• St. nov 29th, 2023

Lucia Žňavová Kevická – Freestyle football

Autor IMG_1979

jan 6, 2023

V piatok 6.1.2023 sa v športovej hale na Západe konal jubilejný 10. ročník turnaja Pohár Troch Králov.

V rámci sprievodného programu vystúpila so svojim exhibičným vystúpením Freestyle football Majsterka sveta Lucia Žňavová Kevická.

Viac info o podujatiach v meste Zvolen – https://zv-podujatia.com

PS: redakcii v ďalšej tvorbe pomôže ak začnete odoberať náš YouTube kanál.

Lucia Žňavová Kevická

Tridsaťdeväť ročná rodáčka z Bratislavy Lucia Žňavová Kevická vyštudovala fakultu managementu Univerzity Komenského. Freestyle sa začala venovať vo svojich 16 rokoch, kedy musela skončiť s futbalom pre časté zranenia členkov.

Lucia patrí medzi svetovú špičku v ženskej kategórii a pravidelne sa zúčastňuje najvyšších medzinárodných súťaží. Medzi jej najväčšie úspechy patrí zisk titulu Majsterky sveta z roku 2012 v Prahe, je trojnásobná vicemajsterka sveta (2014, 2015, 2016), získala dve tretie miesta na Majstrovstvách sveta (2017, 2018).

Ako prvá žena na svete skočila salto vzad s loptou medzi kolenami. Tento prvok trénovala tajne spolu so športovými gymnastkami. Vystupovala napríklad v Anglicku pred zápasom FC Liverpool – FC Arsenal na Anfield Stadium pred viac ako 50 tisícmi divákmi.

Na československých súťažiach súťaží spolu s mužmi. Na Otvorených majstrovstvách Českej republiky 2017 skončila na 4. mieste medzi mužmi prvá spomedzi Slovákov a vyhrala disciplínu Show Flow. Svoju show predviedla už dvakrát v rámci Majstrovstiev Slovenska v malom futbale.

2 views