• Št. feb 2nd, 2023

Septembrové podujatia na Zvolenskom zámku

ByIMG_1979

aug 24, 2013 , ,
sng-zvolen-zamok-september-2013
Program na september.

Počas mesiaca september sa bude konať v meste Zvolen niekoľko  kultúrno- spoločenských podujatí. Niektorí organizátori pravidelne vydávajú ucelený rozpis podujatí na daný mesiac a patrí medzi nich už aj aj SNG Zvolen-zámok, ktorá si taktiež pripravila pár zaujímavých podujatí. Po dvojmesačnom cykle filmového premietania sú na začiatok pripravené tri zaujímavé podujatia.

Prvým podujatím v nedeľu 1.9.2013 bude Hamlet alebo „nález lebky“ v podaní Romana Martinského a ak by Vám to meno niečo hovorilo, tak Vám pripomeniem minuloročnú akciu na Budči Heuréka Fest, kde sa predviedol vo veľkom štýle a prilákal veľkú skupinu ľudí. Ak chcete zažiť veľkú porciu zábavy, toto je to pravé pre Vás.

Druhé podujatie bude hudobného charakteru v pondelok 16.9.2013 v podobe koncertu DekadentFabrik. Túto českú skupinu asi netreba predstavovať, ale opäť Vás navedieme a to na minuloročný VAD ( Víkend Atraktívneho Divadla), zaujímavý projekt DekadentFabrik, spojenie muzikantov a umelcov z výtvarného sveta.

Tretie podujatie bude vo štvrtok 19.9.2013 v podobe kurátorského výkladu k aktuálnej výstave Jany Želibskej Kus Zeme.

  • nedeľa 1. 9. 2013 / 21.00 – Hamlet alebo „nález lebky“

Hamlet alebo „nález lebky“ vychádza z textu Jakuba Nvotu (Túlavé divadlo). Toto dielo poslúžilo ako literárna predloha pre interaktívnu ONE MAN SHOW Romana Martinského. Vstupné 2€

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

1233387_10151848957453874_769087321_n

  • pondelok 16. 9. 2013 / 19.30 – Dekadent Fabrik koncert /TRIP-JAZZ/ /CZ/

Duchovne sa hudba DekadentFabrik vracia ku psychedelickému jazzu starých klubov. Elektronické základy sa v nej prelínajú so živými nástrojmi a hutné basy so skvelými výtvarnými projekciami. Vstupné 3€

Udalosť na Facebooku

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

kurator-september

  • štvrtok 19. 9. 2013 / 18.00 – Večer s kurátorom – Lucia Gregorová, Vladimíra Büngerová: Kus zeme.  Jana Želibská a umenie v krajine kurátorský výklad k aktuálnej výstave.

Komentovaná prehliadka a výklad k výstave Jana Želibská – Kus zeme na Zvolenskom zámku v podaní kurátoriek Lucie Gregorovej a Vladimíry Büngerovej predstaví autorkinu tvorbu od 60. do 90. rokov 20. storočia s dôrazom na land art, fotografiu a konceptuálne umenie. Želibskej realizácie mimo galérií boli spojené s jej vnímaním slobody v otvorenom priestore krajiny a vychádzali z autorkinho blízkeho vzťahu k prírode. Želibská jedinečným spôsobom pracovala s témami ženy, tela, prírodných cyklov a krajiny z pozície rodovej citlivosti. Podujatie ponúkne bližší pohľad na diela, ktoré prezentuje aktuálna výstava, ale aj nazretie do širších súvislostí autorkinej tvorby ako ju nedávno uviedla retrospektívna výstava Zákaz dotyku v Slovenskej národnej galérii v Bratislave.

Vstupné 2,70€

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Slovenská národná galéria Zvolenský zámok Zvolenský zámok, Nám. SNP 1, Zvolen www.sng.sk, lektori.zvolen@sng.sk 045/5321 903/kl.12

sng-zvolen-zamok-september-2013

Zdroj info (SNG Zvolen-zámok)

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri