• Ne. mar 26th, 2023

V poslednom dni roku 2019 vyhrala AC Štácia nad FC Mestom 5:4

Tak ako na Štefánskom futbale tak aj tu si zahrala talentovaná Laura Bieliková. Foto: IMG_1979

V úplne posledný decembrový deň 31.12.2019, ktorý bol zároveň posledným dňom roku 2019 sa na ihrisku Strednej odbornej školy technickej vo Zvolene konal už v poradí 64. ročník tradičného Silvestrovského futbalového zápolenia.

Tu sa konal duel medzi AC Štácia a FC Mesto a tradičný pochod na hraciu plochu za hudobného doprovodu skladby Zelená je tráva, fotbal to je hra presne nasvedčoval tomuto počasiu.

Samotný zápas sa začal tradične výkopom a aj tentokrát po boku Vladimíra Manku stála primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová ako aj víceprimátor Vladimír Lupták, od MFK Zvolen pán Svetlánsky a samozrejme členovia organizačného výboru.

Tak, ako za ostatné roky, aj tento rok sa spomínalo na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Tentoraz na Ján Bosáka (92), Vojtech „Béla“ Mozoláni (82), Vlado Želiezka (54) a Ján Urda (45).

Hralo sa klasicky 2 krát 45 minút nakoľko počasie bolo také charakterovo Veľkonočné a diváci, ktorí sem v tento deň prišli v hojnom množstve museli byť spokojní. Počas 90-tich minút boli svedkami nejednej peknej akcie a aj napriek tomu, že sa v podstate jednalo o zápas, v ktorom nešlo o veľa, tak samotný hráči išli do zápasu naplno.

Celkovo padlo 9 gólov a veru jeden krajší ako ten druhý, ale víťaz mohol byť len jeden a tým sa stala opäť AC Štácia, ktorá si do tabuliek pripísala víťazstvo 5:4 (2:1).

Samozrejmou súčasťou tohto zápasu bol predaj lístkov na tombolu, ktoré predávala omladina, samozrejme nechýbal bufet, ktorý prišiel rozhodne vhod a celý duel fundovane moderoval Marián Kološta, ktorý zaspomínal aj na časy minulé.

Na samotný záver sa žrebovala tombola s cenami, ktoré venovali rôzni sponzori a hlavná cena bol veľkoplošný televízor.

Fotogaléria: SiFu Zvolen 2019 

Článok a foto: IMG_1979.