Futbalisti MFK Zvolen dali 4 góly, napriek tomu nevyhrali

Autor IMG_1979

okt 18, 2016 ,
mfk-zvolen_fk-haniska-17

V treťom domácom zápase v rade privítali Zvolenčania futbalistov  Hanisky. Mužstvá  delilo v tabuľke 8 bodov a 4 miesta v prospech domácich a očakával plný bodový zisk MFK, ktorý na domácom trávniku v piatich stretnutiach neprehral. V druhom kole sa v Haniske zrodila remíza 2:2 po dramatickom závere, keď domáci zlikvidovali vedenie MFK gólom zo svojej druhej penalty v zápase.

Hostia začali nebojácne  a úvodnej päťminútovke najprv skončila vedľa pravej žrde Santosova hlavička, potom Jenčo predviedol parádny zákrok a Pástorovu strelu do vinkla vytlačil  na roh, no v 6. minúte prešiel pohodlne obranou MFK Fejerčák  a strelou k ľavej žrdi otvoril skóre stretnutia. 0:1.

Zvolenčania zabrali a  Čertíkovu strelu Suchý vytesnil na roh, Kotorova hlavička skončila tesne vedľa a delovka neprešla hradbou tiel hosťujúcich futbalistov. V 14. minúte po centri Popovića hlavičkoval Staško ešte vedľa brány už prekonaného Suchého, no v 18. minúte po kombinačnej akcii a dokonalej Sukisovej prihrávke sám pred brankárom už s prehľadom vyrovnal.1:1.

Zvolenčania zatlačili východniarov, hralo sa na jednej polovici ihriska, no do konca polčasu sa konal doslova festival zahodených šancí.  Najprv strieľal tesne nad Sukisa, potom sám pred brankárom Čery ešte zbytočne nahrával, Čertíkov projektil pod brvno vyrazil Suchý, Staškove a Sukisove hlavičky skončili po rohových kopoch tesne vedľa, no a v záverečnej „delostreľbe“ skončili strely Kamendyho, Pelleta, Sukisu na telách hráčov hostí a Staškovu hlavičku vykopol z čiary Laczko.

Haniske vyšiel vstup do druhého dejstva. Už po minúte prekvapili rýchlym útokom,  Fejerčákovu strelu z päťky Jenčo ešte zlikvidoval i jeho dorážku, potom stihol reflexívne zblokovať i Maníkovu šancu, no prizerajúca sa obrana nedostala loptu do bezpečia a Santos pohodlne skóroval.1:2.

Domácim trvalo 10 minút, kým sa im podarilo vyrovnať. Kamendy z rohového kopu „posadil“ loptu na Čertíkovu hlavu  a ten s prehľadom vyrovnal. 2:2.

Zdalo sa, že domáci majú víťazstvo na dosah, zatlačili súpera, no šance Sukisu, Kotoru, Čeryho i Labudu gólom neskončili. Naopak z ojedinelej akcie mohli profitovať hostia, no Fejerčákovu tutovku vyrazil obetavo Jenčo na roh, po ktorom šla Haniska opäť do vedenia, keď Tóth najprv tečoval loptu na žrď a potom nikým netiesnený šokoval delovkou do vlastnej siete z dvoch metrov. Haniska šla opäť do vedenia v najväčšom tlaku domácich, keď vedúci gól v prospech MFK doslova „visel vo vzduchu.“2:3.

Nasledovali minúty plné súbojov a hlavne teatrálnych výstupov hráčov hostí, ktorí padali pri každom súboji a simulovali, ležali na trávniku v snahe zbrzdiť záverečný nápor domácich. Tutovku Sukisu, ktorý obišiel brankára vykopol z čiary Klimek a Čertík strieľal v čistej šanci z 10 metrov  nad. Domáce publikum sa napokon  dočkalo vyrovnania v 77. minúte po  Kamendyho  premenenej penalte, po ruke Lukáča v pokutovom území. 3:3.

Záverečný tlak MFK bojujúceho o plný bodový zisk brzdili teatrálne pády a výstupy hráčov hostí, vylihovania na trávniku. Zdržiavanie síce arbiter trestal kartami, no hostia nakoniec „uhrali“ bod po totálne nešportovom výkone.

V 12 kole odchádzajú Zvolenčania do Spišskej Novej Vsi a na domácom trávniku sa predstavia o dva týždne 29.10. 2016 o 14,30 hodine, kedy privítajú Mužstvo MŠK Rimavská Sobota.

Štatistiky stretnutia:

MFK Zvolen – FK Haniska 3:3 (1:1)

Góly: 18. Staško, 56. Čertík, 77. Kamendy (11 m) – 6. Fejerčák, 46. Santos, 66. (vlastný) Tóth.

ŽK: 82. Molnár, 85. Fejerčák (obaja Haniska)