• So. dec 10th, 2022

Zvolenské basketbalistky vyškolili UBI Graz

bk-zvolen_ubi-graz-13
Prejsť cez obranu je niekedy dosť náročné. Foto: ZV-podujatia

Po fantastickom sobotnom zápase s vojvodkyňou z Klosterneuburgu privítali v nedeľu 8.11.2015 naše zvolenské basketbalistky BK ZŠ Zvolen na domácej palubovke ďalší dobre známy ženský rakúsky klub UBI Graz.

Túto basketbalovú sezónu a v kategórii ASWBL to UBI Graz nejde tak, ako by si aj oni priali a tak sa dalo prinajmenšom očakávať, že to bude viac než vyrovnaná partia.

Jediné nad čím ostával otáznik bol fakt, či ostalo dostatok síl našim ženám po včerajšom namáhavom a úspešnom zápase.

Ešte predtým, než si povieme niečo viac o zápase jemne prezradím, že to dopadlo viac než dobre.

Zápas začal poriadne zostra a v úvode mal značne vyrovnaný priebeh. V určitých herných situáciách bolo vidieť, že majú súperky mierne navrch, ale naše baby sa držali viac než dobre 15:14.

V druhej štvrtine naše ženy značne zlepšili hru a pridali na rýchlosti a dynamike. Rakúske ženy sa ako tak ešte snažili držať krok s našimi babami, ale bolo vidieť, že možno k záveru už nebudú stačiť 34:31.

Po prestávke sa opäť hra zrýchlila, ale po pár pekných premenených košoch do koša UBI Graz tieto značne znervózneli a začali strácať koncentráciu. Tento fakt patrične využil náš klub a nielenže sa ujal vedenia, ale utvoril si aj pred poslednou štvrtinou slušný náskok 53:42.

V poslednej štvrtine boli diváci na tribúne svedkom toho, že evidentne hráčkam UBI Graz dochádzajú sily a bodový rozdiel sa minútu po minúte zväčšuje. Po záverečnom hvizde na tabuli svietilo skóre 67:56, čo predstavovalo ďalšie tohto-víkendové víťazstvo na domácej palubovke.

Po víkende a pripísaní všetkých bodov sa náš klub usídlil na priebežnom peknom 4. mieste v tabuľke.

Tabuľka

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.