• Št. mar 30th, 2023

Miroslav Vojtek príde porozprávať o Perla západnej Afriky do knižnice

Pod názvom Togo: Perla západnej Afriky sa bude 23. február 2023 o 16.00 hod. v Krajskej knižnici konať prezentácia cestovateľských zážitkov banskobystrického fotografa Miroslava Vojteka

Fotograf Miroslav Vojtek vyrastal v umeleckom tvorivom prostredí a už v detstve sa zaujímal o kreslenie a maľovanie, ktoré rozvíjal v základnej umeleckej škole a v jeho tvorivej činnosti mu napomáhali starý otec Jozef Vojtek – insitný umelec a otec Michal Vojtek – fotograf.

Neskôr sa mu stalo vášňou fotografovanie a napokon aj cestovanie. Vyštudoval odbor pedagogika voľného času na Pedagogickej fakulte UMB v Banskej Bystrici. Svoje dojmy z ciest časopisecky publikuje, usporadúva výstavy fotografií a je zaradený aj v knihe Osobnosti Banskej Bystrice na začiatku tretieho tisícročia.

Vo voľnom čase sa venuje i dokumentaristike, zaujíma sa o umenie a jeho vášňami sú aj zberateľstvo autogramov osobností, plávanie, beh i futbal.

Na podujatí v knižnici sa podelí so svojimi zážitkami a fotografiami z ciest po jednej z najtajomnejších krajín afrického kontinentu, ktorou je Togo.

  • Date : 23 februára 2023
  • Time : 16:00 - 17:00 (Europe/Bratislava)
  • Venue : Krajská knižnica

Organizers