.

Viac info nájdete v článku na tejto stránke.

16.7.2012 – Návrh nových cestovných poriadkov MHD Zvolen – Medzi najvýznamnejšie  zmeny možno zaradiť nasledovné:

 1. úprava liniek vedených zo sídlisk Sekier a Lipovec tak, aby nosné linky č. 5,7 a 9 boli trasované vzájomným prepojením cez obidve sídliská. V dôsledku toho  súčasné linky č. 16,17, 19 a 22 stratia svoje opodstatnenie a sú navrhnuté na úplné zrušenie
 2.  doprava na navrhovaných linkách č. 5 a 9 bola posilnená a linka č. 17 je trasovaná k objektu nového nákupného centra EUROPA SC v severnej časti Námestia SNP
 3. linka č. 6 v úseku Autobusová stanica – Podborová bude posilnená
 4. predkladaný návrh počíta so zrušením štyroch liniek MHD a so znížením počtu autobusov o jeden
 5. návrh nových cestovných poriadkov predpokladá zníženie kilometrických výkonov o 33 244 km/rok

Navrhované úpravy vstúpia do platnosti  k termínu 9. 12. 2012, ktorý je zhodný s účinnosťou pripravovaných zmien grafikonov v železničnej osobnej doprave. Mesto Zvolen privíta všetky pripomienky a návrhy od cestujúcej verejnosti k predkladaným zmenám cestovných poriadkov MHD. Návrhy a pripomienky k CP je možné predkladať písomne, mailom, príp. telefonicky alebo osobne  v lehote do   31. 8. 2012, kontaktná osoba za MsÚ Zvolen: Mgr. Dušan Gdovin, tel. 5303296, 0905 938682, mail: dgdovin@zvolen.sk

14.7.2012 – Uzávierka na Jesenského ulici – Cesta bude v úseku od konca mosta ponad železničnú trať Banská Bystrica – Zvolen po okružnú križovatku pri LIDL-i od 16.07.12 do 10.08.12 v čase od 07,00 do 19,00 hod. uzavretá.

10.7.2012 – Oznamujeme občanom mesta Zvolen, že dňa 12. 7. 2012 v čase od 8.00  –  do 16.00 hod. bude prerušená dodávka pitnej vodyv meste Zvolen na sídlisku Tepličky – Západ v ulici Novozámocká od križovatky s Pražskou po križovatku s Ul. Ľ. Štúra.

Prerušená dodávka vody v meste Zvolen bude z dôvodu opravy vodovodného potrubia. Náhradné zásobovanie pitnou vodou bude zabezpečené cisternou.

Za porozumenie ďakujeme a ubezpečujeme občanov, že vynaložíme úsilie pri rekonštrukcii vodovodného potrubia tak, aby dodávka pitnej vody bola obnovená v čo najkratšom čase.

Bližšie informácie na čísle tel.: Vodohospodársky dispečing 048/4327377. (zdroj:http://www.zvolen.sk)

8.7.2012– Chladenie čumákov a chvostíkov 

Stretnutie sympatizantov a členov Psíčkari-ZV na Môťovskej priehrade 8.7.2012.

7.7.2012–  Začíname práce na ďalšej KOCKE vo Zvolene

Stavebné práce na obchodnom centre KOCKA vo Zvolene začíname realizovať od 16.7.2012. Realizácia bude prebiehať 6 mesiacov. Otvárame začiatkom roka 2013. Tešíme sa na vašu návštevu. Viac info TU inak je to tá stará Kocka na sídlisku Západ.

16.6.2012 – Mesto Zvolen sprístupnilo vynovený Náučný chodník Pustý hrad

 • Stredne náročný terén v dĺžke 6,4 km a s prevýšením 271 m je možné prejsť za 3 hod. Infopanely realizovalo Mesto Zvolen v spolupráci s odbornými inštitúciami pôsobiacimi v oblasti ochrany prírody a histórie. Panely sú obojstranné informácie na nich sú navrhnuté v jednotnom modernom grafickom dizajne, obsahujú informácie v slovenskom aj anglickom jazyku, viaceré panely sú dokážu návštevníka zorientovať aj bez potreby osobného sprievodcu. Domácim aj zahraničným návštevníkom sprístupnia najnovšie výsledky archeologickéhostavebno-historického a prírodného bádania na Pustom hrade. (zdroj info a foto: http://www.zvolen.sk)

10.6.2012 – Dnes 10.6.2012 druhým dňom pokračoval tichý protest pred cirkusom Budapešť. Podstava protestu tkvela v tom, aby sa poukázalo na fakt, že zvieratá sú týrané. Viac info čoskoro.

2.6.2012– Oznámenie o prerokovaní urbanistickej štúdie „Central Park, Zvolen Západ – Tepličky“.

Mesto Zvolen ako orgán územného plánovania podla § 16 zákona c. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (dalej stavebný zákon) a obstarávatel urbanistickej štúdie podla § 4 stavebného zákona oznamuje verejnosti prerokovanie návrhu urbanistickej štúdie „CENTRAL PARK, ZVOLEN ZÁPAD – TEPLIČKY“, ktoré sa uskutocní v termíne od 30.5.2012 do 28.6.2012.

UŠ rieši rekonštrukciu a dostavbu rozostavanej materskej škôlky na východnom okraji sídliska Teplicky – Pod Strážami, na obchodné centrum so zameraním na obchod a služby s názvom Central Park.

Verejné prerokovanie urbanistickej štúdie „CENTRAL PARK, ZVOLEN ZÁPAD – TEPLIČKY“ sa uskutocní dna 14.6.2012 o 17,00 hod v aule IX. ZŠ

Širšie vztahy a Komplexný urbanistický návrh sú vystavené na verejné nahliadnutie na úradnej tabuli Mestského úradu. Kompletná dokumentácia je verejnosti prístupná k nahliadnutiu na MsÚ, odbore územného plánovania 3.posch. c. dv. 355 a 366 od 7,30 do 15,30 h. a na webovej stránke mesta Zvolen http://www.zvolen.sk. /strategické dokumenty, územný plán, urbanistické štúdie/.

Verejnost je oprávnená podat pripomienky k návrhu UŠ na MsÚ odbor územného plánovania do 28.6.2012. Na stanoviská uplatnené po tejto lehote sa neprihliada. (zdroj info http://www.zvolen.sk

21.5.2012 – dočasná linka MHD č 23. od 1.6.2012

 • Zriadením predmetnej linky vychádza Mesto Zvolen v ústrety požiadavkam obyvateľov časti Rákoš, zamestnancom prevádzok lokalizovaných v severnej časti mesta  (HM Hypernova, tyčinkáreň DRU, Sliačan), ale aj iným záujemcom o  dopravu z centra mesta do ulíc Predmestie, Rákoš a Strážska cesta, ktorá bola v dôsledku uzavretia mosta Hypernova zrušená.V prílohe nájdete grafikon mimoriadnej linky MHD.

3.5.2012 – pravdepodobná podoba kina v Europa ZV (zdroj: internet)

2.5.2012 – závierka mosta cez Hron (pri Hypernove) vo Zvolene od 8.5. do 30.11.2012

Uzávierka mosta cez Hron (pri Hypernove) a pokračovanie uzávierky v severnej časti Nám. SNP vo Zvolene (Doba uzávierky od 8.5. do 30.11.2012)

Z dôvodu uzatvorenia mosta cez Hron a severnej časti Nám. SNP vo Zvolene dôjde k zmene vo vedení dopravy nasledovne:

1. Linky prímestskej dopravy

 •  611402  Lukavica – Sliač – Zvolen
 • 611403  Kováčová/Sielnica – Zvolen
 •  611405  Železná Breznica – Tŕnie – Budča – Zvolen
 • 611406  Dubové/Železná Breznica – Budča – Zvolen
 • 601457  Banská Bystrica – Zvolen 
 • 601458  Banská Bystrica Roosevelt.nem./Pieninská-Zvolen

Počas uzávierky mosta cez Hron (pri Hypernove) platia tzv. „obchádzkové“ cestovné poriadky uvedených prímestských liniek. Obchádzkové cest.poriadky si môžete pozrieť  TU !!!.

V smere do Zvolena  budú vedené cez sídlisko Západ, cez ul. Ľ.Štúra a M.R.Štefánika, so zastavením na zastávke ŽSR a s pokračovaním na Autobusovú stanicu. V smere zo Zvolena budú vedené z AS cez Nám. SNP, ul. Ľ.Štúra na sídlisko Západ. Linky vedené do B. Bystrice pôjdu  priamo z AS na sídl.Západ a do B. Bystrice.

 2. Linky MHD Zvolen

Na týchto linkách bude pokračovať úprava vedenia dopravy platná od uzatvorenia severnej časti Nám. SNP a naviac dôjde k úprave trasy liniek č.1, 13, 15 zo sídl. Západ – cez ul. Ľ. Štúra a cez Nám. SNP.

Pre linky č.1, 13, 15 budú v období od 8.5.2012 do 30.11.2012 platiť tzv. „obchádzkové“ cestovné poriadky.

