• Ut. nov 28th, 2023

I love mama – inscenácia, do ktorej sa možete zamilovať

Autor IMG_1979

okt 3, 2023

TS: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského otvára svoju 75. sezónu skutočne pozoruhodnou premiérou a to aj v celoslovenskom meradle. Hviezdny tím na čele s Hadar Galron, izraelskou režisérkou a zároveň autorkou hry I LOVE MAMA, predstaví v októbri na zvolenských divadelných doskách uchvacujúci zážitok. Komediálna, vážna i dojímavá drobnokresba deviatich žien troch generácii bude osviežujúcim titulom v repertoári pre divákov a diváčky každého veku. Humorné situácie a vtipné dialógy zachytávajú s nadhľadom aj vážnejšie aspekty rodinného života a materstva.

REŽISÉRKA A AUTORKA INSCENÁCIE HADAR GALRON

Vďaka uvedeniu inscenácie I LOVE MAMA v DJGT po prvýkrát spoznáme na Slovensku režijný rukopis svetovo renomovanej dramatičky, režisérky, herečky, stand-up komičky a uznávanej divadelnej osobnosti Hadar Galron. Ženské témy, hľadanie tolerancie a humor ako krabička poslednej záchrany patria k jej typickým autorským črtám. Zobrazila ich aj v dráme MIKVE, známej aj v našom divadelnom prostredí zásluhou jej uvedenia v roku 2012 v Divadle Aréna. Ako režisérka premieňa na javisku príbehy postáv do sugestívnych metafor násobených emotívnou hudbou, pohybovými choreografiami a všadeprítomným láskavým humorom.

TVORCOVIA PREMIÉRY I LOVE MAMA

Na inscenácii sa podieľajú výrazné mená slovenskej divadelnej scény: scénograf Jozef Ciller, kostýmová výtvarníčka Eva Kleinová, choreografka Mária Danadová. Hudbu skomponoval medzinárodne renomovaný hudobník Itamar Gross. Výrazný podiel na prvom slovenskom uvedení hry má dramaturgička SND Darina Abrahámová. V postave babičky a veľkej mamy rodiny sa v alternácii s Janou Pilzovou predstaví hosťujúca herečka Božidara Turzonovová.

PREMIÉRY HRY I LOVE MAMA

Premiéry hry I LOVE MAMA otvoria v dňoch 6. a 7. októbra 2023 jubilejnú 75. sezónu DJGT s podtitulom „Legendy“. Prví návštevníci môžu navštíviť predpremiéru už dňa 5. októbra. A i keď v umení nájdeme množstvo legiend, ktorým sa budú venovať ďalšie premiéry sezóny, práve MAMA

je nepísanou legendou azda každého z nás. Unikátny pohľad na jej miesto v našich životoch si môžete prísť vychutnať do vášho DJGT.

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová dramaturgička Divadla J. G. Tajovského

Pridaj komentár