Za krásneho počasia sa konal 61. ročník Silvestrovského futbalu AC Štácia – FC Mesto

stacia-mesto-2016-zvolen-4

Spoločná fotografia AC Štácia a FC Mesto. Foto: ZV-podujatia.

Ihrisko Technickej akadémie vo Zvolene spolu s divákmi, ktorých prišlo viac, ako na hociktorý ligový zápas MFK boli na Silvestra 2016 svedkami fantastického futbalového a rozhodne už tradičného zápolenia medzi AC Štácia a FC Mesto.

Na príprave na 61. ročník silvestrovského futbalu (SiFu) sa podieľala už nová partia usporiadateľov na s Dušanom Vojtekom a Jánom Rausom, ktorý sa už ako každoročne postaral o kvalitnú prípravu trávnatej plochy. V hľadisku medzi viac ako 460 divákmi sme mohli zaregistrovať mnoho bývalých účastníkov silvestrovských stretnutí, medzi nimi pútali pozornosť nestor SiFu i Zvolenského futbalu 88 ročný Jozef Hrdlička st. a legenda Zvolenského športu nezabudnuteľný brankár onedlho osemdesiatnik Vojtěch „Béla“ Mozoláni.

Pred slávnostným výkopom sa za doterajšiu činnosť v príprave predchádzajúcich ročníkov SiFu poďakovali organizátori Júliusovi Borgoňovi, Jozefovi Grolmusovi a Jurajovi Mazúchovi a odovzdali im darčekové koše.

Už 61. ročník tohto Silvestrovského zápasu začal po 13-tej hodine slávnostným výkopom, ktorého sa zúčastnilo hneď niekoľko známych ľudí mesta Zvolen. Samozrejme nemohla chýbať prvá dáma Lenka Balkovičová, víceprimátor Jaroslav Stehlík bol tu aj Europoslanec Ing.Vladimír Maňka, Prednosta MsÚ Zvolen Jozef Mikuš ako aj Riaditeľ MFK Zvolen Peter Svetlanský.

Po tomto akte sa už naplno rozbehol zápas, v ktorom na zmrznutom povrchu bolo možné vidieť množstvo zaujímavých herných situácií. Tak, ako je zvykom na tomto druhu futbalu, rozhodcovia niektoré veci nepískali a zápas bol tak okorenený nielen o množstvo gólových situácií, ale zároveň mal aj rýchlejší priebeh.

Po prvej polovici bol nerozhodný stav 3:3 a bolo teda jasné, že rozhodnutie všetkého ešte len príde. Po ďalších minútach sa stav priebežne menil a pár minút do záveru sa dostal na remízu 5:5.

Po záverečnom hvizde bol stav nerozhodný 5:5. Záver spestrili pokutové kopy v ktorých sa lepšie darilo Štácii.

Samozrejmou súčasťou tohto zápasu bol predaj lístkov na tombolu, ktoré predávala omladina, samozrejme nechýbal bufet, ktorý prišiel v tomto chladnom počasí vhod a celý duel fundovane moderoval Ing. Miloš Masarik, ktorý zaspomínal aj na časy minulé. Pred nástupom aktérov na trávnik a v prestávke spríjemnili svojim hudobným vystúpením Olšiakovci.

Na samotný záver sa žrebovala tombola s cenami, ktoré venovali rôzni sponzori a hlavná cena bol veľkoplošný televízor.

AC Štácia  –  FC Mesto 5:5 (3:3) pokutové kopy 3:2

Góly:

  • 7    minúta  1:0 Boris Mihál, 12  minúta  2:0 Peter Grajciar, 20  minúta  2:1 vl.Boris Mihál, 25  minúta  3:1 Milan Kujan, 37  minúta  3:2 Ladislav Páleník, 42  minúta  3:3 Martin Válovčan, 47  minúta  3:4 Štefan Sudimák, 59  minúta  4:4 Peter Grajciar, 77  minúta  4:5 Jakub Sudimák, 87  minúta  5:5 Marek Borgoň (11m)

Dodatkový penaltový rozstrel začínalo FC Mesto

  • Ján Bosák 0:1, Milan Kujan 1:1, Ján Podkonický nedal, Peter Grajciar 1:2, Ján Kováč 2:2, Boris Mihál 2:3 – vyhral AC Štácia

Zostavy:

AC Štácia:

  • Lukáš Höger – Dušan Vojtek, Peter Mazúch, Boris Mihál, M.Mikulčík, Milan Kujan, Peter Grajciar, Boris Suja, Michal Hromádka, Juraj Homola st., Juraj Homola ml., Ľubomír Vrana, Peter Végh, Marek Borgoň,

Tréner: Jozef Hrdlička a Vedúci mužstva: Ernest Peterke

FC Mesto:

  • Ján Slančík, Slančík ml.- Štefan Sudimák, Jakub Sudimák, Ján Bosák, Patrik Konôpka, Ján Rausa, Vratislav Bobor, Ján Kováč, Pavel Kopičár, Jozef Ostrihoň, Andrej Ostrihoň, Ladislav Páleník, Ján Podkonický, Martin Válovčan

Tréner: Pavol Oťahel a Vedúci mužstva: Vladimír Ďubek

Stretnutie rozhodovali : Braňo Hrdlička a Peter Hanes

Divákov : 460

Fotografie

Článok: Ing. Miloš Masarik a J. Števonka. Foto: J. Števonka.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: