Ján Račko sa stal členom Výkonného výboru SZMF

 

Ján Račko. Foto: Miloš Masarik

V sobotu 30.9.2017 sa v Bratislavskom Ružinove konalo Valné zhromaždenie Slovenského zväzu malého futbalu s hlavným programom zameraným na voľby do orgánov SZMF.

Po úspechoch Zvolenskej Ligy malého futbalu v tomto roku, keď výbor LIMFU usporiadal na vysokej športovej i spoločenskej úrovni Slovenský pohár výberov malých líg „LIMFU Zvolen Cup 2017“, podieľal sa na reprezentácii Slovenska v Lige majstrov (EMF Champions League 2017) v Slovinskom Terme Čatež, keď pri účasti dvojnásobného majstra LIMFU L-Trade Zvolen a značnom zastúpení v seniorskej časti súťaže (EMF Seniors Champions League 2017) hráčov nad 40 rokov, keď v zostave „A“ i „B“ reprezentácie Slovenska na hráčskych, či funkcionárskych postoch, kde figurovali dokonca viac ako dve desiatky osôb z výboru i mužstiev hrajúcich LIMFU, činnosť výboru LIMFU Zvolen, aktívne pôsobenie členov jej výboru, zaujalo nielen najvyšších predstaviteľov Svetovej federácie malého futbalu (WMF) i Európskej federácie malého futbalu, ale sa odrazilo i v zastúpení vo VV Slovenského zväzu malého futbalu (SZMF), čo je dobrá správa nielen pre Zvolenské, ale možno i Slovenské pomery v realizácii cieľov pri zlepšení podmienok pre mužstvá pôsobiace v súťažiach spadajúcich pod SZMF.

V novom zložení VV SZMF bude pôsobiť tak i zástupca LIMFU Ján Račko, ktorý sa k pôsobeniu vo VV SZMF vyjadril: „Veľmi si vážim prejav dôvery od zástupcov jednotlivých súťaží na Valnom zhromaždení Slovenského zväzu malého futbalu, keď som dostal 15 hlasov z devätnástich. Ďakujem i výboru LIMFU za podporu, bez ich spolupráce by som nemohol kandidovať do VV. Vo svojej činnosti sa zameriam na presadenie a realizáciu Majstrovstiev Slovenska v kategórii nad 40 rokov vo Zvolene, dlhodobý projekt Majstrovstiev Slovenska starších žiakov v malom futbale, realizáciu L-Trade Cupu s medzinárodnou účasťou a pokračovať budem pri zabehnutých aktivitách LIMFU a reprezentáciou v Lige Majstrov. Teší ma i možnosť výstavby špecializovaného štadióna na malý futbal vo Zvolene a realizáciou tohto projektu by Zvolen mal veľkú šancu na usporiadanie vrcholného podujatia EMF Majstrovstiev Európy. Zvolen si na mape malého futbalu buduje činnosťou LIMFU výrazné postavenie nielen na Slovensku, ale i v medzinárodnom kontexte a pri tejto činnosti chcem maximálne pomôcť.“

V “prezidentskom” súboji s druhým kandidátom Martinom Panákom uspel presvedčivo 14:5 a na najbližších 5 rokov bude na čele SZMF Peter Králik, ktorý na margo volebného úspechu skonštatoval: „Chcem maximálne podporiť rozvoj malého futbalu na Slovensku. Za posledné tri roky som sa snažil pre náš šport urobiť maximum, aj keď som z postu generálneho sekretára nemal dostatočné kompetencie. Práca sa ešte len začína.”

Hlasovalo 19 oblastných zväzov z celého Slovenska.

Spolu s prezidentom bol volený aj budúci viceprezident a nový generálny sekretár. Ondrej Kačmár bude najbližších 5 rokov zastávať post viceprezidenta a Matúš Kocún bude plniť funkciu generálneho sekretára.

To ako sa vyjadril na záver prezident SZMF ostane hlavným snažením zväzu: „Je to práve výkonný výbor, ktorý je výkonným orgánom zväzu. Aktuálne zloženie vnímam pozitívne, keďže boli zvolení ľudia, s ktorými mám dobré skúsenosti a v minulosti preukázali vôľu, chuť a čas pracovať pre malý futbal. Čaká nás 5 rokov spoločnej práce a ja verím, že spolupráca bude úspešná.”

Nové zloženie výkonného výboru SZMF na päťročné obdobie:

  • prezident Peter Králik (Bratislava)
  • viceprezident Ondrej Kačmár (Prešov)
  • generálny sekretár Matúš Kocún (Trnava)

Členovia VV:

  • Jozef Igaz (Trenčín)
  • Ján Račko (Zvolen)
  • Dominik Jakubkovič (Prešov)
  • Stanislav Cintavý (Bratislava)

Článok a foto: Miloš Masarik.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.