• Pi. sep 29th, 2023

Do celoslovenskej akcie Hug Day 2013 sa zapojí aj Zvolen

Autor IMG_1979

jún 15, 2013 , ,
hug day kolaz
Hug Day 2013.

TS – Nevídaný úkaz v uliciach nášho mesta budú môcť vidieť občania už 26. júna. V tento deň sa desiatky mladých ľudí rozhodli okoloidúcim rozdávať objatia, radosť a úsmev. Deň objatí je jediné podujatie svojho druhu na Slovensku, do ktorého sa môžu zapojiť skutočne všetci, malí aj veľkí, deti aj dospelí.

Vidieť v dnešnej dobe objatie je skutočne rarita. Ľudia sa neustále ponáhľajú, sú v strese a zabúdajú na svojich blízkych. Preto v roku 2012 vzniklo podujatie Hug Day, ktoré sme sa po vlne pozitívnych reakcií rozhodli opäť zopakovať,” predstavil Jaroslav Dodok, iniciátor podujatia.

Pre veľký úspech sa tento rok do kampane zapojí aj Zvolen. Ako už ďalej hovorí regionálna koordinátorka Kristína Kružicová: ,,Deň objatí začína o 10-tej hodine na Námestí SNP, kde sa stretávajú všetci dobrovoľníci, ktorí budú s nápismi ´objatie zadarmo´ oslovovať ľudí a objatia rozdávať skutočne všetkým. Nezabudneme ani na úradníkov, kuchárky, šoférov, či škôlkarov.”

Pripravujeme doteraz najväčšiu objímaciu akciu, aká tu kedy bola. Približne 200 dobrovoľníkov – študentov už teraz odpočítava dni a vyzýva svoje okolie, aby sa do tohto podujatia nezištne zapojilo,” predstavuje Jaroslav Dodok, iniciátor Hug Day 2013.

Pripravte sa aj na netradičné objatia

Druhý ročník tejto akcie chcú spraviť organizátori naozaj výnimočným. Cieľom je zapojiť nielen bežných ľudí, ale navštíviť aj rôzne organizácie, mestský úrad, neformálne skupiny, škôlky,detské domovy či obchodné centrá. Ako zdôrazňuje Kristína Kružicová: ,,Objatie si zaslúži každý.”

Dobrovoľníci sa v našom meste pokúsia aj o hromadné objatia, ako napríklad obklopiť fontánu či vytvoriť ľudskú reťaz.

Iniciátorom a celoslovenským koordinátorom podujatia je študentský spravodajský portál Student24.sk, ktorý sa počas Hug Day pokúsi ešte o jednu zaujímavosť. Spoločne s ďalšími 20-mi mestami na celom Slovensku chce rozdať viac ako 8 249 objatí. Pomôcť vytvoriť nový celoslovenský rekord tak môže skutočne každý, pretože objatia sa budú počas dňa sčítavať na webovej stránke www.hugday.sk.
Hlavným mediálnym partnerom kampane je Europa2. Diana Gregorová spolu koordinátorka mesta Zvolen
Fotografie