• Ut. nov 29th, 2022

Na radnici bude rozvoniavať omamná vôňa ovocia

ByIMG_1979

okt 16, 2014 , , ,
plodobranie-radnica-zvolen-2
Plodobranie. Foto: ZV-podujatia.

Minulý rok 21.10.2013 sa konalo na Starej radnici podujatie plné ovocia tohto jesenného obdobia pod názvom Plodobranie. Toto tradičné podujatie zorganizovalo neformálne združenie študentov TUZVO, najmä FEE v tedy EkoCentrum teraz TunaTU. ktoré sa nachádza v Technickej univerzite vo Zvolene (TUZVO).

Bola to parádna akcia plná bohatého programu a aj tento rok sa bude táto akcia konať na Starej radnici, kde bude od 8 rána do 21-vej večer prebiehať doslova maratón podujatí a každá veková kategória si tam nájde to svoje.

Toto podujatie našlo inšpiráciu v  britskom podujatí Apple Day, ktorý sa oslavuje od roku 1991 a je každoročnou oslavou jabĺk a sadov. Poukazuje na rozmanitosť odrôd jabĺk v jednotlivých lokalitách a cieľom je uznanie a udržiavanie ich prínosu pre miestne bohatstvo.

Príďte sa presvedčiť a pozrieť program, ktorý je bohatý. Okrem odborných prednášok sú pripravené aj súťaže a veľa ďalšieho –  viď program.

Na samotný záver akcie bude už tradičná akcia, ktorú už dozaista poznáte a to Vegánsky večer.

Myšlienkou Vegánskych večerí je okrem sharovania dobrých jedál vytvorenie akéhosi sociálneho priestoru, v ktorom sú si všetci rovní, nerozdelení na organizátorov a účastníkov. Je to miesto, kde náplň a chod vytvára každý jednotlivec. Ako bude celý priebeh vyzerať, je teda na nás všetkých.

Súťaž koláčov z jesenných plodov – študentka Katka Špačková. 

Zapojiť sa môže ktokoľvek, bolo by super keby sa zapojilo čo najviac ľudí, ak nie do pečenia tak aspoň do hodnotenia koláčikov (na plagáte je aj presný čas čo a ako). Stačí upiecť a prísť s voňavým dielom na Starú radnicu o 16:00 sa prihlásiť a čakať ako to dopadne :)) máme pripravené aj ceny myslím, že pre prvé tri miesta. Bude super ak si ľudia, ktorí by chceli prezradiť svoj recept možno priniesli aj receptík so sebou, môžu ich medzi sebou meniť a pod.

Program Plodobrania 27.10.2014 

  • 8:00 – 12:00 – výučbový program pre deti zo ZŠ
  • 12:00 – 16:00 – muštovanie pred starou radnicou
  • 16:00 – 19:00 – súťaž koláčov z jesenných plodov
  • 17:00 – 19:00 – prednášky na rôzne témy
  • 19:00 – vyhlásenie výsledkov súťaže
  • 19:00 – 21:00 – Vegánsky večer

plodobranie-2014-zvolen-radnica

Článok: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri