• Ne. dec 3rd, 2023

Kresba a maľba Miroslava Bezáka na Starej radnici

Autor IMG_1979

dec 16, 2014 , ,
miroslav-bezak-akt-2
Miroslav Bezák maľuje akty. Foto: ZV-podujatia

December sa nesie nielen vianočným duchom v tomto adventnom období, ale je plodný aj čo do počtu otvorených výstav.

Jedna taká vskutku nevšedná a plná kresieb a malieb Miroslava Bezáka bola otvorená slávnostnou vernisážou na Starej radnici 11.12.2014.

Výstava začala s miernym meškaním, nakoľko autor prichádzal z Bratislavy,  ale rozhodne pri pohľade na vystavené diela ubehol čas naozaj veľmi rýchlo.

Ako sám autor povedal, mesto Zvolen je pre neho príťažlivé, nakoľko aj na zámku strávil niekoľko nocí a veľa obrazov tam aj reštauroval a práve aj tam našiel múzu, ktorá sa odrazila aj v niektorých z týchto prác.

Na výstave sa dajú vidieť akty, ale aj krajiny a to hľa tu z blízkeho okolia Banskej Štiavnice,  Špania dolina a mnohé iné.

Výstava potrvá vo výstavných priestoroch Starej radnice do 7.1.2015

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Pridaj komentár