• Št. mar 30th, 2023

Na Sekieri bude otvorenie školského roka a príde aj Kelso

ByIMG_1979

aug 31, 2017
V úvode odštartuje Detská cyklistická a bežecká liga Sekier. Foto: ZV-podujatia

Druhá septembrová sobota bude na zvolenskom sídlisku Sekier patriť od skorého doobedia až po neskorý večer veľkému kultúrno-športovému podujatiu pre širokú verejnosť.

Už doslova tradičné podujatie pod názvom Otváranie školského roka na Sekieri sa bude konať 9. septembra pred budovou bývalého Gymnázia na Lipovci.

Toto podujatie sa uskutoční pod hlavičkou OZ Občania Sekier – Môťová a ďalších partnerov ako mesto Zvolen a podobne.

Ten, kto sa čo i len raz zúčastnil vie, že je toto podujatie zárukou bohatého programu,ale tentokrát bude program ešte bohatší a doplnený o ďalšie vskutku zaujímavé veci.

Súčasťou akcie bude aj Detská cyklistická a bežecká liga, o niečo neskôr sa o deti postará Heuréka a budú aj ukážky sebaobrany pre seniorov v podaní ŠK Taekwondo.

Po 16-tej začne v kostole Božieho srdca Ježišovho Ekumenická bohoslužba, medzitým sa bude deťom venovať SCVČ s hudobným vystúpením a prídu aj hasiči.

Po zapálení vatry, ktorá za ostatné roky symbolizovala ukončenie podujatia bude tentokrát program doplnený o dve akcie. Bude to súťaž o titul Silák Sekiera a na samotný záver bude hudobné vystúpenie jedného poriadneho típka, ktorému nikto nepovie inak ako Kelso.

Nuž, toto bol v skratke program, neváhajte a príďte sa v tento deň zabaviť.

Otváranie školského roka na Sekieri 

Detská cyklistická a bežecká liga Sekier 

Článok a foto: J. Števonka.