V priebehu uzávierky mosta cez Hron dôjde k ukončeniu uzávierky severnej časti Nám. SNP vo Zvolene, preto sa v priebehu mesiac júl 2012 predpokladajú ďaľšie zmeny vo vedení dopravy.

Slovenská autobusová doprava Zvolen, a.s.

 • 28.4.2012 – Aj takýto neporiadok nechávajú za sebou “ľudia”. A práve s takýmto neporiadkom sa dnes vysporiadali v parku J.D. Matejovie na sídlisku Zlatý potok všetci tí ktorí sa zúčastnili brigády, ktorú zorganizovalo OZ Psíčkari-ZV. Počas tejto akcii ma osobne prekvapil prístup Mestskej polície (ženskej časti), ktorá podala pomocnú ruku.
 • 27.4.2012 – Vážené dámy a páni, milí priatelia! V máji sa uskutoční akcia, ktorú organizuje OZ Psíčkari-ZV a témy budú nasledovné:a.)  Venčoviská a s nimi súvisiaci zákaz vodenia psovb.)  Nevychované, agresívne psy, nezodpovední psíčkaric.)  Nezbieranie exkrementov (riziká, nebezpečenstvo z hygienického a zdravotného aspektu…),     odsledovanie a pokutovanie majiteľov psovd.)  Daň za psa – výška, výhody/nevýhody, spolupráca s mestome.)  Edukácia v školských, predškolských zariadeniach, domovoch sociálnych služieb, detských domovoch a podobne, canisterapia V mene redakcie ZV-podujatia vás chcem poprosiť o písanie otázok, ktoré sa týkajú niektorej z tém, alebo len tak všeobecne psov, nakoľko sa redakcia zúčastní tejto akcie. Vaše otázky predostrieme  priamo členom združenia a následne potom zverejníme odpovede.Píšte na zv-podujatia@live.com a za každú otázku už vopred ďakujeme. Po akcii prebehne žrebovanie a jedného z vás odmeníme hodnotnou cenou. Tak neváhajte a píšte svoje otázky. Určite ich máte veľa k téme psov a ich majiteľov.
 • 9.4.2012 – V lete začne oprava Kapitánskeho domu, ktorý je najviac poškodeným objektom Zvolenského zámku. Rekonštrukcia je nevyhnutná, pretože objekt vlhne a má porušenú statiku.
  Kapitánsky dom bol postavený v 16. storočí a v minulosti v ňom boli pivnice a priestory vezenia. Tie boli neskôr zasypané zeminou s vysokým obsahom soli, ktorá pravdepodobne ovplyvnila vlhnutie muriva a narušenie statiky. Oprava je veľmi dôležitá, pretože Kapitánsky dom bude slúžiť ako digitalizačné pracovisko pre všetky zbierky slovenských galérií. Práve vďaka tomuto projektu s názvom Digitálna galéria získala Slovenská národná galéria potrebné peniaze na opravy z Európskej únie. Na toto jedinečné digitalizačné stredisko galéria získala 15,5 milióna euro. Na stavebné úpravy bude použitých asi 900 tisíc euro, zvyšok pôjde na prístrojové vybudovanie reštaurátorského a digitalizačného pracoviska a komory na plynové ošetrenie zbierok pred ich digitalizáciou. Týmto spôsobom chce Slovenská národná galéria zachraňovať napríklad staré plastiky napadnuté hnilobou alebo mikroskopickými hubami. Vysoko kvalitné digitálne snímky budú využité v dennej galerijnej práci, v náhľadovej podobe budú prístupné na webových stránkach galérií alebo môžu byť využité ako učebná pomôcka pre výučbu dejín umenia. Na výstavách budú digitálne reprodukcie nahradzovať originály, ktorých prevoz by bol veľmi nákladný, alebo by ich mohol poškodiť. (zdroj článku – TU)
 • 4.4.2012 – Na Zelený štvrtok Nočná krížová cesta Sliač – Zvolen P:3, 04. 04. 2012 15:35, DOMSliač, 4. apríla (TK KBS) – Na Zelený štvrtok 5. apríla 2012 sa o 21.30 h od Kúpeľnej kaplnky pri medokýši v Sliači pohne sprievod tradičnej nočnej krížovej cesty mladých Sliač – Zvolen. Hlavným organizátorom je mládež mesta Zvolen.Tradícia nočnej krížovej cesty na trase Sliač – Zvolen siaha do čias totalitného režimu a zúčastňujú sa na nej ľudia rôzneho veku. Do nesenia kríža sa môže zapojiť každý. Predpokladaný príchod do Zvolena je o 24.00 hod. Organizátori odporúčajú zobrať si teplé oblečenie, vhodnú obuv a do zásoby pršiplášť. TK KBS informovala Jana Krajčíková
 • 4.4.2012 – Hľadáte zamestnanie? Ak áno tak toto je šanca pre Vás. Náborové centrá otvoria sa dvere. Viac info TU.
 • 4.4.2012 – Jednosmerná uzávierka komunikácie počas pokračovania rekonštrukcie mosta 177E vo Zvolene (pod zámkom) v dňoch 2.4.2012 až 20.4.2012 !!
  V čase jednosmernej uzávierky, počas pokračovania rekonštrukcie mosta 177E vo Zvolene, v dňoch 2.4.2012 až 20.4.2012 bude vedená doprava na všetkých linkách MHD Zvolen, v smere od sídlisk Sekier a Lipovec, po južnom obchvate mesta (pod Pustým hradom).
  V prímestskej a diaľkovej doprave budú týmto obchvatom premávať linky v smere od Lučenca, Detvy, Krupiny a Senohradu.
  V opačnom smere bude vedená doprava v pôvodných trasách.
 • 18.3.2012 – 17.3.2012  pokračovala 3. FUTBALOVÁ LIGA VÝCHOD zápasom 19. kola jarnej časti MFK ZvolenFK Baník Ružiná. Zápas sa skončil remízou 1:1  
 • 17.3.2012 – Dnešné basketbalové zápasy na IX. ZŠ nedopadli dobre nielen pre juniorky BK ZŠ Zvolen : BK Petržalka, ale aj pre staršie žiačky BK ZŠ Zvolen : BK UMB 08 B.Bystrica
 • 17.3.2012 – Zvolenskí hokejisti postúpili do semifinále o hry o medaily po výhre nad HK 36 Skalica 5:1.
 • 17.3.2012 – Extraliga juniorov o boj o zlatú medailu začne už 19.3.2012 v Košiciach prvým zápasom. V piatok 23.3.2012 sa séria presunie do Zvolena začiatok o 17:00 hod. Takže 23.3.2012 na štadión a povzbudzovať
 • 10.3.2012 – Študent Akadémie umení v Banskej Bystrici Martin Jombík sa počas trvania parlamentných volieb zavrel do klietky hanby, ktorá bola umiestnená na Zvolenskom námestí SNP. Ako sám povedal nieje to protest, ale gesto a zároveň to poslúži oko projekt do školy. 
 
