Park Ľudovíta Štúra vo Zvolene je sprístupnený verejnosti. Do konca novembra pribudnú posledné úpravy.

Nová podoba parku Ľudovíta Štúra. Foto: IMG_1979

TS: Tretia etapa rekonštrukcie Námestia SNP vo Zvolene vstúpila do finále. Už počas víkendu sa mohli Zvolenčania prejsť vynovenými chodníkmi parku Ľudovíta Štúra a pozrieť si zblízka výsledok niekoľkomesačnej rekonštrukcie.

„V piatok (13. 11. 2020) začalo preberacie konanie stavby, do konca novembra by malo byť ukončené. My sme chceli Zvolenčanom vyjsť v ústrety skôr a preto sme sa rozhodli dať oplotenie preč už teraz. Samozrejme, dodržali sme pritom všetky bezpečnostné zásady,“ hovorí Ing. Soňa Chrastinová – poverená vedením Odboru výstavby, životného prostredia a dopravy vo Zvolene.

Park aj priestor okolo neho dostal kompletne novú podobu, vydláždili sa cesty, vysadila nová zeleň, vybudovalo nové osvetlenie, zavlažovací systém, pribudli dizajnové prvky ako napr. osvetlenie búst osobností, nové odpadové koše – z toho dva na triedený odpad, citylighty – svetelné reklamné tabule, chodník slávy a na jednom z chodníkov pri buste J. C Hronského bola zrekonštruovaná aj historická studňa.

V najbližších dňoch sa plánuje osadenie pevných lavičiek oproti OC Európa, zvyšné mobilné lavičky mesto plánuje umiestniť do parku až s príchodom jari, na studni pribudne mreža, a v priestore parku aj jedna fontánka s pitnou vodou.

Galéria: Park Ľudovíta Štúra. Foto: IMG_1979

TS: Mgr. Branislav Mikšík, – šéfredaktor Zvolenských novín, – referent pre styk s verejnosťou Zvolen. Foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: