Gólová prestrelka pod Pustým hradom v neprospech ŽHKm Zvolen

zhkm-zvolen-hc-topolcany-2013-hokej-32

V 11. kole 1. hokejovej ligy žien sa na zvolenskom ľade predstavili hráčky Topoľčian. 1. tretina bola v réžií domácich hokejistiek, keď už v 5.minúte otvorila skóre Ivana Ivanová po asistenciách ČasnochovejJanicovej. Zvolenčanky aj naďalej dobíjali bránu súpera, no bez výsledku. Po rýchlom protiútoku sa v 14.minúte podarilo hosťujúcim hráčkam vyrovnať. Začínalo sa teda odznova. Tlak domácich nepoľavoval a želaný gól prišiel v 18.minúte. Zaznamenala ho opäť Ivana Ivanová. V druhej tretine mali viac z hry Topoľčany. V polke zápasu museli čeliť Zvolenčanky dvojminútovému oslabeniu o 2 hráčky. Odolali však iba niečo vyše minúty. Na 2:2 vyrovnala Bulíková. Hneď v úvode 3.tretiny sa stav menil opäť, keď chybu domácich pri striedaní využila Machová. O minútu sa však o vyrovnanie postarala kapitánka Trenčanová, ktorá takmer od modrej čiary krásne umiestnila svoju strelu k ľavej žŕdke. Domáce aj naďalej tlačili súpera, no ani po sľubných šanciach sa im nepodarilo strhnúť vedenie na svoju stranu. Gól nepadol ani v následnom predĺžení. Nasledovali teda samostatné nájazdy, v ktorých predviedla zvolenská brankárka krásne zákroky. Rozhodla až 4.séria, v ktorej boli úspešné hosťujúce hráčky a tešili sa tak z výhry.

Góly: 5. Ivanová Ivana (Časnochová Petra, Janicová Mariana), 18. Ivanová Ivana, 43. Trenčanová Barbora – 14. Drličková Katarína, 32. Bulíková Barbora (Čerňanová Veronika, Drličková Katarína), 42. Machová Kristína, rozhodujúci nájazd Bulíková Barbora

Zostava ŽHKm Zvolen: Adriana Hrčková, Martina Chmelíková, Eva Lamperová, Ivana Ivanová, Petra Časnochová, Mariana Janicová, Barbora Trenčanová, Andrea Orolínová, Barbora Gauríková, Alexandra Sakalíková, Terézia Vajdová, Nina Branická, Miriam Augustínová, Tatiana Ivanová, Eva Kamenická, Katarína Ťavodová, Natália Milánska

ŽHKm Zvolen – HC Topoľčany (zápas a predlženie)