• St. okt 4th, 2023

Zvolenské Slávistky podali oduševnený výkon proti Kežmarčankám

slavia-tu-zvolen_oktan-kezmarok-79
Plné hľadisko hnalo naše ženy počas zápasu dopredu. Foto: ZV-podujatia

Dali do zápasu svoje ja a dali pocítiť súperkám, že vo Zvolene sa hrá ženský extraligový volejbal na vysokej úrovni.

Kto pravidelne sleduje vie, že naše ženské extraligistky TJ Slávia TU Zvolen sa v ich prvej sezóne prebojovali na krásne 6. miesto a tak dostali právom možnosť pokračovať v súťaži už v Play-off zápasoch a poradie po základnej časti im prisúdil hráčky z klubu KV MŠK Oktan Kežmarok.

Prvý zápas hrali na Jozefa 19.3.2016 u súperiek, kde prehrali 0:3 a tak sa hra presunula o pár dní neskôr 23.2.2016 na našu domácu palubovku na 2. zápas play-off extraligy.

Naše hráčky nemali čo stratiť a tak dali do tohto zápasu a hlavne do 1. setu maximum a zápas sa im aj podaril dotiahnuť do víťazného konca.

V ostatných troch setoch si už Kežmarčanky nenechali udávať tempo, prebrali iniciatívu a bod po bode a set za setom vyhrali napokon tento zápas 1:3 a stav série dotiahli na 2:0 v ich prospech.

Kežmarčanky teda postupujú do ďalších bojov.

Zostavy 

  • Slávia TU Zvolen – Nociarová Magdaléna, Trnavská Lucia (L), Sásiková Paulína, Tužinská Jana, Fekiačová Dominika, Danková Eva, Hešková Juliána, Bronďošová Ivona, Boháčiková Zuzana (L), Tomašeková Zuzana, Osvaldová Mária

Tréner – Marián Uvaček.

  • KV MŠK Oktan Kežmarok – Jakušová Katarína, Harčárová Alexandra, Vrabcová Natália, Labudová Lýdia, Šipošová Ľubica, Dragašeková Tatiana, Becková Anna, Zátrochová Paula, Smák Monika, Jagodzińska Michalina (L), Skupinová Veronika, Budrovic Jadranka

Tréner –

Rozhodcovia – Niklová JanaČierťašská Ivana

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka