AGROFILM sa začína 1. októbra 2018 a bude plný chutí a filmových zážitkov až do 6.10.2018!

Plagát k podujatie Agrofilm.

TS: 34. ročník Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm je opäť sviatkom pre poľnohospodárov, drobných farmárov, výskumníkov, potravinárov a samozrejme filmárov. Približuje divákom prístupnou formou špecifické témy poľnohospodárstva, potravinárstva, ochrany prírodných zdrojov a života na vidieku. Organizátor festivalu Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Nitra – Výskumný ústav živočíšnej výroby v Lužiankach pripravil pre verejnosť aj odborné publikum zaujímavé filmové projekcie a bohatý sprievodný program.

Ambasádorom festivalu je opäť naša športová osobnosť Matej Tóth, ktorý považuje kvalitné potraviny za základ zdravia.

Festival sa začína slávnostným otváracím ceremoniálom v pondelok 1.10.2018 o 10.00 hodine v Kongresovej sále NPPC v Lužiankach pri Nitre.

Na Agrofilm 2018 bolo prihlásených 91 filmov, z 24 krajín, medzi nimi aj z USA, Austrálie, Veľkej Británie, Ruska, Kirgizska, Iránu, Nepálu, Konga či Mongolska. Medzinárodná porota Agrofilmu už 8.9.2018 hodnotila a oceňovala z výberu 30-tich filmov zaradených do hlavnej súťaže. Mnohé ocenené filmy budú premietané počas festivalového týždňa v slovenskom znení, ale aj vo verejnoprávnej RTVS. Víťazi budú slávnostne ocenení v piatok 5.10.2018 o 10.00 hod. v kinosále Multikine Mlyny Cinemas v Nitre. Tak ako minulé roky bude súčasťou festivalu interaktívne Diskusné fórum spojené s premietaním filmov na tému Farmárske potraviny na slovenský stôl. Uskutoční sa 3.10.2018 v Kongresovom centre NPPC – VÚŽV v Lužiankach. Odborné vystúpenia a diskusia budú spojené s ochutnávkou domácich poctivých potravín a v závere ako tradične nebude chýbať v galérii NPPC vernisáž výstavy obrazov tentoraz výtvarníčky Marty Horníkovej.

Aj tento ročník bude viac ako 100 filmových projekcii na 9-tich miestach a to v NPPC – VÚŽV v Lužiankach, na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, Technickej univerzita Zvolen, Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzite Komenského v Bratislave, Synagóge v Brezne a samozrejme v Multikine Mlyny Cinemas v Nitre.

Srdečne Vás pozývame do kina a na všetky podujatia a želáme veľa zážitkov. Vstup je voľný.

Programy premietania filmov sú dostupné na webovej stránke Agrofilm

TS: Agrofilm

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: