Mikuláš rozdával v Nemocnici Zvolen radosť aj darčeky

Študenti SZŠ prišli rozveseliť pacientov zvolenskej nemocnice. Foto: zdroj TS

TS: Ako každý rok, ani tentokrát Mikuláš nezabudol na svoju tradičnú návštevu a zavítal do Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, aby rozdával úsmev, dobrú náladu a darčeky.

A nezabudol si priviesť aj niekoľkých pomocníkov, pretože darčekov bolo veľa. Ako prvú absolvoval návštevu u riaditeľa nemocnice. Ján Belanský privítal Mikuláša s anjelom a čertom veršovankou ako sa patrí a ten ho za to odmenil. Potom už Mikuláš pokračoval v tradičnej obchádzke oddelení. Najskôr prekvapil najmenších pacientov na detskom oddelení. Pretože boli všetky deti tento rok dobré, za odmenu dostali okrem sladkostí aj hračky pre potešenie. Mikuláš im zaželal skoré uzdravenie a ponáhľal sa rozveseliť aj ostatných pacientov na geriatrickom, internom, neurologickom, chirurgickom, gynekologicko-pôrodníckom oddelení a nezabudol sa pristaviť v Novej lekárni. Mnohí pacienti nezaostávali za deťmi a odrecitovali básničku, a niektorí dokonca zaspievali aj pekné pesničky. Mikuláš ich potešil ovocím alebo drobným darčekom.

„V rámci dobrej spolupráce s tunajšou Strednou zdravotnou školou pripravia študenti každý rok pre pacientov takéto pekné podujatie. Vieme, že okrem medicínskej terapie lieči aj úsmev a dobrá nálada, preto radi podporíme podobné aktivity povedal riaditeľ nemocnice“ MUDr. Ján Belanský, MPH.

Nemocnica Zvolen je nemocnica všeobecného typu. Zdravotnú starostlivosť poskytuje na desiatich lôžkových oddeleniach, kde ročne hospitalizuje približne 17-tisíc pacientov najmä zo spádovej oblasti okresov Zvolen, Detva, Krupina.

Najviac sa darčekom od Mikuláša potešili deti. Foto: zdroj TS

TS: Mgr. Alžbeta Sivá – Tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s. Foto: zdroj TS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: