• Po. feb 6th, 2023

Fantastické víťazstvo domácich ženských hokejistiek

ByIMG_1979

jan 12, 2014 ,
zhkm-zvolen-hc-topolcany-2014-zvolen-15
Podobná radosť bola aj po zápase. Foto: ZV-podujatia.

V 5.kole nadstavbovej časti sa pod Pustým hradom predstavili hráčky Topoľčian. Domáce hráčky išli do zápasu s jasným cieľom – vyhrať.

Prvá tretina sa začala vlažne, ani jeden z tímov si nevytvoril výraznejšiu príležitosť. Všetko sa však zmenilo v 14. minúte, keď na trestnú lavicu putovala Zvolenčanka Časnochová. Namiesto tlaku Topoľčian však paradoxne prišiel útok domácich a závar pred bránou využila backhandovou strelou Sakalíková. Hosťujúce hráčky sa snažili vyrovnať, ale zvolenská obrana odolávala.

Koniec prvého dejstva bol pestrý, keď najskôr na 2:0 upravila po úniku Gauríková a o 29 sekúnd neskôr Topoľčany znížili na rozdiel gólu, keď využili nekoncentrovanosť domácich.

V 23.minúte si dvojgólové vedenie vzali naše hokejistky späť, keď sa strelou od modrej presadila kapitánka Trenčanová. Zvolenčanky pomaly ale isto preberali taktovku nad zápasom, no prekonať brankárku Hullovú sa im dlho nedarilo. Od konca stredného dejstva to začalo na ľade iskriť. Domáce si nechceli pustiť vytúžené víťazstvo z rúk.

Počas 3.tretiny sa naše dievčatá snažili zveľadiť svoje vedenie. To sa podarilo v 49.minúte Časnochovej, ktorá v presilovej hre obkrúžila celú bránu a strelou z bránkovej čiary prekonala hosťujúcu brankárku. Občasné útoky hráčok Topoľčian zneškodnila domáca obrana, prípadne skvelo chytajúca Hrčková. Prvé 2 asistencie v kariére zaznamenala Tatiana Ivanová, ktorá svoju radosť dala patrične najavo.

Po zodpovednom výkone si teda Zvolenčanky pripísali prvú výhru v sezóne. Týmto Vás zároveň pozývame na ďalší zápas, ktorý odohráme 18.1. o 19:30 na domácom ľade proti Popradu.

Poradie po 5. kole nadstavbovej časti

1. HC Spišská Nová Ves, 2. HK Poprad, 3. HC Petržalka 2010, 4. ŽHK 2000 Šarišanka Prešov, 5. ŽHKm Zvolen, 6. HCTopoľčany

ŽHKm Zvolen – HC  Topoľčany 4:1 (ŽHKm Zvolen v bielom)

Fotografie

Článok: Andrea Orolínová. Foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri