Juniorky Starej Turej bodovali vo Zvolene

bk-zvolen_mbk-stara-tura-8

Druhým víkendovým zápasom v nedeľu 15.11.2015 bol basketbalový zápas junioriek medzi domácim BK ZŠ Zvolen a MBK Stará Turá. Tento duel by mohol byť vyrovnanejší ako ten  zo soboty, ale tento súper  býva často  nevyspytateľný a dokáže neraz zavariť aj podstatne skúsenejším tímom v tabuľke. Otázkou bolo i to, či ostalo dosť síl našim babám a ako vážne budú brať trénerkine pokyny. Od samého úvodu išli dievčatá zo Starej Turej doslova na plný plyn a body začali pribúdať značne na ich konto. Trestali každú chybu našich báb a po prvej štvrtine svietilo na tabuli 8:28.

Druhá štvrtina bola v podobnom duchu a nadvláda súperiek, ktoré mali navrch vo všetkých herných činnostiach bola očividná. Počas desiatich minút čistého času nás nepustili k slovu a robili si presne to, čo potrebovali a to premieňať koše 11:51.

Po prestávke pokračovala Turá vo víťaznom ťažení a dokázať ich aspoň zbrzdiť takto rozbehnuté by vyžadovalo nadľudský výkon a to sa proste nedalo 21:77.

Posledná štvrtina bola tak ako včera v podstate len taká na dohratie a po záverečnom hvizde sa výsledné skóre 32:103 zaknihovalo do štatistík.

Najbližšie Vás týmto chcem pozvať na zápas Junioriek, ktorý bude už túto stredu 18.11.2015 (plagát v fotogalérii)v hale ZŠ na sídlisku Západ a začiatok je 16:15 hod

Zostavy

BK ZŠ Zvolen – Trénerka: Laura van Dalen

• Dolniaková (2), Mihaľková (0), Slančíková (7), Jasová (4), Rausová (2), Kaliská ( 3), Spyriadis (0), Rétiová (4), Balážová (2), Mošková (2), Filkorová (0), Bohušová (6)

Rozhodcovia: Bartoš, Mozoľová

Vyjadrenie trénerky BK Zvolen

Trénerka Laura van Dalen: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápasový víkend s kvalitnými súpermi. Reálne sme si stanovili ciele do zápasu a tu ma výsledok zaujíma najmenej. Viac ma zaujíma herný prejav dievčat a dodržiavanie taktických pokynov. V sobotnom zápase sa nám podarilo spĺňať viac taktických pokynov a taktiež byť dôslednejšie v herných činnostiach. V nedeľu tých momentov bolo omnoho menej a chýbala dôslednosť a bojovnosť zo soboty, čo ma mrzí. V obidvoch zápasoch nás súper predčil vo všetkých herných činnostiach. Ukázalo sa, kde všade máme rezervy v basketbalových činnostiach, na ktorých budeme, verím, tvrdo pracovať, rovnako ako aj na psychickej stránke. Takéto zápasy nás môžu posúvať len vpred.“