• Št. nov 30th, 2023

Festival Nová dráma sa skončil – Enter Zvolen začína

Autor IMG_1979

máj 19, 2014 , , ,
enter-zvolen-djgt
Enter Zvolen.

TS – Festival súčasnej drámy NOVÁ DRÁMA / NEW DRAMA organizovaný Divadelným ústavom Bratislava oslávil tento rok 10. ročník. Koná sa pravidelne v máji v Bratislave, tento rok v dňoch 12.-17. mája. Jeho súčasťou je aj vyhodnotenie súťaže DRÁMA. Tohtoročným víťazom sa stal Daniel Hevier s hrou „Smrť si vás pridala do svojich kruhov“.

Sekcia ENTER prináša súčasnú drámu aj do iných miest Slovenska. Tento rok sa pilotne bude konať ENTER ZVOLEN počas 22. mája v Štúdiu Divadla J. G. Tajovského. O 10.00 uvedie Divadelný ústav Bratislava TROJBOJ – inscenované čítanie piatich finálových textov súťaže Dráma 2013 vrátane víťazného textu Daniela Heviera.

Daniel Hevier už dávno nie je iba rozprávkar – je aj básnik, prozaik, dramatik, scenárista, textár, prekladateľ, hudobník, výtvarník a najnovšie pisateľ novej drámy. Jeho hru „Smrť si vás pridala do svojich kruhov“ môžete spoznať vďaka ukážke v inscenovanom čítaní Trojboj. Po predstavení bude diskusia o inscenovanom čítaní a súťaži Dráma.

O 18.30 sa predstaví domáca autorská inscenácia: SVET (PODĽA) URBANA, po ktorej bude diskusia s autorkou a tvorcami inscenácie. Pred vstupom do Štúdia nájdu návštevníci informácie o Divadelnom ústave, o festivale Nová dráma, o výzvach pre mladých autorov (Dráma, Dramaticky mladí, Mliečne zuby) a o tom, čo treba robiť, keď človeka „kopne múza“.

Srdečne pozývame na ENTER ZVOLEN vo štvrtok 22. mája všetkých, ktorí sa chcú raritne zoznámiť s Novou drámou, novými textami, novými výzvami, tých, ktorí chcú diskutovať, pýtať sa, byť zvedaví, tých, ktorí chcú byť s nami na tepe doby!

 

TS: Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková – dramaturgička DJGT Zvolen