• Ut. feb 7th, 2023

Nová rubrika „Vedeli ste, že?“ bude prinášať také, do určitej miery nezvyčajné informácie z mesta, a o meste Zvolen. Budeme sa snažiť vypichnúť veci vskutku zaujímavé, napríklad čiastky za vyplatené faktúry.

Podobnú rubriku, ale iného razenia, je možné nájsť pod názvom „Anomálie mesta Zvolen“, tá je však trošku iného razenia.

Táto nová bude tak trošku plná zaujímavých a možno aj absurdných vecí, ale budú tam vskutku zaujímavé veci.

Ak máte informácie o niečom, čo by mohlo obyvateľov Zvolena zaujímať, budeme radi, ak sa s nami o tom podelíte. Svoje postrehy nám posielajte na zv-podujatia@live.com

O polievaní ulíc vo Zvolene

Počas týchto horúčav pristúpilo mesto Zvolen k tomu, že pravidelne ako formu schladenia polieva ulice ako aj námestie ba aj zeleň cisterna s vodou. Nikde som sa však nedočítal akou vodou a z akého zdroja pochádza tá voda až pred nedávnom sa to stalo ako blesk z jasného neba 🙂 .

polievacia-cisterna

O psoch vo Zvolene

Mesto Zvolen eviduje na svojom území 2 132 psov, ktoré patria do jedného zo 177 rôznych plemien, ktoré sú evidované vo Zvolene. V zozname sa dajú nájsť rôzne, aj tie exotickejšie plemená, ako napríklad Grifon belgický, Jagdteriér, Pomeranian atď, ktoré sú zastúpené jedným jedincom.

Najviac z celkového počtu je až 385 krížencov. Najpočetnejším plemenom je Yorkshirsky teriér (228 jedincov) a druhým najrozšírenejším je Nemecký ovčiak s počtom 132 psov .
Ak sa pozrieme, na akej ulici vo Zvolene je najviac psov, tak zistíme zaujímavé veci. 87 chlpáčov je na ulici A. Hlinku, 86 na Novozámockej ulici a trojku uzatvára 70 psov na Povstaleckých letcov v Zolnej.

Posledná štatistika je zaujímavá s pohľadu toho, koľko psov býva v jednom vchode alebo dome. Na 1. mieste s počtom 16 chlpáčov zvíťazila ulica Povstaleckých letcov 77, na Okružnej 119 sa nachádza 13 chlpáčov a na Sokolskej 107 je možné napočítať 10 psov.

maggie
Maggie. Foto: ZV-podujatia

Článok a foto: Ján Števonka. Zdroj info: stránka mesta Zvolen