• Št. dec 1st, 2022

Mestskí policajti vo Zvolene zachránili v uplynulých dňoch dva životy

ByIMG_1979

máj 21, 2020
FOTO: Mestská polícia vo Zvolene

TS: Mladý muž z Banskej Bystrice a staršia Zvolenčanka môžu poďakovať za svoj život inšpektorom Mestskej polície vo Zvolene.

19-ročný Martin chcel ukončiť svoj život skokom z mestských hradieb na ulici V.P. Tótha vo Zvolene. Privolanej hliadke sa podarilo mladíka upokojiť a presvedčiť ho aj s kamarátom, aby opatrne zišli z múru. Policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc a mladíka odovzdali na lekárske vyšetrenie.

Hliadka mestskej polície efektívne zasiahla aj v civilnej časti cintorína na Zlatom potoku. Pri jednej z lavičiek ležala staršia žena bez známok života. Policajti jej okamžite poskytli prvú pomoc, stabilizovali ju a počkali až do príchodu rýchlej zdravotnej služby.

Podľa vyjadrenia náčelníka MP vo Zvolene Juraja Chabadu sa policajti zachovali profesionálne. „Na obidvoch miestach boli naši chlapci v priebehu niekoľkých minút. Dokázali efektívne reagovať na situáciu a všetkých nás teší, že tým skutočne prispeli k záchrane ľudských životov. Chcel by som sa poďakovať aj všímavým a zodpovedným Zvolenčanom, ktorí naše hliadky zavolali.“

TS: Mgr. Branislav Mikšík, – šéfredaktor Zvolenských novín, FOTO: Mestská polícia vo Zvolene