• Pi. sep 29th, 2023

Juniorky BK Zvolen nezaváhali proti Ružomberčankám

Autor IMG_1979

feb 11, 2018 ,
Foto: ZV-podujatia.

Druhý februárový štvrtok 2018 patril v meste Zvolen okrem iných podujatí aj športovým zápoleniam a to nielen v športovej hale TU Zvolen v rámci Zimnej univerziády 2018, ale športovalo sa aj v hale na zvolenskom sídlisku Západ.

Tu po 16-tej začala dohrávka 19. kola basketbalového zápasu junioriek medzi BK Zvolen a MBK Ružomberok.

Prv, než sa dostaneme k samotnému priebehu zápasu, ponúkam menšiu štatistiku.

Pred duelom to vyzeralo lepšie pre naše hráčky – 4. miesto v tabuľke za 12 víťazstiev a 5 prehier a súperky 9. tabuľkové miesto za 9 ku 8-mim prehrám.

Tentokrát tu nebudem rozpisovať priebeh zápasu a rovno napíšem, že naše baby (no dobre, Banskobystričanky v našich dresoch), ktoré trénersky vedie skúsená hrajúca trénerka (rozumej nie v tejto kategórii) Laura van Dalen boli pripravené na toto stretnutie ako sa patrí. Kompaktnou hrou, na akú sú diváci zvyknutí napokon zvíťazili 74:54 a pripísali si tak ďalšie dôležité tabuľkové body.

Na záver ešte jeden poznatok a to, že kričanie nielen počas zápasu na svoje zverenkyne podľa môjho názoru nie je priam výchovná metóda. Možno sa to odrážalo od vlastnej flustrácie z momentálnych výsledkov, ale dievčatám takéto správanie rozhodne k ideálnemu výkonu nepomohlo, ba naopak, čo sa napokon aj odrazilo do výsledku.

Ten, kto bol v ten deň na zápase vie, o čom točím a ten, kto nebol, nech to nerieši, ale chcel som to napísať.

Tak či onak, nech sa páči pár fotografi

Článok a foto: J. Števonka.