• Ne. dec 3rd, 2023

V nedeľu 6.8.2023 poobede sa na Zvolenskom zámku konal po všetkých stránkach fantastický koncert.

Koncert „Sláčikové kvarteto GENOVEVA v podaní Martin Kovarik (klavír) a Kvarteto GENOVEA – Eva Kovarik, Zuzana Bilaničová, Paulína Bystričanová a Daniela Szeghő

Fotogaléria: GENOVEVA 2023


V nedeľu 23.4.2023 sa konala v Parku Profesora Adolfa Priesola za TU Zvolen Svetová klubová výstava slovenských kopovov – CAJC, CAC, CCJ, CC, BOJ, BOS, BOB, SKV, SKVM.

Fotogaléria: Výstava Kopovov 2023


Klavírny koncert na Zvolenskom zámku

Dnes sa v Kráľovskej sieni na Zvolenskom zámku konal jeden, že doslova famózny klavírny koncert v podaní Alici Hanckovej a Bohdana Kovala


V utorok 21.2.2023 podvečer sa v parku pred TU Zvolen konala v pokojnom duchu spomienka na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

Pár slov tu povedali Michal Várošík a Ján Beljak


V nedeľu 22.1.2023 to bolo vo Zvolenskej Európe také rozprávkové.

Konalo sa tu podujatie pod názvom Cesta z rozprávky do rozprávky a v podstate to bolo autorské čítanie kníh, kedy prvá bola knižka o dobrodružnom syslíkovi Pisklíkovi z Muránskej planiny, čo pod Kráľovu hoľu na Horehronie zavítal…

Túto knižku čítal deťom autor Boris Kováč a potom prišla na rad samotná princezná, ktorá sa začítala do povestí


V stredu 18.1.2023 zavítal do Zvolena, respektíve Železničiarskeho kulturáku najväčší cestovateľský festival na Slovensku.

Organizuje ho OZ Cestou necestou a ako prvá tu svoj príbeh vyrozprávala Monika Paločková alias doktorka Monika z Afriky.


V pondelok 16.1.2023 bola na Starej radnici otvorená výstava výtvarnej skupiny Close Up pod názvom Sondáž M(I)ESTA.

Nech sa páči video samotného priebehu vernisáže


Vo štvrtok 12.1.2023 podvečer sa v športovej hale na Západe konal dvojzápas v basketbale dievčat U13 medzi BK Zvolen a ŠBK Handlová

Fotogaléria: BK Zvolen – ŠBK Handlová


V stredu 11.1.2023 bola na Starej radnici otvorená fantastická výstava pod názvom Slnečný kalendár autorky Miriam Fabovej.


V piatok 23.12.2022 si bolo možné odpáliť Betlehemské svetlo na tradičnom mieste a to priamo na Zvolenskom námestí


V sobotu 17.12.2022 pred poludním dorazilo Rýchlikom R 839 URPÍN na hlavnú železničnú stanicu vo Zvolene Betlehemské svetlo. Tu ho skauti ponúkli ľudom na odpálenie.


Cantus Carponensis. Foto: IMG_1979

Dnes 27.11.2022 v prvú Adventnú nedeľu konal v kostole sv. Alžbety koncert pod názvom Spevom k srdcu.

Organizačne ho malo pod palcom POS Zvolen (Podpolianske Osvetové Stredisko Zvolen)

V podstate to bol dvojkocert kedy vlastnú časť mal spevácky zbor Cantus Carponensis (foto) a druhý Denisa Gibalová (organ) a Barbora Kapalová zahrala na husle.

Video: Cantus Carponensis


Vo štvrtkové dopoludnie 17.11.2022 sa konal v meste Zvolen v poradí už 5. ročník podujatia susedský hobby beh (Zvolen – Sliač a späť), ktorý organizačne pripravili Hobby bežci Sliač.

Celkovo sa ho zúčastnilo nad 50 napíšem ľudí lebo bežcov by nebolo správne nakoľko na úvod vyštartovala skupina Nordic Walking a o pol hodinu na to bežci.

Na záver sa konala tombola. Nech sa páči pár fotografií.

Fotogaléria: Susedský hobby beh 2022


V podstate od Parku Ľudovíta Štúra sa tiahne vskutku zaujímavá výstava fotografií pod názvom Pustý hrad vykopaný spod sutín

Doporučujem na pozretie – toto je len časť fotografií

Fotogaléria: Pustý hrad vykopaný spod sutín


V sobotu 10.9.2022 sa na ihrisku MFK Zvolen konal ďalší zápas kategórie majstrovstvá regiónu IV. liga mužov 2022/23 a tentokrát to bolo derby medzi domácim MFK Zvolen a ŠK Prameň Kováčová sa zrodilo víťazstvo nášho MFK 1:0

Fotogaléria:


V pondelok 29.8.2022 začalo pri pamätníku SNP (Valaška) podujatie pod názvom 9. ročník Cyklojazdy SNP zo Zvolena do Banskej Bystrice.

V úvode podujatia sa kládli vence a pár viet povedala primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová a následne potom organizátor podujatia Ing. Pavel Marko.

Video: 9. ročník Cyklojazdy SNP 2022


V Kostole sv. Dominika na Zvolenskom sídlisku Západ sa v nedeľu 28.8.2022 podvečer konal fantastický koncert.

Tento koncert bol však posledný zo série štyroch a tentokrát to bol organový koncert v podaní Martina Brveníka


V sobotu 27.8.2022 sa na ihrisku MFK Zvolen konal ďalší zápas kategórie majstrovstvá regiónu IV. liga mužov 2022/23 medzi domácim MFK Zvolen a ŠKM Liptovský Hrádok sa zrodila remíza 4:1 (2:0).

Fotogaléria: MFK Zvolen – ŠKM Liptovský Hrádok


Občianske združenie Veterány.EU zorganizovalo už druhý ročník mimoriadnych jázd vlakom do Kalondy. Historický motorový vlak odviezol cestujúcich za kultúrou a umením v Lučenci, do aquaparku Novolandia v Rapovciach i do malebnej obce Kalonda.

A práve v sobotu 27.8.2022 odštartoval z osobnej železničnej stanici vo Zvolene táto vlaková súprava

Video: Historický vlak Kalonda 2022

Fotogaléria: Historický vlak Kalonda 2022


V Kostole sv. Dominika na Zvolenskom sídlisku Západ sa v nedeľu 21.8.2022 podvečer konal fantastický koncert v podaní internetov Denisa Gibalová, Katarína Procházková a Juraja Jančíka.


150. výročia trate Zvolen – Vrútky

Pri príležitosti 150. výročia trate Zvolen – Vrútky vás Klub historickej techniky pri Rušňovom depe Zvolen, Spolok Výhrevňa Vrútky a Železničné múzeum SR zorganizovali verejné podujatie, ktorého súčasťou boli jazdy parných vlakov a súčasne výstava historických železničných vozidiel v rušňovom depe Zvolen.

Fotogaléria: Rušne v rušňovom depe vo Zvolene


Koncert najznámejších Ave Márií

V Kostole sv. Dominika na Zvolenskom sídlisku Západ sa v nedeľu 14.8.2022 podvečer konal fantastický koncert najznámejších Ave Márií

Vo viac ako hodinovom koncerte sa predstavili Denisa Gibalová (klavír), Michaela Krausová (soprán), Barbora Kapalová (husle) a Karol Kurtulík (tenor)

Fotogaléria


MFK Zvolen : OŠK Bešeňová 2:2 (1:2)

V sobotnom 13.8.2022 prvom domácom zápase majstrovstvá regiónu IV. liga mužov 2022/23 medzi domácim MFK Zvolen a OŠK Bešeňová sa zrodila remíza 2:2 (1:2)

Fotogaléria


Krst dvoch kníh Ondreja Kalamára v knižnici

Vo štvrtok podvečer 11.8.2022 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra konal v podstate dvoj krst kníh Ondreja Kalamára a to Kontrola cestovných lístkov a Drobnosti flajstrov.

Krstilo písmenkovou cestovinou a ako hudobný hosť tu vystúpil Robo Mikla


V Kostole sv. Dominika na Zvolenskom sídlisku Západ sa v nedeľu 7.8.2022 podvečer pri príležitosti sviatku sv. Dominika konal famózny koncert žiakov Konzervatória Jána Levoslava Bellu.

Vo viac ako hodinovom koncerte velikánov vážnej hudby sa predstavili Barbora Borbéliová (organ, spev), Štefan Gazdík (gitara), Karolína Fašková (organ), Gabriel Bayer (organ)

Fotogaléria


Premietanie vo Fun zóne

Júl a august 2022 ponúkol návštevníkom ako aj obyvateľom mesta Zvolen ponúkol premietanie pod holým nebom vo Fun zóne mesta Zvolen.


V piatok 5.8.2022 sa na Zvolenskom zámku konalo super podujatie a to konkrétne Večer najväčších filmových chýb s Petrom Konečným