V dramatickom zápase BAM Poprad zdolal BK Zvolen

bk-zvolen_bam-poprad-6

Tretia Adventná nedeľa 13.12.2015 pripadla na Luciu a v tento deň sa hral aj ďalší zápas už 14. basketbalového kola junioriek. Sem do Zvolena až z ďalekého Popradu prišli rovesníčky z klubu BAM Poprad a pred zápasom boli viac štatisticky naklonené ručičky váh práve na stranu Popradčaniek. Avšak ako sa neskôr v samotnom zápase ukázalo, neraz boli naše baby tie, ktoré dokázali počas celého zápasu držať so súperkami vyrovnanú partiu, ale o výsledku rozhodlo hneď niekoľko faktorov.

Prvá štvrtina bola v znamení rýchleho, útočného a hlavne vyrovnaného zápasu, kedy naše dievčatá značne svojou hrou zaskočili protihráčky. Tie však do konca štvrtiny zabrali a postupne sa ujali mierneho náskoku 15:17

Aj v druhej štvrtine to boli naše, ktoré otvorili hru a darilo sa im presadiť,  avšak fantasticky brániace protihráčky im znemožňovali viac skórovať. Pred prestávkou opäť zabrala opačná strana, ktorej hráčky rýchlymi protiútokmi si pred prestávkou utvorili pre svoje družstvo 5-bodový náskok  25:30

Po prestávke sa opäť ukázali v plnej kráse práve Popradčanky, ktoré nielenže rýchlymi protiútokmi premieňali koše, ale pri našom pokuse o bodovanie nám ich obrana nedovolila skoro nič, ak vôbec 36:40.

V poslednej štvrtine sa zdalo, že naše hráčky majú ako keby zviazané ruky a o čokoľvek sa snažili a chceli s výsledkom niečo spraviť,  vôbec sa im nedarilo. Veľa šancí, ktoré mali pod košom súperiek nebolo premenených a jednoducho v závere tie body chýbali. Za to ich protihráčkam to išlo ako po masle,  až sa nechcelo veriť a po záverečnom hvizde bol stav 47:61