• St. mar 29th, 2023

Nielen lietanie sa praktizovalo počas dňa venovanej joge

ByIMG_1979

okt 17, 2016 , ,
joga-den-2016-oko-29
Miriama Čanigová mala okolo seba vždy veľa zvedavcov. Foto: ZV-podujatia.

Senzačný Deň jogy o joge s čajom a o čaji, prednáška o Indii, v ktorej ste sa dozvedeli aj to, čo ste doteraz o nej nevedeli a samozrejme všade úžasní ľudia a fantastická atmosféra.

Organizátorkou tohto sobotného jogy podujatia, ktoré sa konalo 15.10.2016 v OC OKO na zvolenskom sídlisku Západ bola dobre známa lektorka jogy Eva Ježovičová, ktorá aj tu precvičovala tradičnú Hatha jogu.

Samotný priestor, v ktorom sa precvičovalo bol na túto príležitosť upravený rôznymi dekoráciami a zaraz ste sa cítili podstatne pohodlnejšie a mohli ste sa ponoriť do nerušeného precítenia tela i ducha.

Ako zvyčajne odštartovala tento deň Eva Ježovičová jemnou, pomalou Hatha jogou a po jej uvoľňujúcej hodine a krátkej prestávke sa tempo zrýchlilo v podaní Mirky Loukotkovej a jej Energyflow.

Azda najväčšie prekvapenie zažili všetci pri tretej lekcii, ktorú mal pod palcom Rastislav Lasák. Všetci očakávali, že jeho časť venovaná Taichi bude prebiehať v interiéri, ale opak bol pravdou a za pomoci hrejúceho zubatého slniečka táto lekcia prebehla vonku a musí sa uznať, že táto viac ako hodina bola viac než parádna.

Posledná lekcia, na ktorú sa všetci prítomní azda najviac tešili bola Acro joga s Dianou Dupkalovou s jej priateľmi. Avšak nebolo to len o lietaní, ako to skoro každý pozná, ale predchádzalo tomu aj začiatočné rozcvičenie v podobe hry na bacila a potom už aj k tomu lietaniu naozaj aj došlo. Všetci si túto časť doslova užívali.

Na záver, keď už aj posledná hodina jogy bola skončená sa konala pútavá prednáška o Indii, náboženstvách, mýtoch a pravdách, ktoré o tejto krajine kolujú. O tomto všetkom pri posedení s fajným čajom podebatovala Slavomíra Rapčanová.

Medzi jednotlivými lekciami a v podstate počas celého dňa bola v jednom z priestorov centra vytvorená tzv. Čajovňa v obývačke – ochutnávky čajov a odpovede na otázky čajoholikov rada a ochotne zodpovedala tá naj-povolanejšia Miriama Čanigová.

Nech sa páči pár fotografií.

Článok a foto: J. Števonka.