• Št. nov 30th, 2023

Dorota Marková a Emília Buchová na Veľkej cene Žiliny

dorota-markova-a-emilia-buchova
Z ľava – Dorota Marková a Emília Buchová. Foto: Vladimír Vlček

TS – V dňoch 14. – 15. decembra 2012 sa konalo v Žiline 5. kolo pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní – 32. Veľká Cena Žiliny za účasti 149 pretekárov v 10 vekových kategóriách z 3 krajín – SVK, CZ a BLR.

V Žiline mal svoje zastúpenie aj Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen a to hneď v 2 kategóriách – staršie nádeje dievčatá, kde sa Barborka Čunderlíková umiestnila na 27.mieste s bodovým skóre 17,72 bodu.

Umiestnenie v prvej dvadsiatke jej uniklo o 4,53 bodu a to si osobné bodové skóre polepšila oproti pretekom v B. Bystrici o 4,54 bodu. Niet pochýb o jej stúpajúcej výkonnosti. V kategórii mladšie nádeje dievčatá – pretekali z ŠKK Zvolen 2 pretekárky. Dorotka Marková s umiestnením na 26. mieste a Emília Buchová, ktorá v silnej konkurencii 28 dievčat skončila na 11. mieste – jej umiestnenie v prvej 10 uniklo o 0,15 bodu.

Všetky 3 dievčatká v tejto súťažnej sezóne štartujú o kategóriu vyššie ako vlani a budú v nej pretekať 2 súťažné sezóny. Už teraz vidieť, že sa v silnej konkurencii nestratia, veď za 3 roky existencie ŠKK sa toho prekvapivo veľa stihli naučiť.

Poďakovanie patrí aj ich trénerke Jane Zrubecovej. Potvrdilo sa, že len tam sa dajú dosiahnuť solídne výsledky, kde je systematické vedenie a hlavne kde je profesionálny tréner a to v ŠKK mesta Zvolen máme.

TS – Vladimír Vlček ŠKK Zvolen.

dorota-markova-a-emilia-buchova