Na AVAS Cupe mal veľké zastúpenie krasokorčuliarok aj ŠKK Zvolen

Dorota a Ela Markové (z ľava). Foto: archív klubu ŠKK Zvolen.

TS: Cez víkend 24.-26. marca vycestovalo 8 krasokorčuliarok ŠKK mesta Zvolen so svojou trénerkou Janou Zrubecovou do maďarského Miškolca na už 12.ročník AVAS CUP-u. Usporiadateľom sa prihlásilo 111 krasokorčuliarov z 11 krajín (HU, CYP, LTV, CRO, POL, SVK, SUI, UKR, ale aj USA, AUS, GRB). Dievčat súťažilo 97 v 6 vekových kategóriách a 14 chlapcov v 4 kategóriách.

Pretekalo aj 8 adults a 68 rekreačných korčuliarov v 9 kategóriách, pre ktorých to boli ich národné majstrovstvá.

Krasokorčuliarky ŠKK súťažili a reprezentovali nielen svoj materský klub ale aj mesto Zvolen v 5 kategóriách. V kategórii Basic novices A girls 1 sa Ema Huliaková umiestnila na 18. mieste, Karin Ištokovičová na 16. mieste a Laura Debnárová na 15. mieste. V kategórii Basic novices A girls 2 obsadila Dorota Marková 11. miesto. V kategórii Cubs 2006 girls sa Andrea Gaálová umiestnila na 11. a Dominika Nociarová na 12. mieste. V kategórii Chicks 2009 girls si Soňa Nemcová vybojovala 5. miesto. Spolu s ňou v tejto kategórii súťažili aj dievčatká z LTV, HU, SVK a USA. Súťažnú premiéru na týchto pretekoch mala aj naša 6 – ročná hviezdička Ela Marková, ktorá súťažila v kategórii Chicks 2010 girls spolu s malými krasokorčuliarkami z Maďarska a Cypru a obsadila 4. miesto s 9,70 bodmi.

Už budúci víkend sa vrátia krasokorčuliarky ŠKK späť do Maďarska. V dňoch 1.-2. apríla sa koná v Székesfehérvári ďalší ročník Jégmadár Cup-u za účasti krasokorčuliarov z USA, Kórei, Chorvátska, Česka, Maďarka a Slovenska.

Fotografie

Autor TS: Mária Zrubecová (mz). Foto: Archív klubu ŠKK Zvolen.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: