Mesto začína rekonštruovať Imatru na Západe, pribudnú desiatky nových parkovacích miest

Zvolenská Imatra. Foto: zdroj TS

TS: ZVOLEN, 8. 8. 2018: Ďalšia z ulíc na sídlisku Západ prejde rozsiahlou premenou, vymení sa povrch ciest i chodníkov. Na preplnenom sídlisku sa našiel aj priestor pre výstavbu nových parkovacích miest.

Rekonštrukcia začala tento týždeň búracími prácami, prebiehať by mala najneskôr do konca septembra. Vzhľadom na náročnosť investície bude rozdelená na dve etapy, na tento rok je v rozpočte vyčlenených viac ako 380 000 eur. Počíta sa s nimi pri rekonštrukcii cesty zahŕňajúcej oblúk začínajúci aj končiaci Tulskou ulicou. V uvedenom úseku bude čiastočne obmedzená doprava, mesto o tom informovalo cielenými oznámeniami. „Imatra získa nový vzhľad, bude vymenený nielen povrch cesty, ale aj priľahlé chodníky. Počítame tiež s vybudovaním stojiska polopodzemných kontajnerov, prvého na celom sídlisku,“ hovorí primátorka Lenka Balkovičová a dodáva: „Rekonštrukciou sa snažíme priniesť Západniarom aj nové parkovacie miesta. Teším sa preto, že po celkovej rekonštrukcii ulice ich pribudne viac ako sto.“

TS a foto: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín, referent pre styk s verejnosťou Zvolen

2 Comments on Mesto začína rekonštruovať Imatru na Západe, pribudnú desiatky nových parkovacích miest

  1. eva svitková // 09/08/2018 o 21:19 // Odpovedať

    Prosím Vás a kedy už konečne začnete s rekonštrukciou Strážskej cesty?Tá je v horšom stave ako Imatra.Prídte si pozrieť chodník pred barákom č.1139/31 -51.Hotový tankodrom.

    Páči sa mi

  2. Imatra si to zaslúži bola to prvá ulica.Len nechápem kde má pribudnúť tých 103 miest,zatiaľ to tak nevyzerá.Prečo som nikde nevidel vizualizáciu projektu?Strasne veľa ľudí je na to zvedavých.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: