• Ne. okt 1st, 2023

Zvolenské juniorky delilo 5 bodov od víťazstva nad Dubčekom Bratislava

Autor IMG_1979

mar 14, 2013 ,
bk-zvolen-dubcek-bratislava-2013-juniorky-4
Foto: ZV-podujatia

V druhé nedeľné marcové dopoludnie sa uskutočnil v hale IX. ZŠ na sídlisku Západ basketbalový duel v 16. kole basketbalu dievčat v kategórii junioriek.

Po sobotňajšom vynikajúcom zápase proti BKM Piešťany, o ktorom ste si už mohli prečítať, v túto nedeľu privítali na svojich palubovkách zvolenské juniorky rovesníčky z  MBK A. Dubček BA.

Tento zápas sa niesol opäť v duchu vynikajúceho basketbalu a  v poslednej štvrtine stačilo ozaj len málo a body mohli zostať doma.

Od úvodu sa hral atraktívny basketbal a na strane nášho tímu prišlo k zmene taktiky. Trochu sa ubralo z rýchlosti a skôr sa hralo podkošovo. Ak sa nedarilo dostať cez obranu súperiek, prišli na rad skúsené harcovníčky, ktoré premieňali koše hodom z  diaľky 13:15.

Druhé a tretie dejstvo malo podobný priebeh a bolo vidieť, že bratislavské dievčatá sa nemienia poddať a bude náročné si dať s nimi rady. Zvolenské dievčatá predvádzali neskutočnú hru na palubovke a bolo vidieť, že si navzájom ako tím rozumejú. Po tretej štvrtine 41:45.

Najdramatickejšie minúty zápasu prišli v poslednej štvrtine. Bratislavčanky sa báli o výsledok a Zvolenčanky mali veľkú šancu dotiahnuť tento zápas do víťazného konca. Posledné dve minúty rozhodli o víťazstve hosťujúceho tímu, ktorý napokon vyhral 53:57.

Video – BK ZŠ Zvolen – v bielom

Fotografie

Najbližšie 23.3.2013 pôjdu na derby zápas do neďalekej Bystrice, kde odohrajú duel proti BK ŠKP 08 B. Bystrica.

Článok, foto a video: Ján Števonka.