Stolnotenisový turnaj – Deň sídliska 2013

stolnotenisovy-turnaj-2013-den-sidliska-13

Nikoleta Púchovanová. Foto: Ján Števonka.

V rámci 5.ročníka “DŇA SÍDLISKA”  dňa 22.6.2013  na Zvolenskom sídlisku Západ sa telocvični ZŠ  Námestie mládeže uskutočnil kvalitne obsadený „Idea Invest“ stolnotenisový turnaj v troch kategóriách. Systém súťaže sa rôznil podľa kategórií. Žiaci hrali vyraďovacím spôsobom na dve porážky a dva víťazné sety, v kategórii dospelých sa hralo v troch skupinách systémom každý s každým na tri víťazné sety a víťazi skupín zohrali tým istým spôsobom aj zápasy o poradie a v kategórii „Profi“ odohrali stretnutia v jednej skupine systémom každý s každým.

Turnaj zabezpečoval a riadil Miloš Masarik, ktorý na margo účasti poznamenáva: „Turnaj obsadením hráčmi rôznych úrovní od amatérov až k hráčom najvyšších Slovenských stolnotenisových súťaží je vždy náročný na systém, oproti minulému roku bol kvalitou lepší, hrali sa tu zápasy na vynikajúcej úrovni, bolo sa na čo pozerať.“

Celkovo sa turnaji odohralo na štyroch stoloch v obrovskej horúčave až  59 stretnutí, usporiadatelia však zabezpečili dostatočný pitný režim. K plynulému priebehu turnaja prispeli i „DomkáriDominik Brusák, Mária LukáčováNikola Václavíková.

V kategórii žiakov štartovali  chlapci a dievčatá základných škôl, bez jediného zaváhania zvíťazil iba 12 ročný Juraj Koňarčík.

V kategórii dospelých dominovali „ Sielničania “, keď sa do záverečných bojov dostali ako víťazi skupín iba hráči reprezentujúci v minulej sezóne SO TJ Sokol Sielnica. Bez jedinej porážky, iba so stratou dvoch setov v piatich stretnutiach, si víťazstvo s prehľadom vybojoval Hubert Vavro, ktorý prednedávnom v Považskej Bystrici na 16.ročníku Majstrovstiev SR novinárov v stolnom tenise obsadil v štvorhre 3.miesto (spolu s Miroslavom  Antolom). V kategórii „Profi“ si podľa očakávania najlepšie počínala iba 13 ročná Nikoleta Púchovanová, hráčka  extraligového Ružomberka.