• Ne. dec 3rd, 2023

Rockové večery odštartoval The Crickets

Autor IMG_1979

jún 6, 2014
rockove-vecery-zvolen-4
Foto: ZV-podujatia.

Pred necelým mesiacom sa objavila informácia, že Mesto Zvolen pozýva na Rockové večery – videotéku rockových legiend.

Autorom projektu bol na plagáte označený primátor mesta Zvolen Ing. Miroslav Kusein, výber hitov, štruktúra programu a komentár víceprimátor mesta Zvolen Mgr. Juraj Družbacký a Igor Styk.

Okrem toho mal premávať z  priľahlých sídlisk vláčik, ktorý mal rozviesť ľudí  na jednotlivé koncerty.

Ako obal táto akcia vyzerá veľkolepo, ale samozrejme,  ľudom ihneď vŕtalo v hlave, že je to všetko jesenná predvolebná kampaň a to všetko za naše peniaze v podobe našich daní.

Nuž nedalo to ani nám. Boli sme zvedaví na úvodný predslov k prvému videokoncertu , ale najskôr sme sa presvedčili o tom, že vláčik premáva a pred obrazovku na námestí naozaj prišla dvojica Ing. Miroslav Kusein a Mgr. Juraj Družbacký.

Prvý sa slova ujal primátor mesta, ktorý všetkých pozdravil a povedal, že je rád, že môže všetkých privítať na videotéke rockových hviezd. Povedal, že pôvodne plánovali do mesta pozvať nejakú veľkú legendu, ale keď  robili prieskum, koľko by taká legenda stála zistili, že by to bolo okolo 150 000 € za 2 hodiny vystúpenia.

Zároveň Ing. Miroslav Kusein prítomných  ubezpečil, že na toto neprispieva mesto Zvolen ani euro, že toto platia s priateľom víceprimátorom (Jurajom Družbackým)- pozn. redakcie.

Víceprimátor potvrdil slová primátora a dodal, že Rockové večery by mali byť o tom, aby sa ľudia stretli a zaspomínali si. Aby si vypočuli muziku, na ktorú už mnohí zabudli a takto si ju pripomenuli.

Potom už porozprával  o elektrickej gitare Stratocaster Fender.

Posledný sa k slovu dostal človek zodpovedný za výber hitov a to Igor Styk, ktorý poďakoval obidvom čelným predstaviteľom mesta za dôveru, ktorú mu dali. Zároveň dodal, že sa snažil vybrať len to najlepšie, ale je si vedomý toho,  že nie každému vie ulahodiť, pretože hudba je fenomén subjektívny, ale snažili sa vybrať spoločne tie najznámejšie skladby.

Po úvodných rečiach sa pristúpilo k premietaniu a prvá kapela, ktorá Rockové večery odštartovala bola The Crickets.

Záverom Vám dávame do pozornosti článok, v ktorom sú rozpísané jednotlivé videokoncerty a pokiaľ si nájdete čas, príďte na námestie a vychutnajte si túto parádu, ktorú Vám zaplatila zo svojho dvojica Kusein a Družbacký.

Fotografie

Článok foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri