Vo zvolenskej nemocnici pomáhajú aj dobrovoľníci

TS: Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 si žiada vo všetkých nemocniciach maximálne nasadenie lekárov, sestier, ošetrovateľov. Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli v zdravotníckych zariadeniach prijaté, sú potrebné aj väčšie personálne kapacity na zvládnutie zmenenej organizácie každodenného chodu nemocníc počas mimoriadneho režimu.

Jednou z možností, ako sa s touto situáciou vysporiadať, je aj nezištná pomoc zo strany dobrovoľníkov, prevažne z radov študentov medicíny. V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, už prví traja dobrovoľníci prikladajú ruku k dielu a okrem získania cenných skúseností pomáhajú nášmu personálu zvládať nápor, ktorý táto aktuálna epidemiologická situácia prináša.

Jednou z dobrovoľníčok je aj Katarína, ktorá pochádza z Lieskovca, takže voľba zvolenskej nemocnice bola v jej prípade jednoznačná. ,,Momentálne som vo 4. ročníku na Masarykovej univerzite v Brne, avšak máme zrušený semester. Dobrovoľníctvo som si zvolila aj preto, že nás aj na fakulte vedú k tomu, aby sme vrátili vďaku za roky praxe lekárom a sestrám a aby sme si vzájomne pomáhali,“ hovorí študentka Katarína. Vo zvolenskej nemocnici pomáha Katarína pri triáži pacientov, po príchode do areálu im odmeria teplotu a vypĺňa s nimi dotazník ohľadom symptómov typických pre koronavírus COVID-19 alebo ohľadom cestovateľskej anamnézy. Dobrovoľníci v Nemocnici Zvolen ďalej pomáhajú aj sestrám, aby odľahčili do istej miery ich prácu a zároveň, aby sa naplno mohli venovať svojej špecializácii a neohrozilo to nijakým spôsobom bežný chod oddelenia. Katarína, ktorá je sama budúcou lekárkou, v týchto dňoch prácu zdravotníckeho personálu oceňuje ešte viac. ,,Chcela by som tiež poďakovať zdravotníkom za to, že zrejme ešte budú veľa času navyše tráviť v práci a že ju momentálne kladú na prvé miesto, pričom, žiaľ, rodina a osobné voľno idú v tejto situácii do úzadia,“ dodáva Katarína.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.