Mestskí policajti vo Zvolene zachránili v uplynulých dňoch dva životy

FOTO: Mestská polícia vo Zvolene

TS: Mladý muž z Banskej Bystrice a staršia Zvolenčanka môžu poďakovať za svoj život inšpektorom Mestskej polície vo Zvolene.

19-ročný Martin chcel ukončiť svoj život skokom z mestských hradieb na ulici V.P. Tótha vo Zvolene. Privolanej hliadke sa podarilo mladíka upokojiť a presvedčiť ho aj s kamarátom, aby opatrne zišli z múru. Policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc a mladíka odovzdali na lekárske vyšetrenie.

Hliadka mestskej polície efektívne zasiahla aj v civilnej časti cintorína na Zlatom potoku. Pri jednej z lavičiek ležala staršia žena bez známok života. Policajti jej okamžite poskytli prvú pomoc, stabilizovali ju a počkali až do príchodu rýchlej zdravotnej služby.

Podľa vyjadrenia náčelníka MP vo Zvolene Juraja Chabadu sa policajti zachovali profesionálne. „Na obidvoch miestach boli naši chlapci v priebehu niekoľkých minút. Dokázali efektívne reagovať na situáciu a všetkých nás teší, že tým skutočne prispeli k záchrane ľudských životov. Chcel by som sa poďakovať aj všímavým a zodpovedným Zvolenčanom, ktorí naše hliadky zavolali.“

TS: Mgr. Branislav Mikšík, – šéfredaktor Zvolenských novín, FOTO: Mestská polícia vo Zvolene

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: