Dominancia Carety pokračuje

Autor IMG_1979

dec 2, 2014 , ,
držitelia druhého miesta v Slovenskom pohári

TS – Pretekári KVŠ Careta získali za uplynulé dva týždne tri cenné trofeje z finále Stredoeurópskeho pohára mládeže, Ligy mládeže a Slovenského pohára.

Stredoeurópsky pohár mládeže

V Poľskom meste Jastrzebie Zdrój sa 15.11.2014 konalo štvrté, finálové kolo Stredoeurópskeho pohára mládeže v plávaní s plutvami. Plutvový plavci z Klubu vodných športov Careta pri TU vo Zvolene si svojimi výkonmi vyplávali 17 medailí (4xzlato, 6xstriebro, 7xbronz), čo im spolu s bodmi vynieslo druhé miesto v tomto kole. V súčte troch najlepších výsledkov z celého ročníka ziskom 5326 bodov si napokon v SPM „careťáci“ vybojovali pohár za druhé miesto (1. KDP Nautilus Jastrzebie Zdrój 5738 bodov, 2. KVŠ Careta Zvolen 5326 bodov, 3. KVS Laguna Nový Jičín 5095 bodov, TZP Nemo Zlín 2386 bodov).

Vo štvrtom kole bola vo vekovej kategórii E0 (do 9 rokov) najúspešnejšia Bianka Bieliková, ktorá získala dve zlaté medaile (25m RP, 100m BF) a jednu striebornú (200m PP). V tej istej kategórii sa presadili aj Adela Danková ziskom striebra v disciplíne 25m RP, dvoch bronzov v disciplínach 200m PP, 100m BF a Jakub Hraško, ten si odniesol kompletnú sadu medailí, keď zvíťazil na trati 100m BF, druhý doplával na 200m PP a tretí na 25m RP.

Tri medaily, po jednej z každého kovu si vybojovala v kategórii E (10-11 rokov) aj Victoria Mináčová v disciplínach 200m PP, 25m RP respektíve 100m BF. Jeden bronz na 25m RP si vybojovala aj jej rovesníčka Hana Vasilová.

V kategórii D (12-13 rokov) sa presadili a po bronze si vyplávali Ema ŠIMKOVÁ a Michal VASIL, obaja zhodne v disciplíne 200m PP.

Medzi pretekármi v kategórii C (14-15 rokov) sa presadila iba Zuzana HRAŠKOVÁ a to ziskom dvoch strieborných medailí na 200m PP a 100m BF.

V rámci finálového kola prebiehalo aj Grand Prix Poľska. Do finále na 100m PP, ktorého sa zúčastnili najlepší šiesti pretekári z každej vekovej kategórie po odplávaní svojich disciplín, postúpili Mináčová, Vasilová, Matej, Šimková, Vasil, Tóth, Hrašková, Michalčáková. Jedinej, ktorej sa podarilo uspieť bola V. Mináčová, ktorá sa víťazstvom stala najúspešnejšou „careťáčkou“.

Úspech aj v trojboj

Na záver jednotlivcom odovzdali aj poháre za trojboj (súčet bodov z troch odplávaných disciplín). Za posledné kolo ich získali piati plutvári z Carety (Bieliková prvé miesto, Hraško, Mináčová, Hrašková druhé miesta, Danková tretie miesto). V hodnotení celého ročníka si trofeje odniesli až siedmi  a to Hrašková za prvé miesto, Mináčová, Danková, Michalčáková, Hraško za druhé a Vasilová, Vasil za tretie miesta.

Liga Mládeže a Slovenský pohár

Finálové kolo Ligy mládeže (veková kategória E0-C)a Slovenského pohára (kategória A, B)v PP, RP, BF a DPP (PP – plávanie s monoplutvou, RP – rýchlostné plávanie pod hladinou, BF – plávanie s klasickými plutvami, DPP – dištančné plávanie s plutvami) sa konalo 22.11.2014 v Žiline. 224 najlepších plutvových plavcov z ôsmich slovenských klubov bojovalo o posledné medaily a body tohto ročníka.

Reprezentanti KVŠ Careta Zvolen potvrdili dominanciu z posledných rokov a po štvrtýkrát v rade získali najcennejšiu trofej v Lige mládeže a v Slovenskom pohári aj pohár za druhé miesto (LM 1. Careta Zvolen 11364, 2. Calypso Zvolen 10025, Oceán Bratislava 9317 bodov a SP 1. Oceán Bratislava 2411, 2. Careta Zvolen 1538, Calypso Zvolen 1474 bodov).

Medailové hody

Vo finálovom kole si 50 „careťákov“ vyplávalo 28 individuálnych medailí a 5 pódiových umiestnení v štafetách. V kategórii najmladších pretekárov E0 si Adela Danková vyplávala tri strieborné medaily v disciplínach 50m PP, 200m PP, 100m BF, Jakub HRAŠKO tiež tri medaily (2xstriebro 50m PP, 200m PP, 1xbronz 100m BF) a Filip Slovák jednu striebornú medailu v disciplíne 100m BF.

Najviac sa darilo Victorii Mináčovej, ktorá si v kategórii E vybojovala dva najcennejšie kovy v disciplínach 50m PP, 200m PP a druhá finišovala v disciplíne 400m PP. Dominik Matej si v tej istej kategórii vybojoval dve striebra na tratiach 50m PP, 200m PP, Eva Bednáriková dva bronzy na 400m PP, 200m PP a Hana Vasilová jeden bronz na 50m PP.

Úspešní boli aj „D-čkari“ Zuzana Nulíčková (2xstriebro na 800m PP, 100m PP, 1xbronz na 50m PP), Michal Vasil (striebro na 100m PP, bronz na 800m PP) a Ema Šimková, ktorá zvíťazila na trati 800m PP.

Na stupňoch pre víťazov opäť nechýbala ani Zuzana Hrašková. Tá v kategórii C zvíťazila v disciplíne 800m PP a na 100m PP doplávala tretia. Barbora Pálková pridala tretie miesto na 800m PP.

V Slovenskom pohári sa v kategórii B (16-17 rokov) darilo Gabriele Michalčákovej, ktorá sa tešila z víťazstva na 800m PP a z bronzu na 200m PP.

Medzi najstaršími pretekármi v kategórii A (18 a starší) zabojovali muži. Radoslav KOŠTA bol strieborný v disciplíne 200m PP a Róbert Lórencovič bronzový v disciplíne 800m PP.

Vo výborných výkonoch pokračovali plutvári spod Pustého hradu aj v štafetách na 4x100m PP, keď si vybojovali päť pódiových umiestnení. Na najvyšší stupienok vystúpili kvartetá kategórie E0 v zložení Hraško, Slovák, Danková, Bieliková a E v zložení Bednáriková, Matej D., Vasilová, Mináčová. Na druhých niestach doplávali štafety kategórie D (Šimková, Nulíčková, Tóth, Vasil) a A (Erteľová, Lórencovič, Košta, Michalčáková) a napokon druhá štafeta kategórie E (Kmeťková, Dvorščíkova, Sopková, Sivek) doplávala tretia.

Veľká gratulácia, tento úspech je výsledkom úsilia všetkých členov KVŠ Careta Zvolen ako pretekárov, ich rodičov ale aj trénerov. Všetci svojim dielom prispievajú po celý rok k tomu, aby sme sa na konci mohli tešiť s takýchto skvelých výsledkov.