• Št. jún 8th, 2023

MFK Zvolen na novom štadióne stále víťazne

mfk-zvolen_odeva-lipany-12
Gól do bráni ŠK Odeva Lipany z kopačky Sikusa. Foto: ZV-podujatia

V sobotu 1.10.2016 sa na ihrisku MFK hral zápas už 9. kola II. futbalovej ligy východ a do Zvolena ako súper našich prišiel klub ŠK Odeva Lipany.

V úvode sa hralo obojstranne opatrne, prvú vážnejšiu šancu mali hostia, no  Hirkovu strelu  v 8. minúte Jenčo chytil. Potom síce dopravil loptu do siete po  strele Hirku Rokošný, no stál v postavení mimo hry.  Obrovskú príležitosť na otvorenie skóre mal po rýchlom protiútoku  Čertík, ktorého hlavičku Bartoš vyrazil na roh,  po ktorom v 17. minúte otvoril s prehľadom skóre stretnutia hlavou  Staško. Domáci sa upokojili, spresnili rozohrávku a v 20. minúte po rýchlej kombinačnej akcii Sukisa zvýšil na 2:0. Hostia hrozili hlavne rýchlymi protiútokmi a pri hlavičkových súbojoch pred Jenčom, kde bol nebezpečný hlavne Hirka, ktorý sa dostal v 29 minúte za obranu domácich, no v čistej šanci sám pred Jenčom bránu netrafil. V 36 minúte na bránkovej čiare doslova čaroval po rohu hostí Jenčo, keď najprv obetavo vyrazil hlavičku Gomoľu a poradil si i tutovkou pri dorážke Hirka. Keď sa v 40 minúte neujala strela Kamendyho a pred Bartošom neuspel Sukisa, odchádzali domáci na prestávku s dvojgólovým vedením.

V druhom dejstve zahodila mohli zvýšiť domáci, no Sukisa a Popović čistú šancu nepramenili. Potom neuspel ani najlepší strelec MFK Sukisa v úniku na Bartoša, ten loptu vyrazil pred Popovića, no na čiare vykopol loptu Miliutin. V 74. minúte sa však skóre predsa menilo, keď s obrovským prehľadom pri dobýjaní brány Lipian Elvis Mashike Sukisanaznačil strelu a obstrelil Bartoša do protipohybu. Dostal sa tak do čela strelcov MFK s piatimi gólmi. Do konca stretnutia zaujali iba dlhé „nepozičanie“ lopty súperovi v podaní s prehľadom hrajúcich Zvolenčanov a Sudimákova strela tesne vedľa žrde.

Najbližšie stretnutie: MFK Zvolen – FK Poprad, 8.10. o 15.00

Fakty zápasu

9 kolo 2.futbalovej ligy východ

MFK Zvolen MFK – ŠK ODEVA Lipany   3:0 (2:0)

Góly: 17 Staško, 20 a 74 Sukisa

ŽK:   41 Kamendy, 55 Tóth – 86 Blaško

Pred  380 divákmi rozhodcovali: Jurenka – Vitko, Halíček

Zostavy:

  • MFK Zvolen: Jenčo – Safianyk (46. Popović), Tóth, Staško (75. Sudimak), Kotora, Čertík, Labuda, Sukisa, Kamendy (69. Pellet), Bajza, Čery
  • ŠK Odeva Lipany: Bartoš – Vitovič, Popovec, Papp, Miliutin, Dlugoš, Pončák (78. Janič), Rokošný (46. Blaško), Hovančík, Gomoľa, Hirka (81. Bondra)

Tabuľka

Fotografie

Článok: Miloš Masarik. Foto: J. Števonka