• Ut. dec 6th, 2022

Zvolenské pumy odštartovali sezónu víťazstvom nad Starou Turou

Pod košom sa bojovalo o každú loptu. Foto: IMG_1979

Druhú októbrovú sobotu odohrali v športovej hale Rates Zvolenské pumy svoj prvý domáci basketbalový zápas spoločnej kategórie 1 Liga ženy, MŽ, Juniorky v novej sezóne 2020/21.

Do Zvolena ako súperky našich báb prišli hráčky MBK Stará Turá.

Samotný zápas prebehol za prísnych bezpečnostných opatrení, v podobe dodržania platného nariadenia RÚVZ ohľadne vírusového ochorenia COVID 19.

Od samotného začiatku zápasu mali navrch naše ženy, ktoré hrali podstatne kompaktnejšie a postupne s ubiehajúcimi minútami si vytvorili mierny náskok. Po prvej štvrtine bol stav 18:6.

V druhej štvrtine pokračovali v podobnom duchu a hral sa v podstate čistý basketbal bez zbytočných tvrdých faulov a už v polovici zápasu viedli naše hráčky nad Turou o 14 bodov 41:27.

Po prestávke sa dalo predpokladať, že protihráčky trošku viac zatlačia, ale opak bol pravdou. Boli to práve naše ženy, ktoré udávali tempo hry a pred poslednou štvrtinou vyhrávali už o 30 bodov 64:34.

Posledná štvrtina nepriniesla žiadne prekvapenie a tak sa napokon tento zápas 3. kola zaknihoval víťazstvom Zvolenských púm v pomere 79:57.

Nech sa páči, ako zvyčajne Vám ponúkam nielen bohatú fotogalériu, ale aj videá zo samotného zápasu.

Video:

Zvolenské pumy – MBK Stará Turá (prvá polovica)

Zvolenské pumy – MBK Stará Turá (druhá polovica)

Fotogaléria: Zvolenské pumy – MBK Stará Turá

Článok, foto a video: IMG_1979