 • 25.2.2012 – Na sobotu 25.02.2012 pripravil Klub historickej techniky Zvolen jazdu mimoriadneho parného vlaku na trase Zvolen – Krupina a späť. Na fotografii si môžete pozrieť ako vyzeral kurič, keď vlak dorazil do Zvolena o 14:30 hod. Viac fotografií v galérii. 
 • 24.2.2012Na opravu mosta ponad železnicu pod zámkom išlo takmer milión 40-tisíc eur. Výsledok prác je po 3 mesiacoch na fotografii, odpadávajúce tesnenie okolo skiel ako aj odlupujúca sa farba. Nekúp to za tie peniaze. Viac fotografií v galérií.
Reakcie na fotografie na Facebooku – kvalitka veru kvalitka … kto je vlasten primator teraz? Uz ani neviem kto to je … ci ten zvoleny alebo ti co robia vyberove konania … Vitaj v ZOO Zvolen .. Gorilky su tam ako prve zvierata 🙂
Rano som siel kolo toho,tak som pozeral ci ma este rano oci klamu a chcel som to pofotit,len som rano nestihal a uz vidim, ze ma niekdo predbehol… Strasne.. A to sa tam bude este pokracovat, mam az strach si to predstavit, ako to dopadne.. Zarazilo ma uz len to ze ked bola namraza na moste a schodnika ma zacalo smykat rovno na vozovku, neviem ako to bude pokracovat…
 • 20.2.2012 – Na dnešnom mimoriadnom zasadnutíMestského zastupiteľstva vo Zvolene. Okrem podpory cestovného ruchu sa riešila otázka všešportového areálu a v závere Víceprimátorka Mgr. Alžbeta Staníková sa pochválila darom ktorý dostalo mesto Zvolen na Rytierskom plese a to, konkrétne sumu 1300 EUR, ktoré budú použité na výskum na Pustom hrade. Viac info už čoskoro.
 • 19.2.2012 – Sa uskutočnila akcia pod názvom Psia sánkovačka, akcia “SNEŽNÉ PSY” – a takto to vyzerá ak boby, alebo sane ťahajú psy
 • 22.1.2012 – Do redakcie sme dostali tip od Miška Kozelského o tom ako partia nadšencov sa pustila do diela s čerstvo napadnutého snehu a tu je jeho príbeh.

Stavanie hradu – Ráno sme vstali a pozreli sme sa von oknom kde bol sneh. Rozhodli sme sa, že si postavíme hrad zo snehu. Trvalo nám to hodinu a pol. Má to výšku 2m. Bola to mohutná stavba a vnútri sme si do steny urobili sedačku. Potrebovali sme na to 15 obrovských gúľ, ktoré sme tlačili traja. Teraz môžeme len dúfať že nám to nikto nezničí. Hrad stavali: Zimerman, Kozelský, Benko a Aďo.

Foto: Miško Kozelský.
 • 22.1.2012 – HK 36 SkalicaHKm Zvolen 9:1 (2:0, 6:0, 1:1)
 • 7.1.2012 – V exhibičnom stretnutí žien “Východ-Západ” v hokeji, ktoré sa uskutočnilo v Žiline vyhralo ženstvo „východniarok“ po nájazdoch 5:6 (1:2, 2:2, 2:1 – 0:0, 0:1). Góly: 7. Jurčová, 32. a 59. Celárová, 40. Bernátová, 41. Žitňaská – 3. a 33. Sroková, 18. Westmaru, 21. Vargová, 44. Ihnaťová, rozhodujúci samostatný nájazd Sroková.
 • 3.1.2012 – Hokejový zápas mužov medzi HKm Zvolen a HK AutoFinance Poprad sa skončil úspešne pre domáce HKm Zvolen 4:
 • 29.12.2011 – Hokejový zápas žien medzi ŽHKm ZvolenHC Topoľčany sa zakončil bitkou.
 • 26.12.2011 – V DK ŽSR vo Zvolene sa uskutočnila tradičná Štefánska hudobná párty na ktorej hudobne účinkovali – Sweet Little Chicks, NO-5, EX VF, Bonzo&The Resonators, Homo Sapiens, Grexabat, Marcel Vén Trio, Reconcern, Comp@neros

Novinka z “dielne” Sweet Little Chicks – HTS (hudobno tanečné štúdio)

 • 25.12.2011 – Na prvý sviatok vianočný sa uskutočnila akcia ktorú organizovalo občianske združenie Psíčkari-ZV.  
 • 21.12.2011 – Osobný vlak smerujúci do Banskej Bystrice ostal stáť na koľajisku pred železničným priecestím na Bystrickom rade ráno okolo 5:40 hod. Dôvod – nezatvorené železničné priecestie na sídlisko Podborová. Článok nájdete TU
 • 11.12.2011 – volejbalový klub MVK Lokomotíva Zvolen cestoval do Trenčína aby tu absolvoval v. 17. kole Extraligy mužov zápas proti klubu ATC Trenčín. Žiaľ zverencom trénera Jozefa Vidiečana sa herne nedarilo a podľahli súperovi  3 : 1 (18, -23, 24, 23)
 • poziar-v-jegorovovkach-zvolen11.12.2011okolo 15.30 hod poobede začal šíriť požiar v priestoroch bývalých Jegorovových kasární vo Zvolene na tento fakt nás upozornil čitateľ Juraj Harach a poslal nám aj fotografiu s miesta činu za čo mu ďakujeme. Aj koly rýchlemu zásahu príslušníkov HaZZ sa požiar podarilo rýchlo lokalizovať a dostať tak plamene pod kontrolu. Podla dostupných informácií bola výška škody predbežne vyčíslená na približne 10.000 EUR. Pravdepodobná príčina požiaru sa podrobí ďalšiemu vyšetrovaniu.
 • 10.12.2011volejbalistkám TJ Slávia TU Zvolen v kategórii junioriek sa opäť nedarilo a svojim súperkám z klubu Žiar nad Hronom na ich palubovke podľahli v oboch zápasoch 3:0 (15,10,11) a 3:0 (23,20,8). Priebežne tak sú na nelichotivom poslednom mieste
 • 16.10.2011 – Príchod hokejových fanúšikov Banskej Bystrice do Zvolena na zápas HKM Zvolen proti HC ’05 Banská Bystrica

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

1 Comment on ZV-blesk

 1. VO VSETKOM SUHLASIM ALE TREBA RIESIT PARKOVANIE ! NIE JE NORMALNE ABY SOM ZAPLATIL POKUTU KED CIASTOCNE PARKUJEM NA TRAVNIKU.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.