• Ut. okt 3rd, 2023

Zvolenská Lokomotíva poľahky prešla cez VŠK Púchov

Autor IMG_1979

dec 13, 2015 , ,
mvk-loko-zvolen_vsk-puchov
MVK Lokomotíva v modrom. Foto: ZV-podujatia.

Volejbalisti MVK Zvolen pokračovali v 1.lige dvojstretnutím ôsmeho dvojkola na domácej palubovke privítali mužstvo VŠK Púchov.

V stretnutí vedúceho mužstva s piatym sa očakávalo jednoznačné víťazstvo MVK, hostia prišli navyše iba v šestici a  po bojovnom výkone sa im podarilo uhrať v druhom stretnutí jeden set. Zvolenčania naplno bodovali a  o víťazovi rozhodli väčšia skúsenosť a zohratosť hráčov MVK, ktorí sa udržali v čele tabuľky 1.vojejbalovej ligy.

1.zápas:  MVK Lokomotíva Zvolen – VŠK Púchov  3:0 (20,18,22)

  • Zostava MVK: Vrtielka, Orolín J., Bednář, Kubš, Dvořák, Kamenský,  libero Uhrin,  striedali Vaško, Kučera,

Tréner: Martin Vaško

2.zápas:  MVK Lokomotíva Zvolen – VŠK Púchov 3:1 (13,11,-23,19)

  • Zostava MVK: Kubš, Orolín J., Vaško, Kučera, Dvořák, Kamenský,  libero Uhrin,  striedal Vrtielka

Tréner: Martin Vaško

Rozhodoval : Holčík , zápasy  trvali 71  a 83 minút, stretnutia  sledovalo 30  divákov

V prvom stretnutí podali Zvolenčania koncentrovaný výkon. V základnej zostave sa na domácej palubovke neobjavil hrajúci tréner Vaško a premiéru pred hŕstkou verných divákov absolvovali univerzál Kubš i Bednář na nahrávke.  Úvod stretnutia patril domácim, utvorili si sedembodové vedenie a ťažili z pestrej hry a dobrého podania, Púchovčanom sa síce  podarilo dotiahnuť bojovnosťou na rozdiel bodu, no za stavu 17/16 zareagoval dvojitým striedaním  tréner Vaško a spolu s Kučerom priniesol  do hry pokoj. V závere setu sa na sieti presadil dôrazne Kubš. V druhom dejstve sa  pokúsili hostia o odpor, no od stavu 12/12 po najkrajšej a najdlhšej výmene v stretnutí, keď „si lopta 13x vymenila stranu“, šli domáci po smeči dôrazného Kamenského do vedenia a potom už hrali zodpovedne a dominovali vo všetkých herných činnostiach. Tretie dejstvo začalo podobne ako druhý set, hostia viedli, za stavu 14/17 znova zopakoval  Vaško ťah s dvojitým striedaním a po jeho podaniach vyrovnali MVK na 19/19. Potom už Zvolenčania dovolili uhrať  hosťom iba bod a pripísali si plný bodový zisk.

mvk-loko-zvolen_vsk-puchov-14
Foto: ZV-podujatia

Priebeh druhého stretnutia bol od začiatku jednoznačný pre skúsenejších Zvolenských volejbalistov.  Už s Vaškom na nahrávke i Kučerom v základnej zostave zatlačili súpera a bodovali podaním i  dobrými blokmi a eliminovali odpor súpera i pestrou hrou v útoku. Od druhého dejstva naskočil namiesto Kamenského do „základu“ Vrtielka,  Zvolenčania sa bavili hrou a „hecovaní“  štatistom MVK  Závišickým sa snažili o víťazstvo s čo najväčším  rozdielom,  hostia uhrali iba jedenásť bodov. MVK však zaváhali v treťom sete, kedy Púchovčania vyťažili  z ich straty koncentrácie,  Zvolenčania síce dotiahli na 23/23, ale vlastnými chybami dovolili  súperovi  uhrať set. V  štvrtom sete vycítili hostia šancu a „hrýzli“ až do stavu 14/14, potom hráči MVK vystupňovali  tlak na sieti a nedali „gumárom“ šancu. Bavili sa volejbalom a dokázali, že sú dobrá volejbalová „partia“.  Zvolenčania si tak udržali vedúcu priečku v 1.volejbalovej lige.

Po stretnutí sa k priebehu vyjadril hrajúci tréner MVK Martin Vaško: „Súper prišiel na stretnutie v oklieštenej zostave, čo sme využili v nasadení hráčov do stretnutia. Na nahrávačský post nastúpil Peťo Bednář, ktorý sa osvedčil, hral dobre. Bol to pre mužstvo jednoduchý zápas. V druhom stretnutí sme si sami skomplikovali situáciu v treťom sete, kde sme poľavili v koncentrácii a tesne ho prehrali. Začiatok štvrtého setu bol niečo podobné, podarilo sa nám to však zvrátiť a zabezpečili sme si plný bodový zisk.“

Program 1.volejbalovej ligy mužov pokračuje v tomto roku už iba dňa 19.12.2015 deviatym dvojkolom a MVK zavíta do Revúcej. V  10.dvojkole privíta  MVK v telocvični ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ  až  9.januára 2016  o 15. a 17. hodine mužstvo VKB Banská Bystrica.

Tabuľka

Fotografie

Článok: Miloš Masarik. Foto: Ján Števonka.