• St. okt 4th, 2023

Kosenie parku Lanice 2023 (Týždeň dobrovoľníctva)

Pozývame dobrovoľníkov a dobrovoľníčky v stredu 28.6.2023 o 16,00 hod. na kosenie okolia jazierka v parku Lanice. Akcia je súčasťou Týždňa dobrovoľníctva 2023.

Mestský park Lanice sa nachádza neďaleko autobusovej stanice a Technickej univerzity vo Zvolene. O časť rozsiahlej zelenej plochy s prírodne cennými miestami, sa starajú dobrovoľníci a dobrovoľníčky Združenia Slatinka už od r. 1997.

Stretnutie je o 16,00 hod. pri penzióne Almada, kosiť sa bude hneď v blízkosti. Náradie, pracovné rukavice a občerstvenie bude pripravené. Kosiť budeme ručnými kosami (naučíme) a kosákmi. V prípade nepriaznivého počasia (celodenný dážď) bude zverejnená informácia o aktualizácii programu.

Vďaka pravidelnému koseniu sa nám už podarilo výrazne minimalizovať výskyt zlatobyle, a preto budeme kosiť najmä okolo chodníčkov pri jazierku a chodníka od Almady ku hrádzi (pešia trasa smerom ku autobusovej stanici), a potom už iba miestne zlatobyľové “kolesá”. Čaká nás však aj odstránenie výmladkov javorovcov, ktoré boli vyrúbané minulý rok a ktoré nechceme ošetrovať chemicky (a preto vylamujeme ich vymladenie z koreňa). Neskôr v lete odstránime vymladenie krídlatky (pohánkovec).

  • Date : 28 júna 2023
  • Time : 16:00 - 20:00 (Europe/Bratislava)
  • Venue : Park Lanice

Related Events