ZV-blesk

V podstate od Parku Ľudovíta Štúra sa tiahne vskutku zaujímavá výstava fotografií pod názvom Pustý hrad vykopaný spod sutín

Doporučujem na pozretie – toto je len časť fotografií

Fotogaléria: Pustý hrad vykopaný spod sutín


V sobotu 10.9.2022 sa na ihrisku MFK Zvolen konal ďalší zápas kategórie majstrovstvá regiónu IV. liga mužov 2022/23 a tentokrát to bolo derby medzi domácim MFK Zvolen a ŠK Prameň Kováčová sa zrodilo víťazstvo nášho MFK 1:0

Fotogaléria:


V pondelok 29.8.2022 začalo pri pamätníku SNP (Valaška) podujatie pod názvom 9. ročník Cyklojazdy SNP zo Zvolena do Banskej Bystrice.

V úvode podujatia sa kládli vence a pár viet povedala primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová a následne potom organizátor podujatia Ing. Pavel Marko.

Video: 9. ročník Cyklojazdy SNP 2022


V Kostole sv. Dominika na Zvolenskom sídlisku Západ sa v nedeľu 28.8.2022 podvečer konal fantastický koncert.

Tento koncert bol však posledný zo série štyroch a tentokrát to bol organový koncert v podaní Martina Brveníka


V sobotu 27.8.2022 sa na ihrisku MFK Zvolen konal ďalší zápas kategórie majstrovstvá regiónu IV. liga mužov 2022/23 medzi domácim MFK Zvolen a ŠKM Liptovský Hrádok sa zrodila remíza 4:1 (2:0).

Fotogaléria: MFK Zvolen – ŠKM Liptovský Hrádok


Občianske združenie Veterány.EU zorganizovalo už druhý ročník mimoriadnych jázd vlakom do Kalondy. Historický motorový vlak odviezol cestujúcich za kultúrou a umením v Lučenci, do aquaparku Novolandia v Rapovciach i do malebnej obce Kalonda.

A práve v sobotu 27.8.2022 odštartoval z osobnej železničnej stanici vo Zvolene táto vlaková súprava

Video: Historický vlak Kalonda 2022

Fotogaléria: Historický vlak Kalonda 2022


V Kostole sv. Dominika na Zvolenskom sídlisku Západ sa v nedeľu 21.8.2022 podvečer konal fantastický koncert v podaní internetov Denisa Gibalová, Katarína Procházková a Juraja Jančíka.


150. výročia trate Zvolen – Vrútky

Pri príležitosti 150. výročia trate Zvolen – Vrútky vás Klub historickej techniky pri Rušňovom depe Zvolen, Spolok Výhrevňa Vrútky a Železničné múzeum SR zorganizovali verejné podujatie, ktorého súčasťou boli jazdy parných vlakov a súčasne výstava historických železničných vozidiel v rušňovom depe Zvolen.

Fotogaléria: Rušne v rušňovom depe vo Zvolene


Koncert najznámejších Ave Márií

V Kostole sv. Dominika na Zvolenskom sídlisku Západ sa v nedeľu 14.8.2022 podvečer konal fantastický koncert najznámejších Ave Márií

Vo viac ako hodinovom koncerte sa predstavili Denisa Gibalová (klavír), Michaela Krausová (soprán), Barbora Kapalová (husle) a Karol Kurtulík (tenor)

Fotogaléria


MFK Zvolen : OŠK Bešeňová 2:2 (1:2)

V sobotnom 13.8.2022 prvom domácom zápase majstrovstvá regiónu IV. liga mužov 2022/23 medzi domácim MFK Zvolen a OŠK Bešeňová sa zrodila remíza 2:2 (1:2)

Fotogaléria


Krst dvoch kníh Ondreja Kalamára v knižnici

Vo štvrtok podvečer 11.8.2022 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra konal v podstate dvoj krst kníh Ondreja Kalamára a to Kontrola cestovných lístkov a Drobnosti flajstrov.

Krstilo písmenkovou cestovinou a ako hudobný hosť tu vystúpil Robo Mikla


V Kostole sv. Dominika na Zvolenskom sídlisku Západ sa v nedeľu 7.8.2022 podvečer pri príležitosti sviatku sv. Dominika konal famózny koncert žiakov Konzervatória Jána Levoslava Bellu.

Vo viac ako hodinovom koncerte velikánov vážnej hudby sa predstavili Barbora Borbéliová (organ, spev), Štefan Gazdík (gitara), Karolína Fašková (organ), Gabriel Bayer (organ)

Fotogaléria


Premietanie vo Fun zóne

Júl a august 2022 ponúkol návštevníkom ako aj obyvateľom mesta Zvolen ponúkol premietanie pod holým nebom vo Fun zóne mesta Zvolen.


V piatok 5.8.2022 sa na Zvolenskom zámku konalo super podujatie a to konkrétne Večer najväčších filmových chýb s Petrom Konečným


Dolár vo Fun zóne mesta Zvolen

Vo Fun zóne mesta Zvolen sa v piatok konalo hudobné vystúpenie kapelky Dolár


60-te roky

23.6.2022 sa na Zvolenskom zámku pokračovalo v prednáškovom cykle 20~20 Slovenský príbeh umenia a tentoraz to boli 60-te roky.

V stĺpovej sieni Zvolenského zámku prednášal kurátor zbierok moderného a súčasného umenia Aurel Hrabušický


Stadtrucker

Pod názvom Stadtrucker sa dnes na Starej radnici premietali unikátne filmy z archívu Gustáva Stadtruckera a tak bolo možné v rámci prezentácie vidieť diela tohto zvolenského architekta.


Natri to susedovi: MAĽOVANIE ČERVENÉHO MOSTA

V sobotu 18.6.2022 sa konala súťaž o krajšie a lepšie natretú polovicu spojnice medzi našimi mestskými časťami. Tím Západ vs. Tím Mesto.

Červený most cez rieku Hron nás spája už 35 rokov. Zaslúži si nový náter. Zmerajme sily Mešťanov a Mešťaniek proti Západniarom a Západniarkam. Vyhráva rýchlejší tím s kvalitnejším náterom.


Uvedenie do života troch kníh Jozefa Bilyho

16.6.2022 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra konalo slávnostné uvedenie troch nových kníh regionálneho autora Jozefa Bilyho

Jednalo sa o Pachute politiky na druhú, Od žinčice po Adama a Všetky cesty vedú do rýmu.

Fotogaléria


Festivalový charitatívny beh pre budúcnosť

V nedeľu 12.6.202 po 15-tej sa v rámci 48. ročníka festivalu Zámocké hry Zvolenské konal prvý ročník rekreačno-športového podujatia, FESTIVALOVÝ CHARITATÍVNY BEH PRE BUDÚCNOSŤ ktorý sa konal v spolupráci so športovým združením Mišo a Mestom Zvolen.

Tento beh sa pripojil k iniciatíve nadácie Ekopolis SADÍME BUDÚCNOSŤ


Techno nad zlato

V utorok 7.6.2022 sa po 16:30 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra konala prezentácia a následný krst rovno dvoch kníh.

Po dvoch rokoch obmedzení nastala tá chvíľa pre knihy zvolenského autora Branislava Noksa – Techno nad zlato a Rituály miznutia, ktoré vyšli vo vydavateľstve Funken Gruven.

Krstným otcom, moderátorom aj hudobným sprievodcom bol zvolenský producent, DJ a výtvarný umelec Good Mood.

Samotné knihy sa krstili špeciálnou metódou a to myslením.


Zvolenská Európa opäť oslavovala svoje výročie otvorenia a veru už je tomu 10 rokov a tak si pre všetkých návštevníkov pripravila na sobotu 4.6.2022 super program.


Mesto Zvolen poctil návštevou Kysucký Kapitán alias Juraj Plichtík alebo Captain George a zahral a zaspieval ako to je pre neho typické

Juraj Plichtík alebo Captain George. Foto: IMG_1979

Stavanie mája pred TU Zvolen

Za sprievodu ľudovej muziky švárni mládenci vztýčili majestátny máj.

Posledný aprílový utorok 26.4.2022 sa konalo za väčšej účasti pred TU Zvolen tradičné stavanie mája.

Túto rozhodne vzácnu udalosť si nenechalo ujsť dosť veľa zvedavcov a to nielen z radov študentov univerzity.

Zvolen pomáha: poslanci schválili 30 tisíc pre ľudí z Ukrajiny

TS: Uvedené výdavky sú viazané na konkrétny účel. Mesto ich bude môcť použiť v súvislosti so zabezpečením dopravy, ubytovania, stravovania, sociálnych služieb i nákupu spotrebného tovaru ako sú hygienické, ochranné či dezinfenkčné prostriedky. Výdavky majú slúžiť aj na zabezpečenie voľnočasových aktivít. V neposlednom rade sa z uvedenej sumy bude môcť financovať vytvorenie prípadných nových sústreďovacích, záchytných a servisných miest na území mesta Zvolen pre štátnych občanov Ukrajiny a ich rodinných príslušníkov prichádzajúcich na územie mesta Zvolen. Uznesenie o vyčlenení finančných prostriedkov bolo prijaté jednomyseľne.

TS: PhDr. Martin Svatuška – hovorca – Mesto Zvolen.


23.2.2022 poobede sa za Technickou univerzitou v parku prof. Adolfa Priesola konala burza vrúbľov


V piatok 18.2.2022 ožilo zvolenské námestie vo folklórnom duchu v rámci podujatia Fašange, ktoré zorganizovalo POS Zvolen.

Fašange fotogaléria


V sobotu 11.9.2021 sa na Zvolenskom sídlisku Sekier konalo slávnostné otvorenie športového areálu ZŠ Alexyho Zvolen.

V rámci slávnostného otvorenia sa počas celého dňa konal bohatý program, kedy bola pre deti nielen penová párty, konal sa futbalový zápas, zaspieval Ondrej Kandráč ako aj Karol Csino a veľa ďalšieho.

Slávnostného prestrihnutia pásky sa zhostili za mesto Zvolen víceprimátor Vladimír Lupták, riaditeľka ZŠ Alexyho Mgr. Lucia Mesárošová, Karol Kučera, Kristína Víglaská a Mgr. Matej Révay.


MFK Zvolen – FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 13:0 (II. liga žiačky WU15) 4. kolo


Rozsiahle úpravy na Cintoríne padlých vojakov sovietskej armády


Počas dvoch augustových dní 21. a 22.8.2020 sa bude na Zvolenskom zimnom štadióne konať už v poradí 22. ročník Memoriálu Pavla Zábojníka

memorial-pavla-zabojnika-plagat-2020

V piatok 31.7.2020 neskoro večer zahrala a zaspievala pred veľkým publikom vo Fun zóne mesta Zvolen nielen Zvolenčanom dobre známa kapela Police team.


POZOR! dôležitá informácia (dostupná na stránke mesta)

Upozorňujeme majiteľov motorových vozidiel na sídlisku Zvolen – Západ, že v dňoch od 8.5. do 10.5.2020 v čase od 8.00 – do 18.00 hod.  odstavili svoje vozidlá tak, aby parkoviská a odstavné plochy boli v daný čas „úplne prázdne“ z dôvodu dôkladného vyčistenia čistiacou technikou.

Harmonogram blokového čistenia po uliciach:

 • 8.5.2020     ulice – Novozámocká, Kremnická, Pražská, K. Šmidkeho
 • 9.5.2020     ulice – Tulská, Imatra, Strážska cesta ( pri umyvárke )
 • 10.5.2020    ulice – A. Nográdyho, D. Ertla, Voljanského, Strážska cesta
cistenie-miestnych-komunikacii-zvolen-10

Spomienkové stretnutie na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú vo Zvolene

V piatok podvečer (21.2.2020) sa na Zvolenskom námestí konalo spomienkové stretnutie na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.

V tento podvečer sa zišlo dosť ľudí a všetko sa to nieslo v pokojnom duchu a viac si už môžete pozrieť na videu

Fotogaléria


Realizácia stavby: „ Námestie SNP Zvolen, pešia zóna – III. etapa“

Mesto Zvolen ako investor realizuje stavbu: „ Námestie SNP Zvolen, pešia zóna – III. etapa“, ktorá si vyžaduje úplnú uzávierku severnej časti Námestia SNP v úseku od križovatky Divadelná po koniec parku Ľ. Štúra.

Oznamujem obyvateľom, návštevníkom mesta a účastníkom cestnej premávky, že počas trvania stavebných prác bude cestná doprava z predmetného úseku Námestia SNP vylúčená, vrátane parkovania vozidiel pred objektom býv. Okresného úradu Zvolen.

Viac info sa dočítate aj v tomto dokumente o rekonštrukcii námestia 

Fotogaléria


Betlehemské svetlo dorazilo do Zvolena

V sobotu 21.12.2019 krátko po 11-tej pricestovalo vlakom Betlehemské svetlo do Zvolena.

Máme informáciu, že tak ako za ostatné roky aj tento rok si bude možné odpáliť svetlo pred OD Prior v pondelok 23.12.2019 od cca 16:30

Fotogaléria: Betlehemské svetlo 2019


pohotovost-zv-plagat-2019

Dňa 9. 11. 2019 (sobota) kvôli mimoriadnym technickým obmedzeniam:

POHOTOVOSTNÁ CHIRURGICKÁ AMBULANCIA je dňa 09. 11. 2019 presťahovaná do SPOLOČNÉHO PAVILÓNU POHOTOVOSTNEJ NEUROLOGICKEJ AMBULANCIE na prízemí.

Z technických príčin RTG a SONO vyšetrenia sú vykonávané v SPOLOČNOM PAVILÓNE.

CT vyšetrenia nevykonávame.

Ďakujeme za pochopenie. Nemocnica Zvolen a.s.


Andrej Šeban SÓLO TOUR 2019

Po siedmych rokoch vyráža Andrej Šeban opäť na sólo koncertné turné.

Slovenský hudobník, skladateľ, producent a majster gitarového umenia využije svoje multiinštrumentálne schopnosti a predstaví v rámci TOUR 2019 svoj nový SÓLO program.

Návštevníci koncertu sa môžu tešiť na nevšedné úpravy najkrajších slovenských ľudoviek, známych Andrejových pesničiek a nebude chýbať ani priestor pre povestnú improvizáciu. Každý koncert Andreja Šebana je vždy originálny zážitok pre umelca aj návštevníka.

Termíny Andrej Šeban SÓLO TOUR 2019:

 • 6.11.2019 – Martin – Bar Museum
 • 7.11.2019 – Kosice – Fuga
 • 13.11.2019 – Modra – Kino Mier
 • 21.11.2019 – Bratislava – SD NIVY (Kino Nostalgia)
 • 22.11.2019 – Zvolen – Dom Kultúry ŽSR
 • 27.11.2019 – Pezinok – Dom kultúry
 • 28.11.2019 – Nové Mesto nad Váhom – Blue Note

Viac info a predpredaj vstupeniek na www.andrejseban.com


Strom lásky a zmierenia

V rámci podujatia Anjelské dni (31.8.2019), ktoré sa konalo pred Mestským úradom na Sliači, respektíve v jeho parku sa konalo slávnostné odhalenie Stromu lásky a zmierenia.

Toto všetko sa konalo pri príležitosti významných jubileí mesta Sliač.

50 výročie ako mesto sliač, 60. výročie vzniku Mestskej knižnice a 775 výročie prvej písomnej zmienky o liečivých prameňov.

Fotogaléria – Strom lásky a zmierenia


Donato zavítal aj do Zvolena

Meno Donato Moriconi Vám asi nič nepovie, ale možno skôr jeho prezývka Donato.

Tak tento chalan sa rozhodol prejsť na elektrickom longboarde naprieč Slovenskom (Košice smer Bratislava) v rámci projektu Donatour.

Posolstvom jeho cesty je poukázanie na kyberšikanu.

A tak v sobotu 3.8.2019 prišiel po 16-tej aj do parku Ľudovíta Štúra, kde ho aj napriek tomu, že na Sliači prebieha letecký deň čakalo a neskôr prišli aj ďalší poväčšine mládežníci.

PS: povedľa na terase toho veľkého nákupného centra bolo možné zhliadnuť aj Selassiho.


ČIASTOČNÁ UZÁVIERKA CESTY I/66

Oznamujeme motoristickej verejnosti, obyvateľom a návštevníkom mesta Zvolen, že z dôvodu vykonávania stavebných prác na realizácii stavby: „Odvedenie dažďových vôd zo strže Suchý potok do koryta potoka Neresnica“ bude v termíne:

 • 1./ od 29. 07. 2019 (pondelok) od 06:00 – do 02. 08. 2019 (piatok) do 18:00
 • 2./ od 05. 08. 2019 (pondelok) od 06:00 – do 08. 08. 2019 (štvrtok) do 18:00

uskutočnená čiastočná uzávierka cesty I/66 v k.ú. Zvolen, časť Neresnica v úseku pred objektom reštaurácie Suchá kôrka (intravilán mesta Zvolen).

V čase oboch termínov uzávierky bude doprava striedavo vedená v jednom jazdnom pruhu vymedzenom prenosnou cestnou svetelnou signalizáciou a prenosnými dopravnými značkami. Čiastočná uzávierka si nevyžaduje obchádzkové trasy. V dňoch 3.8. – 4.8.2019 bude doprava v úseku uzávierky vedená v obidvoch jazdných pruhoch bez obmedzenia.

Odbor výstavby, ŽP a dopravy MsÚ Zvolen

sucha-korka-zv

Cyklocestička Zvolen – Sliač bude uzatvorená 

Oznamujeme cyklistickej verejnosti, obyvateľom a návštevníkom mesta Zvolen, že z dôvodu vykonávania  kosby ochrannej hrádze rieky Hron, ktorú bude realizovať správca toku Slovenský vodohospodársky podnik, š.p., OZ B. Bystrica, Správa povodia horného Hrona, Stráž 11, 960 07 Zvolen, bude rodinná  cyklocestička  v úseku A: Zvolen-Sliač obojsmerne uzatvorená pre verejnosť nasledovne:

 • od 01.augusta 2019 (štvrtok) a do 08. augusta 2019 (štvrtok) Kosiť sa bude v spomínané dni len v čase od 06:00 – 14:00 hod..
 • po 14-tej hodine bude možné predmetnú komunikáciu využívať bez obmedzenia.

Uzávierka cyklocestičky bude vyznačená prenosnými dopravnými značkami pri vstupoch na komunikáciu. Dovoľujeme si týmto požiadať užívateľov rodinnej cyklocestičky o rešpektovanie dopravných značiek na vyznačenie uzávierky v stanovenom čase.


Elektronická hlásateľka v autobusoch MHD Zvolen

Už začiatkom júla 2019 počuť hlásiť zastávky v autobusoch MHD Zvolen elektronickú hlásateľku.

Daná informácia a postrehy cestujúcich autobusmi MHD hovoria o tom, že nie všade je tá hlasitosť a počuteľnosť priam ideálna.

Treba dúfať, že to doladia k spokojnosti všetkých, ale tak či onak treba dať palec hore, že SAD Zvolen má záujem a zlepšuje komfort cestujúcich.

odovzdavanie autobusov

Projekt zastávka 

Autorom návrhu je výtvarník pochádzajúci z mesta Nitra. Vystupuje pod umeleckým pseudonymom AERO 310.

Maľba s názvom „lesné cesty“ jasne odkazuje na vzťah a smerovanie návštevníkov k prírode, arborétu a miesto bývalého sanatória Borová hora. Cieľom je skultúrnenie a oživenie tohto frekventovaného miesta (autobusová zastávka) na sídlisku Podborová.

Objekt je momentálne v devastovanom stave a bez záujmu ľudí čím priťahuje vandalov a asociálov ktorí pokračujú v ničení tohto miesta. Vďaka revitalizácii by sa tak vyhlo ďalšiemu negatívnemu vplyvu do budúcnosti na tento objekt a vzniklo by zároveň kultúrne a zaujímavé miesto pre obyvateľov a návštevníkov Podborovej.

Projekt sa bude realizovať po záštitou Podborovského spolku s finančnou podporou od mesta Zvolen a SAD Zvolen. 

Fotogaléria – Priebeh projekt Zastávka