Deti vo Zvolene získajú nový priestor pre šport

Mesto opraví školské dvory

Túto vizualizácia bolo možné vidieť na plote ŠA ZŠ Rázusa. Foto: ZV-podujatia

TS: Zvolen sa stáva mestom športu. Svedčí o tom nielen novovybudovaný futbalový štadión či zámer postaviť nové kúpalisko, plaváreň a 400 metrovú atletickú dráhu na Barinách, radnica sa dokonca púšťa do opravy športových areálov pri základných školách.

„Asi všetci sa zhodneme na tom, aký dôležitý pre zdravý vývoj detí je pohyb. Doba počítačov a mobilov mu veľmi nepraje, ak chceme vrátiť mládež späť na ihriská, jednou z ciest je vytvorenie príťažlivejších podmienok pre šport. Hodláme preto investovať priamo do školských areálov, kam majú deti predsa len najbližšie,“ hovorí primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová. Vedenie mesta dalo vypracovať koncepciu postupného rozvoja jednotlivých školských areálov, poslanci ju schválili na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

„Ide nám najmä o skvalitnenie športovísk, v podstate všade uvažujeme s tartanovým povrchom, čo je dnes už samozrejmosť. Areály by pritom mali vyzerať veľmi podobne – bežecký ovál rôznych dĺžok (od 200 až po 400 m), šprintérska dráha či sektor pre skok do diaľky, vo vnútri oválu priestor pre trávnik, na ktorom by malo byť umiestnené futbalové ihrisko,“ uvádza hlavný architekt mesta Peter Kašša. Športoviská by slúžili žiakom jednotlivých základných škôl, v popoludňajších hodinách však aj iným záujemcom o rekreačný či profesionálny šport.

„Už dnes vyrastá moderné športovisko pre letné športy v priestoroch Základnej školy na Hrnčiarskej ulici. Nasledovať by mali postupne základné školy na sídliskách Zlatý Potok, Zvolen – Západ a Sekier,“ povedal vedúci odboru školstva zvolenského magistrátu Miroslav Marcinko a dodal: „Nevýhodu majú v tomto smere obe školy na Jilemnického ulici, ktorých poloha neumožňuje napríklad umiestnenie multifunkčného ihriska či vybudovanie bežeckej dráhy. Napriek tomu sme na ne mesto nezabudli a postupne by sme chceli obnoviť aspoň asfaltové povrchy tamojších ihrísk a sektory pre skok do diaľky.“

Na rekonštrukciu športovísk mesto v najbližších štyroch rokoch hodlá vynaložiť približne 1,4 milióna eur (mimo areálu 5. ZŠ, ktorý je už vo výstavbe). „Vonkoncom nejde o malú sumu, no myslíme si, že je v silách mesta každý rok opraviť aspoň jeden areál. Často čelím otázkam rodičov, čo mesto robí, aby priviedlo k športu ich deti. Toto je jedna z konkrétnych odpovedí. Snažíme sa vytvoriť podmienky, ostatné už je na rodičoch, učiteľoch či samotných deťoch. Pevne však verím, že spoločným úsilím dokážeme deti priviesť k radosti z pohybu. Ak sa k tomu pridružia profesionálne športové úspechy mladých Zvolenčanov, budem mať o to väčšiu radosť,“ dodáva zvolenská primátorka.

Miroslav Slížik – doplňujúci návrh ihrisko ZŠ Rázusa ZV

TS: mesto Zvolen. Foto a video: ZV-podujatia

1 Comment on Deti vo Zvolene získajú nový priestor pre šport

  1. Robo Vasil // 04/11/2017 o 10:39 // Odpovedať

    Hm, sofistikované zneužitie cudzej iniciatívy a roboty na vlastnú sebaprezentáciu. Pani primátorka a jej zástupca tak, ako nechceli a nechcú vo Zvolene plaváreň s 50m bazénom, tak nikdy nechceli 400m ovál na ZŠ Rázusa.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.