• St. okt 4th, 2023

Sláčikové kvarteto GENOVEVA a Martin Kovarik

Koncert „Sláčikové kvarteto GENOVEVA a Martin Kovarik – klavír“ Zvolenský zámok Nedeľa 6. august 2023│16.30 Vstupné dobrovoľné

Kvarteto GENOVEVA

vzniklo v roku 1995 z iniciatívy študentiek Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici, kde pôsobilo pod vedením členov Trávníčkovho kvarteta Jana Juříka a Antonína Gála. Po ukončení konzervatória členky pokračovali v štúdiu na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Kvarteto sa zúčastnilo kurzov v Brne a Žiline, koncertovalo v mnohých krajinách Európy. Okrem klasického repertoáru spolupracovalo aj so Štúdiom tanca v Banskej Bystrici, s ktorým premiérovalo mnohé skladby k tancu. V súčasnosti sa všetci venujú hudbe, ale na odlišných miestach. Prvá huslistka pôsobí koncertne so svojím manželom vo Švajčiarsku. Druhá huslistka pôsobí ako pedagóg na Základnej umeleckej škole v Trnave a ako členka Trnavského komorného orchestra. Violončelistka učí na Konzervatóriu J. L. Bellu a SZUŠ R. Tatára a spolu s violistkou pôsobia v štátnej opere Banská Bystrica.

Martin Kovarik Organ/Klavir

Po štúdiách na ostravskom konzervatóriu a VŠMU v Bratislave (kde získal v r.1992 cenu firmy Yamaha) pokračoval súkromným štúdiom u legendárneho organistu, klaviristu a skladateľa J. Guilloua v Paríži, s ktorým neskôr spolupracoval ako komorný partner (napr. svetová premiéra Koncertu pre klavír a organ od J. Guilloua v Dortmunde v r. 2002). M. Kovarik je známy svojimi organovými transkripciami a ako organistu ho môžete počuť v popredných katedrálach. (Paris, Passau, Hamburg, Milano, Gdansk, London..). V súčasnosti žije a pôsobí vo Švajčiarsku.

Program:

  • F. Liszt: Balada pre klavír č. 2 h mol
  • W. A. Mozart: Divertimento in F, KV 138
  • J. Brahms: Kvintet f mol, op. 34
  • Date : 6 augusta 2023
  • Time : 18:30 (Europe/Bratislava)
  • Venue : Zvolenský zámok